WLtoys V922 3D 6 Kanal Heli : Kutu İçerik - Kumanda Inceleme - V911 ile Farklar

Ynt: Ynt: WLtoys V922 3D 6 Kanal Heli : Kutu İçerik - Kumanda Inceleme -

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hadi gozun aydin Berkay :bravo: :bravo:

Yazdiklarindan anladigim kadari ile ne soyledikse dogru çıkmış :) su ana kadar o kadar videonun bir nevi ozetini yapmissin.

Artik bundan sonra sansini fazla zorlamadan Simulator derslerine devam. Sonra surasi kirildi, surasi bozuldu deyip, yardim isteme sana yok ;)
Çok sağol abi . Sana çok teşekkür ederim v922 senin sayende almaya karar verdim ve çok memnunum sorularıma sıkılmadan cevap verdin çok teşekkür ederim . Sime durmak yok devam halledebilirsem v922 kumandasıyla çalışıcam sticklere daha hakim olurum hem . Bu arada şimdiden bir çok hasar var paller ezildi çatladı , canopynin altı iniş takımının fırlaması yüzünden kesildi , ufak odada uçurma mecburiyetinde kaldım düştüm karbon çubuk birleşme yerinden 2 ye ayrıldı fakat birleştirdim soktum yerine hiçbir sorun yok bu kadar şeye rağmen hiç bir değişiklik uçusunda . Tail-in hoverı baya baya geliştirdim daha 6 pil uçurdum hava da ip gibi duruyor :D En çok zorlandığım şey pili çıkarıp takmak :D Bir de iniş takımının fırlamısından gına geldi sizdede oluyor mu böyle bir şey ?
iskender' Alıntı:
tebrikler berkay :thumbup:

benzer konumdayız. yedek parçalarım yolda. dilediğin zaman paylaşabilirim.
senden ricam, sorunlarını forumda paylaş. ben de bilgileneyim.

gün geçtikçe daha iyi uçuruyorum, daha iyi tamir ediyorum, daha keyif alıyorum.

tabi ki başta mehmet bey ve komuk forumu sayesinde %p
Çok teşekkür ederim . Siz benden daha şanslısınız sanırım spor salonunda uçuyorsunuz bizim buralarda yok spor salonu felan ya da ben bilmiyorum bende evin salonunda uçuruyorum mecburen :D alan ufak olunca kaza da kaçınılmaz oluyor ama yapacak bir şey yok tek şey alışmak kendimi geliştirmek . Bende 1-2 güne yedek sipariş geçmeye düşünüyorum parçalanmadan gelsin yedekler beklemeyim hevesim yarıda kalmasın :) Mehmet abi olmasa ben hala v911 tamir ediyordum :)

Ynt: WLtoys V922 3D 6 Kanal Heli : Kutu İçerik - Kumanda Inceleme - V911 ile F

Berkay,
gözün aydın V922 ne kavuşmuşsun. Benim başıma gelen bir problem için dikkatini çekmek istiyorum; V922 düştüğünde kuyruk bomu yerinden çıktığında tekrar takarken istemeden ince kuyruk motoru kablolarının izoleleri soyulup kısa devre yapıyor ve ana kartın tail motor devresini yakıyor. Bu da kuyruk motorunun ruder komutu verilmemesine rağmen son sürat dönmesine sebep oluyor . Sonuç 17.08 USD banggood siparişi ~ 40 gün bekleme :mad:

Bigilendirdiğiniz için teşekkür ederim dikkat edicem

Dün bi sorunla karşılaştım videosu altta aldım elime çıkarttım canopyi incelemeye başladım ve ana dişli ile ana mil arasında fazla boşluk olduğunu farkettim ana dişliyi iyice oturtum ve sorun düzeldi bu sorunla karşılaşan kişilere çözüm olsun diye de video çektim.
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Şu ana kadar 11-12 pil uçurdum 15-20 kere kaza yaptım bu da kaza raporum :D :
-İniş takımı fırlamasından kaynaklı canopynın hasar alması
-2 Palin de bayağı deforme olması hatta biri kırıldı fakat uçuşunda bir olumsuzluk görmediğim için şimdilik değiştirmeyeceğim
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

