Yamaç Planörü // Foamboard

Kadir, azmedip o yolu yürüyüp tepeye çıkmak bile yeter. Büyüklerimiz "köpeğe dalaşmaktansa, çalıyı dolaşmak evladır" demişler, uzak durmakta yarar var. Uçuşlara bakılırsa uğraştığına değmiş. Yakında olsam mutlaka ben de gelip, görmek isterdim. Bir de, eğer çekebilirseniz, bir dahaki sefere inişleri gösteren bir video olursa iyi olur. Çünkü, tepe üstlerinde kalkış ve uçuştan çok inişler daha önemli.
Atasözü için teşekkürler :) Abi buralardan gelip geçerseniz mutlaka beklerim :saygilar:

Aslında inişlerde sıkıntı yaşıyorum. Çoğu zaman isteyerek yere inmiyorum. Uçuş yaptığım zamanlarda rüzgar hızı genelde 10 km/h civarı oluyor. Bundan dolayı çok irtifa alamıyorum ve rüzgar yavaşladığı anda mecburen düşük irtifada süzülerek enerji harcamak zorunda kalıyorum. Hal böyle olunca nereye denk gelirse bir iniş gerçekleşiyor.

Duruma göre başarılı inişlerimde oluyor tabi ki. Bir daha ki sefere iniş videosu da çekmeye çalışayım :)

Rüzgarı bulunca küçük bir kaçamak yaptım :D
Bir de, eğer çekebilirseniz, bir dahaki sefere inişleri gösteren bir video olursa iyi olur. Çünkü, tepe üstlerinde kalkış ve uçuştan çok inişler daha önemli.
Ömer abi uçuşta aklıma geldiniz. İniş videosu çekmeye çalıştım ama planörü düzgün bir şekilde indiremedim. Başka zaman havada kalmayan planörün o gün inmeyeceği tuttu. :D En son kısımda güneş gözlüğü takmadığım için planörü göremeyip sert bir iniş yaptım. Herhangi bir hasar almadığı için uçuşlara devam ettim.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
Çok güzel bir rüzgar yakalamışsın Kadir. Beleş uçuş bu olsa gerek. İniş videosu için de teşekkürler. Videodan anlaşılan, inişteki güçlüğün nedeni, iniş yapmak istediğin, yani bulunduğun yerin tepenin tam üstü olmaması. Modeli arkaya geçirip inmek istediğinde, hala tepenin rüzgar alan eğimli tarafı olduğu için kendine yaklaştırdığında tekrar kabarıyor. Tepenin tam üstünde bir düzlük varsa ve oraya çıkma imkanı olursa, eminim daha başarılı iniş yapmak mümkün olacaktır.

Çok güzel bir rüzgar yakalamışsın Kadir. Beleş uçuş bu olsa gerek. İniş videosu için de teşekkürler. Videodan anlaşılan, inişteki güçlüğün nedeni, iniş yapmak istediğin, yani bulunduğun yerin tepenin tam üstü olmaması. Modeli arkaya geçirip inmek istediğinde, hala tepenin rüzgar alan eğimli tarafı olduğu için kendine yaklaştırdığında tekrar kabarıyor. Tepenin tam üstünde bir düzlük varsa ve oraya çıkma imkanı olursa, eminim daha başarılı iniş yapmak mümkün olacaktır.
Gerçekten beleş uçuş abi. 2s 850mah lipoyu alandan ayrılasıya kadar planörden çıkarmadım. Gün sonunda hücre başı 4.10V vardı. İniş konusunda haklısınız. Biraz daha yürüyüp tepeye ve arkasına bakmam lazım. Daha önce hiç o tarafa gitmedim. :D

Sen de iyiden iyiye planörcü oldun Kadir :heartxf: Harikasın :thumbup:
Etrafta kimsenin olmayışı, rüzgarın tınısı ve bazen kuşların eşlik etmesi gerçekten huzur verici abi :thumbup: Keşke yeni tepeler keşfetsem de uçuş sıklığını arttırsam. Tek tepeye bağlı olunca doğru rüzgarın gelmesini beklemek zaman alıyor.

Öylesine rüzgara bakmamla kendimizi yamaçta bulmamız bir oldu. Rüzgar tam kıvamındaydı. Uzun süre havada kaldım sadece dinlenmek için iniş yaptım. :)

Rüzgar yönünün uçuş için elverişli olduğunu görünce uçuş için hazırlık yapmıştık. Maalesef işler dolayısıyla bir kaç gün ertelemek zorunda kaldım. Müsait olduğumuz gün de rüzgar yönü ve hızı tam istediğim gibi olmasada planörle uçmayı özlediğim için arkadaşımla aynı tepeye gittik.
Tabi gitmeyeli bizim mekan değişmiş., tepe etrafı dikenli tellerle çevrilip teraslama ile fidanlar dikilmiş. Yukarıya çıkmak için açılan traktör yolundan yürüyüp bir şekilde tepeye ulaştık. Ulaştık ama eskisinden çok daha fazla efor sarf ettik. Bu sene yağmur da çok yağınca otlar da çok fazla uzamış, yürümek bile çile oldu. Tepeye ulaşıp biraz soluklandıktan sonra uçuşun ve manzaranın keyfini çıkardık. Bu sefer uzun video çekmemişiz ama bir kaç fotoğraf paylaşmadan olmaz. :)

Ulaştık ama eskisinden çok daha fazla efor sarf ettik. Bu sene yağmur da çok yağınca otlar da çok fazla uzamış, yürümek bile çile oldu. Tepeye ulaşıp biraz soluklandıktan sonra uçuşun ve manzaranın keyfini çıkardık. Bu sefer uzun video çekmemişiz ama bir kaç fotoğraf paylaşmadan olmaz. :)
Harikasın Kadir kardeşim. :bravo: Sana ve senin yanında olup da görsel çeken arkadaşına teşekkür ederiz. :thumbup:

• Beğen
Tepkiler: Kadir Kurt
Harikasın Kadir kardeşim. :bravo: Sana ve senin yanında olup da görsel çeken arkadaşına teşekkür ederiz. :thumbup:
Teşekkürler Mehmet abi :) Bu aralar aklımda bir de lightninbug modeli var, bakalım ne zaman yapmaya başlayacağım :rolleyes: