Yamaç Planörü // Foamboard

Dün sessiz bir uçuş yapıp rüzgarı dinlemek için planörü uçurmaya gittik. Gitmeden önce uygulamadan rüzgar hızına ve yönüne baktım. Bizim yamaç için ideal rüzgar yönü doğu fakat uçacağım saatlerde güney, güneydoğu yönünden rüzgar eseceği gözüküyordu. Rüzgar hızı da 7-8km/h gözükünce denemek için alana gittik.
Harikasın @Kadir Kurt :thumbup: Görseller de şahane :heartxf:

• Sevdim
Tepkiler: Kadir Kurt
Kadir, uçuş yapılabilecek bir yer ise, ben gelirdim. Çünkü şu işi yakından bir görüp, denemek istiyorum doğrusu...
Alan güzel abi. Maiden uçuşunu da yaptığım yer. Uygun koşullarda gayet uzun süre havada kalınabiliyor. Kalkış yaptığım yerin arkasıda düzlük sayılır. 3 5 kişi el birliği ile orayı biraz düzeltsek fazla rüzgar olmadığı zamanlar elektrikli modeller ile de iniş kalkış yapılabilir. Gelenlerin tek sıkıntısı tepeye eşya ile tırmanmak :D
Direkt tepeye giden birkaç yol varmış. Benim denediğim yoldan bizim araba geçemedi. Arabaya eziyet etmeye gerek yok uygun yere bırakıp yürürüm :D
Yorumunuz için teşekkürler :saygilar:

Harikasın @Kadir Kurt :thumbup: Görseller de şahane :heartxf:
Teşekkürler abi :) Video ayarları 720p de kalmış. Çektiğimiz videoları beğenmedim bir sonraki uçuşa güzel video çekeriz inşallah :thumbup:

Bugün rüzgar hızı ve yönü fena olmayınca alana uğradım. Rüzgar hızı 11km/h olmasına rağmen istediğim gibi irtifa kazanamadım, uçuştan çok keyif alamadım.
Buralar soğudu artık. Tepede rüzgarında etkisiyle soğuğu fazlasıyla hissedince kaçmak zorunda kaldım :D
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bugün rüzgar hızı ve yönü fena olmayınca alana uğradım. Rüzgar hızı 11km/h olmasına rağmen istediğim gibi irtifa kazanamadım, uçuştan çok keyif alamadım.
Buralar soğudu artık. Tepede rüzgarında etkisiyle soğuğu fazlasıyla hissedince kaçmak zorunda kaldım :D
Olsun yine de denemiş, bu güzel resmi çekmiş ve bizimle paylaşmışsın kardeşim :heartxf: Dediğin gibi bundan sonra oralarda hava şartları çok zor ;)

Olsun yine de denemiş, bu güzel resmi çekmiş ve bizimle paylaşmışsın kardeşim :heartxf: Dediğin gibi bundan sonra oralarda hava şartları çok zor ;)
Çok keyifli bir gün olmasada içimizi ısıtacak bir fotoğraf çekmeyi ihmal etmedim abi :)

Boş arazi... Tepelik... Bu mevsim... Bu coğrafya... İçimi bi üşüme aldı Kadir ???

Sahaya çıkmışsın, keyifli olsa da olmasa da en azından denemişsin, eline emeğine sağlık :thumbup:
Komşu ilde olduğun için bu soğukları iyi bilirsin Rasim abi. Yüzüm ve parmaklarım resmen dondu. Havalar yavaş yavaş daha da soğur. Bu saatten sonra oraya gitmek çok mantıklı gözükmüyor :D Yorum için teşekkürler :)

Soğuğa sormuşlar, nerelisin ?
Erzurum'luyum ama Afyon'da ikamet ediyorum demiş.
2 yıl kaldım Afyon'da, ve işim gereği geceyarısı kamyonların tepesine çıkardım, yarım saatte yediğim o soğuğu ömrümün sonuna kadar unutamam....Brrrrrr, içim üşüdü....:evil:

Soğuğa sormuşlar, nerelisin ?
Erzurum'luyum ama Afyon'da ikamet ediyorum demiş.
2 yıl kaldım Afyon'da, ve işim gereği geceyarısı kamyonların tepesine çıkardım, yarım saatte yediğim o soğuğu ömrümün sonuna kadar unutamam....Brrrrrr, içim üşüdü....:evil:
Okuyan kişilere belki abartı geliyordur ama hatrı sayılır soğuğu var buranın. Özellikle dinlenme tesisi soğukları denilince akla gelen ilk şehirlerdendir. :D
Aman Hakan abi bu virüs döneminde üşütmeyelim. Malum hastanelerde sıkıntılı :D

Okuyan kişilere belki abartı geliyordur ama hatrı sayılır soğuğu var buranın. Özellikle dinlenme tesisi soğukları denilince akla gelen ilk şehirlerdendir. :D
Aman Hakan abi bu virüs döneminde üşütmeyelim. Malum hastanelerde sıkıntılı :D
Dinlenme tesisi deyince Eskişehirin eline kimse şu dökemez. Eskişehir otogarı dünyanın en soğuk yeri olabilir bence. :lol: Bu arada model çok ilgimi çekiyor Kadir. Ara sıra dönüp dönüp resimlere yapım aşamalarına falan bakıyorum ama yapmaya bir türlü fırsat olmadı. Maşallah diyeyim, nazar değmesin%p

