Yardım Eder misiniz? ( APM 2.8 Hk.)

Taner Soydan

Yeni Uye
Merhaba
Ben bir hexacopter toplamaya çalışıyorum .
Hexayı kurdum fakat tam gereken ayarları yapamadığımı düşünüyorum . 3 tane esc nin yanmasının başka bir açıklaması olamaz galiba.
Cihazdan biraz bahsedeyim.
940 kV ZTR motor , APM 2.8 (Telemetry , GPS, OSD), 30 A ESC , AT9 kumanda
Bana yardım edebilecek biri varsa çok memnun olurum

Motor linki

Bataryla linki

ne gibi sorun oluşturuyor açıklar mısınız ? Tam olarak anlayamadım.

Taner Soydan' Alıntı:
ne gibi sorun oluşturuyor açıklar mısınız ? Tam olarak anlayamadım.

İyiakşamlar,

Eğer 2300 kv motor kullandıysanız (ilk mesajınızda 940kv olduğunu yazmışsınız? ) Muhtemelen de buna 0945 yada 1045 pervane bağlamaya çalıştınız, Eğer böyle ise esn nin yanması çok doğal.

Motorların KV değerleri üreteceği RPM (devir) değerini tanımlar. ama temel bir kabul de şudur. RPM değeri yükseldikçe kullanılması planlanan pervane uzunluğu da küçülür,

Bununla ilgili yandaki konuyu da okuyun lütfen

Ama en kaba tabirle, eğer 2300kv motor ve 1045 ayarında bir pervane kullanmışsanız, bu durum

Honda jazz arabaya traktör tekeri bağlayıp yola çıkmaya benzer bir hal alır...

Lütfen önce tam olarak hangi ekipmanları kullandığınızı paylaşın, ardından da size tavsiyem bazı temel değişkenler ile ilgili kaynakları araştırın, uzun vadeli bu işle ilgilenmek istiyosanız, ekipmanları tanımadan hem kendinize, hem çevrenize, hem de cebinize zarar verebilirsiniz.

Selamlar.

Pervaneden olduğunu düşünüyorsanız hiç pervane bağlamadım . Testleri pervanesiz yaptım.
Ben 940 kV istemiştim fakat bunu göndermişler. 2216 940 veya 980 kV alacağım muhtemelen.

Bunlar boşa çıkacak muhtemelen 12 tane 2209 2300 kV ZTR motor.