Yak-55M 2.2m Wing Span 50cc

Varsa bulduğunuz farkli servolar. Oturur aralarında kıyaslamayı yaparız

Servo konusunda 50cc için 70-100 dolar aralığında savox/hitec dusuk voltaj modellerine bakabilirsiniz (20-40 kg-cm tork)

Merhaba.
Tesadüf tanıştığım bir arkadaşın elinde sıfır 4 Adet Hitec HS-7955TG vardı onları aldım. Araştırdığım kadarı ile 2s pil ile de kullanabileceğim. Geriye 2 adet servo kaldı. Kalan servoları aynısından bulabilirsem aynısından, bulamazsam aynı değerlere yakın güvenilir bir marka alacağım.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Merhaba.
Tesadüf tanıştığım bir arkadaşın elinde sıfır 4 Adet Hitec HS-7955TG vardı onları aldım. Araştırdığım kadarı ile 2s pil ile de kullanabileceğim. Geriye 2 adet servo kaldı. Kalan servoları aynısından bulabilirsem aynısından, bulamazsam aynı değerlere yakın güvenilir bir marka alacağım.

Hitec sitesindeki bilgilere göre servo HV olarak sınıflandırılmamış ancak LV servoları HV olarak kullanan hatırı sayılır kişi var. Biraz yorum bakılırsa muhakkak bilgi çıkar forumlarda. Benim açımdan biraz riskli bir durum. 24 kg-cm fena bir değer değil 6.0v da

Hayırlı olsun tekrardan, güzel servolar...

• Beğen
Tepkiler: Selçuk Erdoğmuş
Hitec sitesindeki bilgilere göre servo HV olarak sınıflandırılmamış ancak LV servoları HV olarak kullanan hatırı sayılır kişi var. Biraz yorum bakılırsa muhakkak bilgi çıkar forumlarda. Benim açımdan biraz riskli bir durum. 24 kg-cm fena bir değer değil 6.0v da

Hayırlı olsun tekrardan, güzel servolar...

Çok teşekkür ederim. 6v da kullanacağım. Bir de plotrc nin servosu var linki aşağıda. Onu daha almadım. 2 tane de bu servoyu almak istiyorum. Sizin düşünceniz nedir?

• Beğen
Tepkiler: 3dholicpilot
Çok teşekkür ederim. 6v da kullanacağım. Bir de plotrc nin servosu var linki aşağıda. Onu daha almadım. 2 tane de bu servoyu almak istiyorum. Sizin düşünceniz nedir?

Daha önce kullanmadığım gibi cevremde de kullanan biri olmadı bu servolardan. Sağlıklı yorum yapamayacağım. Mümkün mertebe, aynı marka/model toplamak en güzeli derim

• Beğen
Tepkiler: Selçuk Erdoğmuş
Ne zamandır ben de başlamak için bekliyordum. Sonunda start verildi. :halay:Ustalarımın hızına yetişemeyeceğim kesin. Ama yavaş yavaş emin adımlarla gitmek benim için en doğrusu.☺️
İlk elevator un 1.kısmını tamamladım. Bakalım yarın diğer yarısını da tamamlarım inşallah.☺️?

Başlamak bitirmenin yarısı olmasa da elevatörün yarısı olmuş. Arkası da gelir artık. Hadi bakalım...

İnşallah bitirmeye çalışacağım. Yalnız planda karbon delikleri bu şekilde ve bana çok zayıf geldi. Boruyu takarken az bir şey takılsa hemen esneyip kırabilir gibi. Aynı sorun kanatta da vardı ama onu kendimiz güçlendirdik. Kanat için boru kanalı da yapacağız. Aynı şekilde elevatorlere de boru kanalı yapmayı planlıyorum.

Ne zamandır ben de başlamak için bekliyordum. Sonunda start verildi. :halay:Ustalarımın hızına yetişemeyeceğim kesin. Ama yavaş yavaş emin adımlarla gitmek benim için en doğrusu.☺
Vay arkadaş maşallah diyelim de nazar değmesin. Üst üste model inşaatına şahit oluyoruz :hoppa:

Boru kanalını kağıttan büküp yapabilirsin.

O şekilde yapmaya çalışıcam abi. Saman kağıdının her yerine 502 gezdirerek biraz daha sert bir kalıp yapıcam. Karbon boruya zarar vermesin diye Boruyu bantla sardım. Çıkarması kolay olsun diye de üzerini biraz zeytinyağı yağlayıp peçete ile sildim. @Özgür Evren Varol abi sağolsun. Bu bilgi çok işime yaradı. ?Şimdi kalıbı oluşturacağım inşallah?

Elevator ve Ruder iskeletini bitirdim.

Elevatore karbon boru için yuva yapmak tam bir eziyete dönüştü benim için? Keşke hazır çizimde düzeltme yapabilme şansım varken deliği 12mm değil de 13 mm olarak güncelleseydim.? Karbon boru üzerine bant sardım, sonra yapışmasın diye yağladım, saman kağıdı ile 2 tur sardım. Sardım ama yine de yapıştı kaldı.Onu çıkartmaya çalışana kadar bir saat uğraştım. Çıkardımda. Ama bu sefer deliğe bir türlü sığmadı. 1 saat te zımparaya harcadım ama nafile. Boru kalıbı zımparadan erimeye başladığı halde yine de girmedi deliklere. Delik yuvasını genişleteyim dedim bu sefer de çok narin davranmama rağmen balsa çatladı. ? Ben de en son baştan boru yolu yaparak 2 parça halinde epoksi ile sabitledim. Boru deliklere rahatça girip çıkıyor ama fazladan ağırlık eklemek hoşuma gitmedi. ? Bir deçıkaracağım diye sağ elim 4 yerden su topladı. Şimdi elimi de kullanmakta zorlanıyorum. ?

Tabi bu kadarla kalmadım üstüne bir de 2 adet sol elevator iskeletim oldu. ? Son parçanın simetri olarak takılması gerekiyormuş. Bildiğim halde hiç aklıma gelmedi. Ben de iskeleti tamamlamış bulundum. Aslında vida deliğinin bir tanesi üstte olacak şekilde kullanabilirim ama o da görsel açıdan güzel durmayacak. Ayrıca ilk projemin doğru şekilde ilerlemesini istiyorum. Bu yüzden yanlış yerleştirdiğim parçayı düzelteceğim. Vida deliklerinin olduğu üst kısmı güzelce kesip olması gereken yere epoksi ile yapıştırıcam. Ne olur ne olmaz diyede 2 mm balsadan aynı parçayı kesip iki tarafa da lamine edicem. Tabi bunlar için bir kaç gün elimin iyileşmesini beklemem gerekiyor. ?