Yakıt Tankı -Nipple Tamiri

Mesut AKIN

RcFanatik
İlgi Alanı
Uçak
Arkadaşlar Selamlar, hafta sonu uçuşta modelimin düşmesinden sonra yakıt depomdaki Nipple diye adlandırılan parçanın ön kısmı hortumun bağlandığı kısım kırıldı, neyseki alanda Gürkan arkadaşımız kendi yakıt deposundan parçayı söküp verdi sağolsun ama diğerinide dün tamir etmeye karar verdim :D epey düşündüm düşündüm ve elimde zaten var olan bir parça ile tamirini gerçekleştirdim :) bunuda sizlerle paylaşmak istedim başına gelen olursa yurtdışından bekleme derdi olmadan tamir edebilir :)

Gerekli malzemeler :

3mm matkap ucu

varsa şarjlı matkap (yok ise pense ile rahatça dönüyor)

3mm rekor

kırılan parçamız :

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

buda Hobby kingte Align depolar için olan Metal versiyonu ben kendime birtane tedarik edicem ama şimdilik buda yedek olsun :)

sıra geldi bizim parçaya bakmaya :D dibinden kırılınca bende dip kısmını zımparalayarak düzleştirdim öncelikle, daha sonra 3mm matkap ucu ile yakıtın geçtiği yolu rekorun bir ucu uzunluğunda ve biraz genişlettim.

Daha sonra 3mm lik metal rekorumuzu pense ile tutup ocakta veya çakmakla ısıtıyoruz ve açtığımız deliğe sokuyoruz, ısıtma işlemi çok olmamalı plastik fazla erimesin :)

işimizi garantiye almak için ise etrafına epoxi uygulayıp sağlamlaştırıyoruz ve işlem bitti :D :D

konuda Türkerin ruhu dolanıyor sanki :D :lol: :lol: :lollol: :lollol: :lol: :lol: :lol:

Gayet sağlam görünüyor Mesut, bence 3 hafta idare etmeyi bırak 3 model eskitir bu. :lollol:

Türker sağolasın :) aslında ısıtıp içine oturtuğumda bile kaçak yoktu ama ne olur ne olmaz epoxde yaptım :) garantiledim işi :D :lol:

Ustaddan yine resimli guLe bir modifikasyon :bravo:

Bu arada Turkerin ruhu esprisini anlamadim :rolleyes: ama mutlaka vardir bir anlami :laugh:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ustaddan yine resimli guLe bir modifikasyon :bravo:

Bu arada Turkerin ruhu esprisini anlamadim :rolleyes: ama mutlaka vardir bir anlami :laugh:

teşekkürler Mehmet abi :D

Türkerin ruhu espirisi şu :D konuya girmiş bakmış :D beğen butonuna tıklamış :D ama yorum yoktu :D Ruhu gelmiş gitmiş gibi :D :lol: :lol: :lol: :lol:

Mesut AKIN' Alıntı:
Türkerin ruhu espirisi şu :D konuya girmiş bakmış :D beğen butonuna tıklamış :D ama yorum yoktu :D Ruhu gelmiş gitmiş gibi :D :lol: :lol: :lol: :lol:
Süper ya :lollol: :lollol: :lol: :lol:

Mesut, bazı konulara bakmaya ancak fırsat oldu. Bu tür işler de işin büyüğü küçüğü, ucuzu pahalısı olmz. Gerçekten yaratıcı ve çözüm üreten bir iş olmuş. Eline sağlık! :bravo:

Ömer abi teşekkür ederim, sonuçta insan bukadar ufak birşey için 15 20 gün parça beklememeli elinde imkan var ise bunu en azından yeni parça gelene kadar geçici olarak kullanabilir :) ufak bir parça yok diye insan 2 3 hafta sahalardan uzak kalmamalı :D