XK K130 Almayı Düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Buğra kardeşim, anladığım kadarı ile sen bu 130'u sevmişsin, bence al ve bir ucundan başla artık bu işe.:D
Haydi hayırlı olsun.:saygilar:
Takıldığın bir şeyler olursa yardımcı oluruz. :RCKolik:
Evet abi sevdim valla. :lollol: Şu hafta sonuna doğru bakalım virüsle ilgili ne gelişmeler olacak ardından alıp kutu açılımı videosunu buraya atarım. Yardımlarınız, ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim :)

XK K130 büyük model zevkini verdiği söyleniliyor o yüzden bir gönlüm ona gidiyor ki yüksek ihtimalle alacağım herkesin maddi durumu o kadar iyi değil. hangisi daha iyiyse onu alacağım.

Bu söylem çok saçma olmuş ve sanırım söyleyen kişi üretici firmadan bir şekilde çıkarı olan birisidir . Bırak bir mikro helikopterden alacağın uçuş zevkinin büyük modelle aynı olmasını , iki farklı firmanın ürettiği aynı skalada olan helikopterden alacağın uçuş zevki bile bambaşka .
Uçmak başlı başına bir zevk elbette ama büyük modeller ile küçük modeller kıyas götürmez . Elbetteki bütçe açısından sınırlı bir durum söz konusu ise en iyisini araştırmak su götürmez bir gerçek vefakat bu tür ürünü alıp uçurmaya başladıktan sonra " acaba diğeri nasıldı " demeyeceğin bir an bile olmayacaktır .
Yani demek istediğim biri ferraride diğer doğan , şahin tadı veremeycek helede henüz hiç uçuş yapmamış birisi için özellikle ilk uçuş denemelerinde beyine sıçrayan adrenalin neticesinde gözlerin helikopteri görmez ellerin rekleks göstermez bir hal aldığında uçurmaya çalıştığın şeyin markasını bile hatırlamayacaksın .

Bu söylem çok saçma olmuş ve sanırım söyleyen kişi üretici firmadan bir şekilde çıkarı olan birisidir . Bırak bir mikro helikopterden alacağın uçuş zevkinin büyük modelle aynı olmasını , iki farklı firmanın ürettiği aynı skalada olan helikopterden alacağın uçuş zevki bile bambaşka .
Uçmak başlı başına bir zevk elbette ama büyük modeller ile küçük modeller kıyas götürmez . Elbetteki bütçe açısından sınırlı bir durum söz konusu ise en iyisini araştırmak su götürmez bir gerçek vefakat bu tür ürünü alıp uçurmaya başladıktan sonra " acaba diğeri nasıldı " demeyeceğin bir an bile olmayacaktır .
Yani demek istediğim biri ferraride diğer doğan , şahin tadı veremeycek helede henüz hiç uçuş yapmamış birisi için özellikle ilk uçuş denemelerinde beyine sıçrayan adrenalin neticesinde gözlerin helikopteri görmez ellerin rekleks göstermez bir hal aldığında uçurmaya çalıştığın şeyin markasını bile hatırlamayacaksın .
Elbette büyük model ile bu helikopter kısıtlanmaz ama benzeyebileceği de bir gerçek. Firmadan çıkarı olma ihtimalini bende düşündüm ama bir çok kişi söylemiş o durumu RCHobby de hatta test bile yapmışlar büyük helikopter ile XK K130 arasında bulursam atarım. Acaba diğeri nasıldı diyebileceğim bir model yok XK K110 var onda olan XK K130 da da var o yüzden sıkıntı yapacağımı düşünmüyorum sadece ben hangisi daha iyi diye araştırdım ve araştırmalarıma göre XK K130 biraz daha iyi alana kadar araştırmaya devam edeceğim bakalım.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
7:13 ten sonra izlemeye başla ve almak istediğin helikopterin ilk uçuştan sonra ne hale geleceğini kendin gör :D

Bu tür modellerde metal olan parçalar diğer parçaları kaza anında kırar . Param parça eder .
Neyse , paran döviz ise istediğin kadar bakın tabiki de.;)

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
7:13 ten sonra izlemeye başla ve almak istediğin helikopterin ilk uçuştan sonra ne hale geleceğini kendin gör :D

Bu tür modellerde metal olan parçalar diğer parçaları kaza anında kırar . Param parça eder .
Geçmiş sayfada açıkladım ya XK 110 u oraya çarpmışsın ya da 130'u ayrıca sonuçta çalışıyor o adamın kendisi de forumda açıklamış zaten sadece sert yerlere çarpmayın yeter onun haricinde sıkıntısızdır diye.