-1 Tane Head Link kırıldı onu değiştirdim
-Tail boom birleşme yerlerinden ikiye ayrıldı tekrar birleştirip geri taktım
Bu kadar hasara rağmen hiç bir sıkıntı yok uçuşunda ilk başta nasılsa şimdide öyle ama iniş takımının yerinden çıkmasından gına geldi yapıştırmakta istemiyorum kırılırsa çıkarmak için uğraşmayım diye . Şu an hiç kaza yapmadan pil bitene kadar havada durabiliyorum yapabildiklerim tail-in hover , bir de ileri geri sağ sol yapıyorum daha side-in ve nose-in hovera geçemedim

Abi resminde ki ortadi parça ne işe yarıyor yedekler içinde vardım aldım taktım ama ne işe yaradığını bilmiyorum

Ynt: Ynt: WLtoys V922 3D 6 Kanal Heli : Kutu İçerik - Kumanda Inceleme - V91

Berkay35' Alıntı:
Abi resminde ki ortadi parça ne işe yarıyor yedekler içinde vardım aldım taktım ama ne işe yaradığını bilmiyorum
Sadece görsel olarak kafanın üstündeki deliği kapatıyor. Takıp takmamak cok da önemli değil. Benim kitte takılı değil, poşet içinde gelmişti. Ben de kafa üstündeki boşluk gözükmesin diye sonradan taktım mesela ;)

Bende öyle sanmıştım :D

Şu an itibariyle side-ine geçmiş bulunmaktayım :)

Mehmet abi banggood sitesi güvenli midir? İstediğimiz dolara kadar herhangi bir sınır olmadan sipariş verebiliyormuyuz ..teşekkürler şimdiden

Süleyman Erdoğan' Alıntı:
Mehmet abi banggood sitesi güvenli midir? İstediğimiz dolara kadar herhangi bir sınır olmadan sipariş verebiliyormuyuz ..teşekkürler şimdiden
Merhaba Süleyman, Öncelikle şu konuya bir göz atmanını öneririm ;)

Banggood sitesi en az diğer siteler kadar güvenilir. Öyle olmasa zaten önermezdik değil mi :) (Bu arada durumu, üst Menüde bulunan ARA menüsü ile de teyid edebilirsin)

Yurtdışı alışverişinde geçerli olan standard limit ve riskler bu siteden yapılacak alışverişler için de geçerli. Daha fazla detay için :

Mehmet abi tanışma sayfasına gittim ve hallettim saol abi

Merhabalar, foruma ve hobiye yeni olduğumu belirtmek isterim öncelikle :laugh: Merak ettiğim husus v922 ile beraber gelen kumanda ile diğer helikopterleride yönetebilirmiyiz? Mesela v912 daha büyük bir helikopter ama 4 kanallı. Olumlu yorumlar yaptığınız v922 kumandasıyla 4 kanallı v912 'yi de kullanabilmemiz mümkünmüdür? Teşekkürler :RCKolik:

Ynt: Ynt: WLtoys V922 3D 6 Kanal Heli : Kutu İçerik - Kumanda Inceleme - V911 ile

Mehmet Kucuksari' Alıntı:

abi nereden sipariş verdin? ben banggood'dan v922 RTF sipariş edeceğim ama gümrük olayı yüzünden tırsıyorum

Ynt: Ynt: WLtoys V922 3D 6 Kanal Heli : Kutu İçerik - Kumanda Inceleme - V911 il

Yasin Babahanoglu' Alıntı:
abi nereden sipariş verdin? ben banggood'dan v922 RTF sipariş edeceğim ama gümrük olayı yüzünden tırsıyorum
Evet çoğu arkadaş gibi ben de Banggood almıştım. Ama son 2-3 aydır çin tarafında genel bir sıkıntı var. Banggood da bu durumdan kötü etkilendi. Ciddi karışıklık ve geçikme yaşanıyor ne yazık ki. Gümrükte şu ana kadar takıldığını duymadım. Zira faturayı bedeli tam olsa bile gümrük sınırı olan 75 Euro altında.