Dinlenme tesisi deyince Eskişehirin eline kimse şu dökemez. Eskişehir otogarı dünyanın en soğuk yeri olabilir bence. :lol: Bu arada model çok ilgimi çekiyor Kadir. Ara sıra dönüp dönüp resimlere yapım aşamalarına falan bakıyorum ama yapmaya bir türlü fırsat olmadı. Maşallah diyeyim, nazar değmesin%p
Aynen dediğiniz gibi buradan da soğuk olabilir orası ;D Hiç çekinmeden bakabilirsiniz. Modelin nazar değecek tarafı kalmadı. :D Maiden uçuşu öncesi sahip olduğu kusursuzluktan eser yok. Zaten tamirli olduğu için eğitim amaçlı acımadan rüzgarın kollarına bırakıyorum modeli.
Bu arada geçen gün konuyu baştan incelerken yabancı forumdaki asıl konunun ve videonun silindiğini farkettim. Konu ve video silinmiş fakat plan linki sağlam durumda. Yapım aşamasında da bu konunun yardımcı olacağını düşünüyorum. Elinizde böyle bir modelin olmasını tavsiye ederim. İlk fırsatta yapmanız dileğiyle :)

Birkaç hafta önce Windy uygulamasından yamaç bölgesinde esen rüzgarın yönüne bakarken ilerleyen günlerde havanın tam istediğim gibi olduğunu farkettim. Hafta içi bir gün belirleyip o gün için plan yaptım. O gün gelip çattı, uzun zamandır böyle bir hava durumu yakalayamadığımdan uzun bir süre uçuş yaparım diye düşünüyordum. Neyse malzemeleri arabaya yükleyip alana gittim. Keyifler yerinde, rüzgar tam istediğim gibi esiyor :halay:
Malzemeleri yanıma alıp tırmanmaya başlayalı 1dk oldu olmadı birde ne duyayım... Yine köpek sesi :( Tarladan bana doğru bir çoban köpeği koşuyor. Hemen R yapıp arabaya doğru ilerlemeye başladım. ;D Ben arabanın yanına gidince arkadaşta fotoğrafta görüldüğü gibi oraya oturdu beni izliyor. Günler önceden plan yapmışım hemen eve gitmek olmaz diyerek yarım saat arabada bekledim ama bizim, boynunda çivili tasma olan, sürü köpeği de sabırlı çıktı,olduğu yerden kıpırdamadı.
İçimdeki Yusuf, bununla uğraşılmaz riske girme diye öğüt verdiği için uçuş yapamadan eve dönmek zorunda kaldım. Tepeye çıkarken belki umrunda olmazdım ama planör uçarken belki dikkatini çekebilirdi. Huyunu bilmediğim bir çoban köpeği ile fazla yakınlaşmak istemem açıkçası :D

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ertesi gün rüzgar istediğim gibi olmasada arkadaşımla alana tekrar gittim. Bu sefer köpek yoktu. Rahatça tepeye çıkıp uçuş yaptık.:halay:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

İçimdeki Yusuf, bununla uğraşılmaz riske girme diye öğüt verdiği için uçuş yapamadan eve dönmek zorunda kaldım.
Bence de en doğrusunu yapmışsın Kadir %p Gereksiz riske girmemek lazım ;)
Ertesi gün rüzgar istediğim gibi olmasada arkadaşımla alana tekrar gittim. Bu sefer köpek yoktu. Rahatça tepeye çıkıp uçuş yaptık
Olsun yine de haftayı boş geçmeyip, öyle ya da böyle uçmuşsun :bravo::thumbup::thumbup: Bu arada güzel bir müzik eşliğinde düzenlediğin uçuş videosu için ayrıca teşekkür ederiz :heartxf:

• Sevdim
Tepkiler: Kadir Kurt
Bence de en doğrusunu yapmışsın Kadir %p Gereksiz riske girmemek lazım ;)

Olsun yine de haftayı boş geçmeyip, öyle ya da böyle uçmuşsun :bravo::thumbup::thumbup: Bu arada güzel bir müzik eşliğinde düzenlediğin uçuş videosu için ayrıca teşekkür ederiz :heartxf:
Rica ederim Mehmet abi :saygilar:

Kadir, azmedip o yolu yürüyüp tepeye çıkmak bile yeter. Büyüklerimiz "köpeğe dalaşmaktansa, çalıyı dolaşmak evladır" demişler, uzak durmakta yarar var. Uçuşlara bakılırsa uğraştığına değmiş. Yakında olsam mutlaka ben de gelip, görmek isterdim. Bir de, eğer çekebilirseniz, bir dahaki sefere inişleri gösteren bir video olursa iyi olur. Çünkü, tepe üstlerinde kalkış ve uçuştan çok inişler daha önemli.