110unda çok kırılma videosu var kardeşim laf sokar gibi yazmayıp doğru düzgün yardım etmeye çalışsan arkadaşa her şey çok daha güzel olacak ;)

Son düzenleme:
Geçmiş sayfada açıkladım ya XK 110 u oraya çarpmışsın ya da 130'u ayrıca sonuçta çalışıyor o adamın kendisi de forumda açıklamış zaten sadece sert yerlere çarpmayın yeter onun haricinde sıkıntısızdır diye.

Bu kadar çok yazdığına göre bir bildiğin vardır diye düşünüyorum peki sence ne almalıyım? ve niye almalıyım açıklarsan sevinirim çünkü her kafadan başka ses çıkıyor.

Arkadaşlar, bence Buğra kardeşimizi artık kendi kendine bırakalım, anladığım kadarı ile konu uzadıkça akıl karışmaları olacak. gerek yok.
Buğracım sen de daha önce söyledin zaten 130 u sevmişsin, al bir tane konu kapansın. takıldığın yerlerde yardımcı oluruz. :RCKolik:

- Kimsenin kimseye laf sokmak gibi bir derdi yok. Lütfen konuyu kişiselleştirmeden devam edelim.

- Forumumuz birbirini seven, sayan insanlardan kuruludur. Kullanıcıların isimleri üzerine tıklandığında yaşlarını görebilirsiniz. Hitaplarımızda toplumumuzda kabul gören çerçevede kalalım. Yaş farkına göre; 'sen' temelinde bir ilişki kurmak istiyorsak yanına bir 'abi' eklemek, veya resmi olmak istiyorsak 'siz' temelinde kalmak gibi...

Son düzenleme:
110unda çok kırılma videosu var kardeşim laf sokar gibi yazmayıp adam gibi yardım etmeye çalışsan arkadaşa her şey çok daha güzel olacak
Keşke yazılanları okusanız . Yok okuyorsanız niye böyle garip ve oldukça saçma bir ağızla yazı yamayı tercih ettiğinizi anlamadım . Buradaki herkes elindeki tecrübe ve bilgilerle maksimumda yardımcı oluyor zaten . Yazdıklarınıza ve yazma biçiminize lütfen dikkat edin !!!!!
Bu kadar çok yazdığına göre bir bildiğin vardır diye düşünüyorum peki sence ne almalıyım? ve niye almalıyım açıklarsan sevinirim çünkü her kafadan başka ses çıkıyor.
Açtığın başlık 4 sayfa ve ben bugün itibariyle 3 yorumda bulunmuşum bununla birlikte 4 oluyor . Bu forumdaki herkesin ilk önce senden daha fazla bilgisi olduğunu " SENDE " bildiğin için buraya üye oldun ve yardım istedin . Bizde bildiklerimizi yazıyoruz ve yardımcı olmaya çalışıyoruz Kİİİİİİ burada bazı forum üyesi büyüklerimiz var sorduğun sorulara verdikleri cevaplar "HOBİ" camiasında "HÜKÜM" yerine geçer. Sana çok basit bir bilgi verdim bir önceki postumda ve bende bu bilgiyi değerli büyüğüm @LEVENT UYGUN abimden almıştım . Bu tür modellerde ne kadar metal parça varsa model kırım durumunda okadar büyük hasar alır .Haaa @Recep Ova gibi bir beyefendi çıkar racon keser sen onun dediğine kanaat edersin o da senin problemin . Metal parçalarda kırılma olmaz tabi çünkü parça metal ama metal parça kendi etrafındaki parçaları kırar . Sebebini biliyorsunuz sanırım değil mi ? Yok bilmiyorsanız yorum yapmayın bilgi kirliliği yaratmayın .
Alacağın modeller arasında nerdeyse fark yok takma kafana dedim . Sen yine mutlu olmadın. Xk130 büyük model uçuş zevki vermez dedim . Uçanlar öyle söylüyor dedin . Sen daha hiç uçmamış bir hobi meraklısı olarak senin için nasıl bir fark yaratabilir ki bu durum ? Bu tür modellerin sana katacağı tek şey el ve beyin koordinasyonudur . Yani diğer bir deyişle meleke edinirsin.Dışarda uçurmaya kalksan başa bela olur yerinde durmaz . Tıpkı paylaştığım görüntüde olduğu gibi .

