xt60 sorunu

baral76

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Hepsi
ucundaki konnektör değişimi için şu link uygun mu acaba
[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• 140220131577.jpg
    140220131577.jpg
    43.1 KB · Görülme: 52
Ynt: xt60 sorunu

bu aparat çevirici olarak kullanılırmı acaba.yukartaki bataryayı heli deki erkek t konnektör e takmak istiyorum

Barıs Bey,

Cevirici işe yararabilir. Fakat Hobbyking'den sipariş paketi oluştururken, aldığınız deponun lokasyonunu kontrol edin. Mesela verdiğiniz ürün Avrupa deposunda (XT60 to T-Connector Battery Adapter Lead (2pc) (NL Warehouse) ) Bunun Warehouse suz olanını bulursanız o ürün Çinden geliyor demektir. Çin deposunda tüm ürünler var. Ben sahsen paket oluştururken Çin merkez deposunu tercih ediyorum.

Gelelim sorunuza. Burada esas olan bence Hangi tip Konnektorlu bir sistem kuracağınız. Siz yolun başındasınız, dolayısıyla bunu baştan belirleyip sistemi ona göre kurmakta fayda var. Ben sahsen cevirici işine pek sıcak bakmıyorum. Yani zorunlu olmadıkca kullanma taraftarı değilim ama kullanılabilirde. Tercihleriniz ise ;

1- Ben sistemimi "T-Connector" kuracağım olabilir. Bu durumda özellikle Hobbyking aldığınız tüm pillerin uçlarını değiştirmeniz gerekecek. Pillerde kullanmak üzere aşağıdaki üründen 2 paket sipariş edebilirsiniz. Zira bazı uçları takıp cıkarmak zor olabiliyor.O yuzden 2 paket almakta fayda var.

- 2 paket
- 1 paket

2- Hazır Hobbyking pilleri XT60 geliyor, bende hazır olanı kullanayım olabilir. Bu durumda ESC ve Şarj cihazı Erkek uçlarını değiştirmek. O zamanda aşağıdakini sipariş etmeniz yeterli olacaktır.

Nihai karar sizin. Ama her ikisinde de lehim işçiliği olacak. Birinde çok, diğerinde az ;)

Diğer arkadaşlara hatırlamak yapalım. Konnektör çeşitlerini aşağıdaki konu başlığında tanıtmış idik.

aliexpress den verdiğim piller t gelecek.
olay çok karıştı.
türkiyden gelenler xt 60

Ynt: Ynt: xt60 sorunu

barış altun' Alıntı:
aliexpress den verdiğim piller t gelecek.
olay çok karıştı.
türkiyden gelenler xt 60
Barıs Bey, keşke pilleri sipariş etmeden önce bir konuşsaydık. Zira pil işi biraz karışık. Kalite / Performans biraz tartışmalı bir husus. Bu nedenle sadece etiket ve fiyata göre pil almamakta fayda var.

Neyse bundan sonrası için herhangi nir Pil siparişsinde bizlerin tecrübesinden faydalanır iseniz, cok daha güze olur.

Mesela diğer forumlar dahil bir çok arkadaşımız TREX 450 için aşağıdaki pilleri tavsiye ediyor.

Başlangıcta 30C piller rahatlıkla işinizi görür. Daha sonra Idle-up acıp 3D yapmaya başlayınca da 40C lipo tercih etmekte fayda var.

mehmet bey artık rölantı ya aldım zaten ))
ekipmanları bana öğretecek kadar tamamladım sizin ve sitenin sayesinde bundan sonrası daha yavaş ve daha doğru kararlar vererek devam edeceğime eminim
bu aralar sadece simülasyon takılacağım.birde trex in parçalarını öğreneceğim.heli terimlerini.uçurmak için çok acelem yok.