xk k110 gümrük olayı

Gümrük ücreti aldığın ürünün fiyatının 5de 1i. Yani 100 liralık ürün alıyorsan 20 lira gümrük vergisi ödersin. Gümrüğe sunma falan filan 10 lira da öyle ödersin. Yani 100 liralık üründe 30 lira vergi ödersin. Bangooddan alacaksan gümrük sigortasını yaptırmanı tavsiye ederim. Çünkü ürün fiyatları aliexpresse göre biraz daha pahalı bangoodun. Vergi sigortası ise buradaki istenen vergiye göre biraz daha ucuz. Yani eğer şansını denemek istiyorsan AliExpressden dene. Gümrük versen de aynı fiyatlara gelmiş olur.
Benim bildiğim gümrüğe takılmama gibi bir durum ortada yok. Her ürün takılıyor ve 10 lira + gümrük vergisi ödeniyor.
Peki bu devirde bu hobi mantıklı mı? Hemde dolar 6 lira olmuşken :lol::lol::lol:
Önce bi kahkaha attım çünkü bana sorarsan mantığı geçtim akıllıca bir iş bile değil. En azından gelirin 3000 -3500 lirayı geçmiyorsa. Hele bekar değilsen hiç bulaşma :lol: Neden bunları söylüyorum diye sorarsan yakın zamanda modelimle ağaçlara girdim. Yedek parça alacak olsam 1200 lirayı geçecekdi. Yeni bir kit aldım ve 1800 liraya yakın para verdim. Allah'tan elektronik sağlam. 2 tane de servo dişlileri kırsa 1500 liralık masrafı olacaktı. Ki senin yeni bir modelci olduğunu düşünürsek Kırım frekansın oldukça fazla olacak.
Şimdi bana göre yapman gereken şey bir adet kumanda ve sim dongle almak. Ve çok sabırlı bir şekilde sim çalışmak. Ve mümkün olduğunda uygun fiyatlı bir 450lik model almak. Yine bol bol sabırla o modeli kırıp kırıp tamir etmek.
Xk k110u çok tavsiye etmiyorum. Çünkü ona vereceğin parayı kumandaya vererek ileride 700-800 liralık bir masraftan kurtulmuş olursun. Ve sana vereceği zevk ve heyecanı bir kenara bırakırsak; pilotaj anlamında sana vereceği faydayı simülatörde 1 ayda verebilir. Hemde 3 günde bir 20 dakika çalışmayla. Birde Kırım yaşarsan yine sime devam etmen gerekecek. Çünkü 20 gün parça beklemek zorunda kalacaksın.
Bol bol yazdım. Bunlar benim düşüncelerim. Yanlış olabilir kimisine göre. Sonuçta karar senin:D Bu hobi ne kadar masraflı da olsa tadından yenmez. Biraz cebimizi kurutsada seviyoruz ve akıllıca olsa da olmasa devam ediyoruz. :D

Haklısın dediğim gibi ok modelden aldığımız büyük bir helikopter var zaten 3d sürüş destekleyen. Yaşım 16 bu arada.

Kumanda konusuna gelince Amcam sağolsun Flas 7 kumandası var ekstra olarak daha farklı bir sürü kumandası var.

Simülasyon konusuna gelince zaten hali hazırda kullandığım bir similasyon ve kumandası var.

Kısacası gidip 3000 TL helikopter ile takla atmak bana mantıklı gelmedi ;) o yüzden Xk k110 alma kararı aldım

Amacın sadece takla atmaksa xk k110 gayet mantıklı bir seçim. Ve bu hobiye başlayıp devam ettirmek istediğine yada istemediğine tam olarak karar vermediğini varsayarsak xk k110 yine gayet mantıklı bir seçim. O zaman yeni modelin şimdiden hayırlı olsun :) Ve modelini mümkün olduğunca otların üstünde uçur. Beton zemin Kırımlarda maliyeti 3e falan katlar sanırım. Sen sormadan ben söylüyorum :)
Ayrıca Sim çalışma videolarını bekleriz. Çünkü xk k110 ufak bir modelde olsa sim çalışmadan sağlıklı bir uçuş yapabilmek oldukça zor.

Amacın sadece takla atmaksa xk k110 gayet mantıklı bir seçim. Ve bu hobiye başlayıp devam ettirmek istediğine yada istemediğine tam olarak karar vermediğini varsayarsak xk k110 yine gayet mantıklı bir seçim. O zaman yeni modelin şimdiden hayırlı olsun :) Ve modelini mümkün olduğunca otların üstünde uçur. Beton zemin Kırımlarda maliyeti 3e falan katlar sanırım. Sen sormadan ben söylüyorum :)
Ayrıca Sim çalışma videolarını bekleriz. Çünkü xk k110 ufak bir modelde olsa sim çalışmadan sağlıklı bir uçuş yapabilmek oldukça zor.
Teşekkür ederim. Akşam sim çalılırken video atarım ve ürünü sipariş verince SS iletirim.

Herkese yardımlarından dolayı teşekkür ederim.

Abi teşekkür ederim. Servo almıştık ama bi Kırım yaşayınca kenara atıldı model. Kimse ilgilenmiyor. Çok teşekkür ediyorum yine de:)

• Beğen
Tepkiler: Özgür Öztürk
Hayırlı olsun, kazasız ve en az gümrük ile eline ulaşsın inşallah ;)

Banggood tan flysk kumanda, motor aldım ortalama 20 TL gümrük vergisi çıktı, kumandanın uc kısmı kargoda kırılmış fotoğraf çekip yolladım sorunun kargo nedeni ile elime kırık kumanda geldiğini belirttim önce 10 dolar ertesi gün 20 dolar teklif ettiler, tekrar yazdım sorunum para değil kumanda siz büyük sirketsiniz 10-20 dolar için benimle pazarlık yapıyorsunuz dedim. 20 dolarda sizin olsun kumandanizi çöpe atıyorum dedim. Şimdi tekrar mail attılar aynı adrese yenisini gönderiyoruz dediler :)

@Taha Koçak Ürününüz gümrüğe gelmiş . Takılmamış . Takılırsa onunla ilgili bilgilendirme alırsınız .Muhtemelen 2 gün içinde gümrük bedeli belirlenir ve posta dağıtım merkezine yönlendirilir .

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari