Yardım eder misiniz?

eck0705

Yeni Uye
merhaba aranıza yeni katıldım.

Elimde R\C helikopter var ancak batarya ile bağlantısı yok şuan. Bir yakınımdan elime geçti batarya bitmeden önce çalışıyormuş ancak batarya bittikten sonra malesef kendi imkanlarıyla bataryayı şarj etmeye çalışmış allahtan herhangi bi kaza olmamış bu bataryalar tehlikeli diye biliyorum. Şimdi aşağıda fotoğraflardan da görüldüğü gibi 2 adet bir siyah bir de kırmızı kablo var bunlar büyük ihtimal güç veren kablolar bu adam bu kabloları bir şarj aletine bağlayıp şarj etmeye çalışmış :D hangi akla hizmetse artık :D bataryayı bağlayamadıktan sonra şarj olsa nolur :D ve sanırım denge çubuğuda yok. Bu cihazı uçurabilir miyim ? Engin bilgilerinize güveniyorum. Tamir konularına her zaman yatkınım ve meraklıyım üşenmeden dediklerinizi yaparım, uğraşırım inat ettim bu aleti uçurucam :D yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yardım eder misiniz?

Bu oyuncak sınıfına giriyor maalesef

Yardım eder misiniz?

oyuncak sınıfına giriyor evet biliyorum başlamak için tabikide sizinde bastıra bastıra 4 kanal dediğinizinde farkındayım ancak biliyoruz ki ülkemizde bu R\C ürünleri dışarıya nazaran biraz pahalı bu hobiye yatırım yapmak isteyen biri olarak az da olsa tat almak istiyorum. Cevapladığınız için teşekkür ederim.

Yardım eder misiniz?

sevgili kardeşim çabalaman gerçekten çok önemli. şimdiden hobin hayırlı olsun. sana net kısa bir cevap vereyim deşmeyelim. hiç bununla uğraşma. çünkü bu oyuncak zevk vermeyecek sana aksine soğutacak. 4 kanallı helilerim vardı ama ya hediye ettim ya sattım. şuan olsaydı sana hediye ederdim. 4 kanaldan başla heyecanını ona sakla.

Yardım eder misiniz?

peki o zaman uygun olarak hangi modeli önerirsiniz maddiyatta önemli öğrenciyim sonuçta :) ama heves ettim şuan uğraşıyorum bu tür hobilere bayılıyorum saolun tavsiyelriniz için.

Yardım eder misiniz?

Emre Can' Alıntı:
peki o zaman uygun olarak hangi modeli önerirsiniz maddiyatta önemli öğrenciyim sonuçta :) ama heves ettim şuan uğraşıyorum bu tür hobilere bayılıyorum saolun tavsiyelriniz için.

yani en kötü 4 kanal v912 ile başlayabilirsin.

ya da ki tavsiyem odur sim kumandası alıp simulatör ile çalışıp 6 kanaldan başlaman gelecek için yatırım yapman.

Yardım eder misiniz?

1 ay içinde aldım diye konu açıcam inşallah :halay: :halay: :halay: çok saolun yardım için

Yardım eder misiniz?

Merhaba Emre,

Öncelikle arkadaşların da dediği gibi elindeki model 3 kanal olup, tamir etmek için caba sarf etmek hem zaman hem de para israfi olacak, sana yarardan çok zarar getirecektir.

Forum olarak KESINLIKLE 3 veya 4 kanal tavsiye etmiyor ve TEKNIK Destek de veremiyoruz. Neden dersen :

Yol harikası net ve yüzlerce kişi tarafından kullanıldı. Eğer sen de bu hobide yer almak istiyorsan en ekonomik ve mantıklı yol :

1- Hemen bir simulasyon kumandası alıp, sim çalışmalarına başla
2- Sonra da V977, HCP 100S gibi 6 kanal micro bir model al.

Daha fazla detay için:

Yardım eder misiniz?

Emre Can' Alıntı:
1 ay içinde aldım diye konu açıcam inşallah :halay: :halay: :halay: çok saolun yardım için
Aman diyeyim aldım diye konu açma, zira 4 kanal olduğu için silmek zorunda kalacağız. Forum olarak KESINLIKLE 4 kanal modellere destek vermiyor ve konu açılmasına izin de veremiyoruz

Yardım eder misiniz?

anlaşıldı durum tarafanızca gerekli bilgileri aldım çok teşekkür ediyorum.