Xk130 ile kıyaslayacağın bir sürü model var . Blade 120S , Wltoys V950 ( ki biraz daha büyük ve uçuşu çok daha rahat birçok micro modele göre ) Walkera mini CP . Bunlar birkaçı . Eğer burada yazılanlar senin için önem teşkil etmiyorsa ozaman paylaştığım videoyu bol bol izle derim . O görüntüyü paylaşan kişi orta derece uçuş yeteneğine sahip ve banggood un satışta olan ürünleri test edip nedir ne değildiri anlatır .Banggood da bu adama ürünler satılsın diye "PARA" öder . Kendisi o kaydettiği görüntünün 4. dakikasında aynen şunu söylüyor.Eğer 4 kanallı bir helikopterden 6 kanallı bir helikoptere geçeceksen ve kazalarda kırılmasını istemediğin bir helikpter istiyorsan ozaman xk130 sizin için bir helikopter değil . Onun yerine XK110 tercih edin .
Sen kendi kafa sesini dinle en iyisi .

Son düzenleme:
Kardeşim. Soru soruyorsun ve tavsiye istiyorsun. Konu hakkında zır cahilsin. Burada herkes bir şekilde yardımcı olmaya çalışıyor fakat hala yazılanlara tatmin olmuyorsun. İstiyorsun ki senin yerine bir seçim yapalım ve senide şunu al diye gaza getirelim.

Xk110 700 lira____xk130 1000 lira
Bütçe dert değil diyorsan zaten wltoys muhabbetini yapmazsın. Gider blade gibi mikro konusunda uzman bir markanın modellerini konuşursun. Bütçe önemliyse aradaki 300 liralık fark fazla bir para. Çünkü iki model arasında senin açından bir fark yok diyebiliriz.

Xk110 alıp üzerine 300 lirada yedek alırsın. Babalar gibi yönleri öğrenirsin. Bu hobiye girip girmeyeceğini düşünebilecek kadar uzun bir süre havada kalabilirsin.

Yada xk 130 alırsın ve bütçen yetersiz olduğu için aksi bir kırımda; modeli kenara atıp ilan açarsın satılık diye ve bir daha muhtemelen bu foruma girmezsin. Çünkü istek kırıcı olaylar en fazla bu hobide var. Diyorsan ki ona da yedek alacak param var. O zaman tabi ki xk130 al. Sonuçta para senin.
Burada yardımcı olmak için uğraştığımız şey senin minimum zararla maksimum fayda sağlayabilmen. İki helikopterin de sana vereceği tek şey yönleri öğretmek olacağı için xk110 daha cazip geliyor bana. Ama sen 130a aşık olmuşsundur ve kaşıntı başlamıştır; o zaman 130 almak zorundasın. Çünkü bu bir hobi ve mutlu olduğun sevdiğin şeyi alırsın.

Denildiği gibi hangi helikopteri alırsan al kısa bir süre sonra seni tatmin etmeyecek ve model büyütmek isteyeceksin.

Son olarak asla YouTube'dan izlediğin videolara inanma. Senin alacağın xk130 izlediğin xk130 olmayacak. En az 3 sene!!!

Yani uzun lafın kısası bu kadar düşünmene gerek yok. Xk130u sevmişsin. Onu al o zaman. Eğer fiyat/performans önem veren biriysen yazılanları tekrar oku. Ve hatta mikroları bırak eline bir kumanda al ve sim çalış. Bu işin nasıl olduğunu biraz öğren. Sonra 450lik ile başla. Forumda 1000 liraya çakı gibi 450 var...

Arkadaşlar, bence Buğra kardeşimizi artık kendi kendine bırakalım, anladığım kadarı ile konu uzadıkça akıl karışmaları olacak. gerek yok.
Buğracım sen de daha önce söyledin zaten 130 u sevmişsin, al bir tane konu kapansın. takıldığın yerlerde yardımcı oluruz. :RCKolik:
Aynen abi artık öyle yapacağım kırılırsa da biraz yedek parça bekleyip tamir edeceğiz artık. Keşke daha fazla bilgi edinebilme imkanım olsaydı ama yeni çıktığı için genellikle İngilizler aldığı için sınırlı bilgiler var.

• Beğen
Tepkiler: LEVENT UYGUN
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...