WLToys V977 Power Star X1 - Brushless 6 Kanal Mikro

Berkay35' Alıntı:
..........Ayrıca yeni başlayanlara artık direk bunu önerelim ilk 4 kanallı uçar sonra beginner 6 kanal uçar sonra hart hurt 3d yapar hani gelip diyorlar ya bi model istiyorum onu alayım tek alayım ahanda bu model :)
Valla bu konuda benim hala şüphelerim var. Zira detaylı bakınca bu model "Walkera genius Gp" ve onun 1. Nesil Klone olan "Nine Eagles Solo Pro 125 3d" ile birebir aynı. Her ne kadar Akan Bey Walkera'dan mennun olsa da zamanında Onur kardeşimizin aşağıdaki konuda belirtiği üzere V922'den daha az dayanıklı olması özellikle YENI BASLAYANLAR için bir risk olabilir gibi geliyor :rolleyes:

Nine Eagles Solo Pro 125 3d ve WLtoys V922 3d Micro Helikopter Karşılaştırması

Berkay35' Alıntı:
Bence bunu forumdan biri alıp denemeli :)
Aslında şüphe ya da tahminleri teyid etmek için en güzel yöntem :thumbup: Acaba kim alacak ;) Alanın aynı zamanda daha önce V922 kullanmış olmasını tercih ederim :D

Ynt: WLToys V977 Power Star X1 - Brushless 6 Kanal Mikro

Her ne kadar Walkera dan memnun olsamda yeni başlayanlar için benimde önerim v922 dir. Walkerayı ilk düşürdüğüm de servo ve anakart yanmıştı.

Çok hoşuma gitti dün Berkay'a söylemiştim bu modeli oda çok beğendiğini söyledi buraya da yazmış zaten. :) Uçak uçurmak için alan lazım benim alan var ama derslerden gidip uçmak için vakit olmuyor elimdeki her şeyi satıp bundan mı alsam :-\ Helikopterler ilgimi çekmeye başladı. Şimdilik yedek parçası yok yakın zamanda gelir inşallah. Mehmet abi ve Türker abi sizin mikro sevdanızı biliyoruz sizin filonuza bu model yakışmaz mı :laugh: :)
Yabancı forumda inceleme bu modeli ilk alan kişi :D

Kadir Kurt' Alıntı:
...Mehmet abi ve Türker abi sizin mikro sevdanızı biliyoruz sizin filonuza bu model yakışmaz mı :laugh: :)
Gönül ister Kadir kardeşim ama birtane daha heli alırsam benim hatun pervanelerden bir tanesini de benim kafaya takar muhtemelen. :lollol: :lol:

Kadir Kurt' Alıntı:
Yabancı forumda inceleme bu modeli ilk alan kişi :D
Bu paylaşım süper oldu Kadir :thumbup: Bu "FyreSG" nickname arkadaş, RCGroup V922 ile ilgili detaylı incelemeyi açan ilk kişi. Gayet başarılı inceleme konuları var. Konunun başarısından sonra Banggood sırası ile FBL 80 ve şimdide bu ürünü inceleme konusu açması için UCRETSIZ göndermiş ;)

Keşke biz de yabancı olsaydı, daha doğrusu ana dilimiz Ingilizce olsaydı :-\ O zaman belki Banggood ürün inceleme için ona değil bize gönderirdi :laugh:

Türker Akgün' Alıntı:
Gönül ister Kadir kardeşim ama birtane daha heli alırsam benim hatun pervanelerden bir tanesini de benim kafaya takar muhtemelen. :lollol: :lol:
Sadece bununla yırta bilirsek yine iyi Türker'im, hemen alalım :laugh: :laugh:

Mehmet bey sizin konularınızı okuyup V922 satın alan birçok kişi vardır. Bunlardan biri de benim. Bangood yetkililerinin size de göndermesi gerekir kesinlikle. Bence irtibata geçilmeli

Bir kaç yedek parça gelmiş. Bana pahalı gibi geldi size fiyatları nasıl ?

