WL 977 de Servo ayarı var mı ?

Öncelikle herkese selamlar... Keyifli forumlar dilerim...

Evde ve ufak mekanda kullanmak için 977 aldım idle up açıkken elimde 3d testleri yapiyorum fakat açıları yakalayamadım servolar çok kısıtlı hareket ediyor ... kumandadan bi ayar var mıdır ?

Miraç Egemen ANIL' Alıntı:

Evde ve ufak mekanda kullanmak için 977 aldım idle up açıkken elimde 3d testleri yapiyorum fakat açıları yakalayamadım servolar çok kısıtlı hareket ediyor ... kumandadan bi ayar var mıdır ?

Kumandadan sadece trip ayarları yapabilirsin, bana soracak olur isen kesinlikle servolar ile oynama birdaha ilk aldığın düzeni tutturabilmen için çok uğraşman gerekebilir.

V922 de kumandadan ayar yoktu. Sanırım bunda da yoktur. Ama link boyları ile oynanabilir. Artı ve eksi tarafta eşit açı yakalamak için link boylarını değiştirebilirsibiz. Hatta swashda bariz bir eğrilik varsa yine link boyları ile düzeltilebilir.
Mesela paller birbirine paralel ve aynı terefta ilen, full pitch verdiğinizde uçlar çok uzaklaşıyor ama full negatif verdiğinizde daha az açılıyorsa linkleri eşit miktarda sıkarak dengeleyebilirsiniz.

Yukarıdaki konuyu incelediniz mi. Pal açıları doğru ise agresif olmamasının nedeni pillerin eski olmasında olabilir. Fırçasız motor olduğundan motordan olacağını sanmam.

Malesef v977de verdigi acının dısına cıkılmıyor bi modelci arkadasimda vardi cok ugrastım linklerle oynadim , servo kollarıyla oynadım, trim verdim acı arttırılıyor fakat gaz ortadayken pallerin 0 acısi bozuluyor bu sefer gene onu 0lıyosun acılar gene eskisine dönüyor. Yani bosuna ugrasmayın [emoji3]

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Vay Egemen yıllar sonra yeninden sesini duymak güzel :thumbup: İş güç derken hobiye ara verdin galiba ??

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Vay Egemen yıllar sonra yeninden sesini duymak güzel :thumbup: İş güç derken hobiye ara verdin galiba ??

Mehmet abim nasılsın valla koptuk resmen :( Askere gittim geldim modelciliğe ara vermedim devam ama işe başladım hafta sonuda sözleniyorum falan derken zaman kalmıyor forumlara girip buluşmalara gitmeye ancak kendim bi boşluk yaratırsam uçuyorum :/ Sen nasilsın abi siz tam gaz devam galiba forum çok güzel olmuş ...

Mehmet abim nasılsın valla koptuk resmen :( Askere gittim geldim modelciliğe ara vermedim devam ama işe başladım hafta sonuda sözleniyorum falan derken zaman kalmıyor forumlara girip buluşmalara gitmeye ancak kendim bi boşluk yaratırsam uçuyorum :/ Sen nasilsın abi siz tam gaz devam galiba forum çok güzel olmuş ...
Demek evlilik yakın :thumbup: Şimdiden hayırlı olsun ve allah tamamına erdirsin inşallah :)

Bizler bildiğin ve gördüğü gibi. Sağolsun arkadaşların da katkısı ile boş vakitlerimizi fırsat buldukça forumda ve imkanlar dahilinde sahada buluşarak geçiriyoruz. Fırsatın olursa bizim buralara da bir gün bekleriz ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Demek evlilik yakın :thumbup: Şimdiden hayırlı olsun ve allah tamamına erdirsin inşallah :)

Bizler bildiğin ve gördüğü gibi. Sağolsun arkadaşların da katkısı ile boş vakitlerimizi fırsat buldukça forumda ve imkanlar dahilinde sahada buluşarak geçiriyoruz. Fırsatın olursa bizim buralara da bir gün bekleriz ;)

Yakın Mehmet abi hayırlısıyla olacak inşallah.. Teyzemler Arslanbeyde oturuyor geldiğimde mutlaka uğrarım abi ..

Arkadaşlar 3d uçmak için servo armlarindan kolları dışa alıp link ayarlarını yaptım bi sıkıntı kalmadi model güzel tırmanıyo ev için 3d biraz zorluyo ama biraz daha buyuk bi alanda çok keyifli ;) Keyifli forumlar...

Işinin çözülmesine sevindim Egemen. Ev icinde 3D gercekten zor. Ilk etapta açık ve yeşillik alanlarda deneme yapmani tavsiye ederim. Fırsatın olursa bir de video bekleriz :)

Sent from my iPhone using Tapatalk