Kadir Kurt' Alıntı:
Bir kaç yedek parça gelmiş. Bana pahalı gibi geldi size fiyatları nasıl ?
Dogal olarak V922 gore pahali ;) Ama muadili sayarsak diger Brushless gore ucuz, sadece pil fiyati az da olsa bence de pahali kalmis :) Zaten dayanikli ise, su an listede bulunan pal, motor, aliciya pek de ihtiyac kalmiyor ;)

abi ben heliyi siparış ettim :halay: :halay:gelince elimden geldiğince inceler video çekerim ama biraz acemiyim uçuş videolarında bangood daki gibi beklemeyin :D:D:D

Mesut AKIN' Alıntı:
Mehmet abi microlara bakıyordumda hepsinin şekli tipsiz geldi ama şunu buldum accayip güzel duruyor tipi ya bayıldım buna resmen :D WLToys V977 Power Star X1 artık ne halt oluyorsa ismini fena kasmışlar :D Brushless motorluymuş . çok hoşlandım bundan ama 108 Dolar fiyatı var :D edermi okadar :D yalnız uçuşu da dehşet :D

Ürün Linki :
Fiyat : $109

abi bu çok iyiymiş ya heleki v922 nin sistemini görünce hayalkırıklığı yaşamıştım o servo sistemlerinden dolayı bunda çok daha başarılı :thumbup:

V977 nin en büyük avantajı brushles olması yanında ana çarkı v933 ile aynı kullanması yani ebat olarak v922den yaklaşık 2 kat daha büyük buda doğal olarak ani çıkışlarda modele serilik ve denge kurma konusunda ciddi avantajlar veriyor. Kanatlarınında akrobasi için sonderece uygun bir dizaynı var kısacası eğer dayanıklılığıda olursa modifiye edilecek mikro heliler arasında ilk sırayı alabilir şahsen benim en büyük sıkıntım v922 de ana dişlinin ebat olarak yetersiz gelmesiydi

zaferr' Alıntı:
mikro heliler arasında ilk sırayı alabilir şahsen benim en büyük sıkıntım v922 de ana dişlinin ebat olarak yetersiz gelmesiydi
Senin yasadigin sikintinin motor pinyon degisikligi ile cozuluyor olmasi lazim. Mesele mCPx BL de ayni disliyi kullaniyor. Burada esas olan motor rpm degeri, motor pinyon ve disli orani. Bu ucunun uygun secimi sonrasi ana disli kucukte olsa aonuc gayet basarili olacaktir Zafer :)

Recep Şurgun' Alıntı:
abi bu çok iyiymiş ya heleki v922 nin sistemini görünce hayalkırıklığı yaşamıştım o servo sistemlerinden dolayı bunda çok daha başarılı :thumbup:
Recep bey gerek ben gerekse Turker kardesim de tam tersine bu lineer servo sistemini microlar icin cok basarili buluyoruz :D Sadece arada bir temizlenmesi gerekiyor o kadar ;)

V977 servosu modifiye edilmez ise, kirimlar sonrasi daha fazla ariza yapacaktir, Walkera urunden tescilli :-\

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Senin yasadigin sikintinin motor pinyon degisikligi ile cozuluyor olmasi lazim. Mesele mCPx BL de ayni disliyi kullaniyor. Burada esas olan motor rpm degeri, motor pinyon ve disli orani. Bu ucunun uygun secimi sonrasi ana disli kucukte olsa aonuc gayet basarili olacaktir Zafer :)
Mehmet abi senin dediğine katılıyorum yalnız mcpx bl deki motor devri dişliyi fazlasıyla tolöre ediyor. Ama bendeki motor devri küçük çaplı dişlilerde üst üste verilen gazlarda ve heli kasacak belli hareketlerde yetersiz kalıyor diye düşünüyorum. O yüzden v977 bu dişli olayından avantaj kazanır diye düşünüyorum. Siparişi verdim gelince bol bol inceleriz artık:)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Recep bey gerek ben gerekse Turker kardesim de tam tersine bu lineer servo sistemini microlar icin cok basarili buluyoruz :D Sadece arada bir temizlenmesi gerekiyor o kadar ;)

V977 servosu modifiye edilmez ise, kirimlar sonrasi daha fazla ariza yapacaktir, Walkera urunden tescilli :-\

lineer servo ların microda avantajı ne oluyor peki abi :)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Recep Şurgun' Alıntı:
lineer servo ların microda avantajı ne oluyor peki abi :)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Dusmeler sonrasi dis siyirma derdi yok :thumbup: