Yeni modele geçmek için öneri..

Dogukan bence pil ve ozellikle sarj aleti alacagin modelden daha onemli inan. Sarj aleti, guc kaynagi 3 takim pil combo fiyatina cikar neredeyse :) Para kalmadi diyip kalitesiz pil alirsan modeli adam akilli ucuramazsin bile :)

Gaui nin de combo kitleri mevcut. Eger dusunuyorsan infinity hobby e bir goz at istersen ara ara guzel indirimler oluyor.

Goblin alacagin icin Gaui konusunda daha da israr etmiyecegim ;D

Tamer abi dediklerin de haklısın. Tabi ki imkanlarla alınabilecek en iyi pili almayı düşünüyorum. Onun acelesi yok , önce bi modelimi sağ salim alayım da onları en sona bıraktım ;D
Biraz da Gaui araştırayım bari ;D

Gaui x5 alacaksan frame içinde çalışma antremanlarına başla, zira tek parmak giriyor belki ama iki parmak yan yana girmiyor frame arasına, o kadar dar ;D

Align veya Sab da bu sıkıntı olmaz, geniş geniş takılırsın. %p

İlker Sönmez' Alıntı:
Bundan iki buçuk sene önce ilk kez helicommand aldığımda , başka bir platformda bu muhteşem keşifimi paylaşmıştım. O zaman diğer FBL ünitelerinegöre iki kat pahalı olduğu için çok fazla eleştiri aldım. Dedim ki yapmayın etmeyin elmalarla armutlar karıştırmayın. Velhasıl zaman geçti şimdi 15-16 bildiğimiz kişi helicommand aldı . Bilmediğimiz kullanan arkadaşlarda mutlaka vardır. ......
O gunleri daha dun gibi hatırlıyorum %p Oncu olmak, bazi konularda onden gitmek, klasiklerden farkli olmak ne yazik ki ulkemizde amiyane tabirle "Ukalalik, Cikintilik" olarak adlandırılıyor.

Allahtan zaman ve tarih her seyin ve herkesin hakkini eninde sonunda veriyor :thumbup: Bakiniz

Dar frame li heliler benim cok hosuma gidiyor. Kablolama biraz sikinti olabilir ama bence cok zarif ve şık gorunuyor, tipki bir balerin gibi :)

Tabi soylediklerimizin hepsi kisisel secenekler. Her modelin kendine gore arti ve eksileri var. Sonucta secim senin Dogukan. Biraz daha bekle bakalim ustatlarinda fikirlerini al. Mehmet abide fikrini belirtsin en son tercihini yaparsin :)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Gaui x5 alacaksan frame içinde çalışma antremanlarına başla, zira tek parmak giriyor belki ama iki parmak yan yana girmiyor frame arasına, o kadar dar ;D

Align veya Sab da bu sıkıntı olmaz, geniş geniş takılırsın. %p

Rasım abi işin açıkcası dar frame olayı bana ters , ben daha rahat alanda çalışmak isterim ;D ;D
Gaui'yi eledim kesinlikle :lollol:

Doğukan Ocak' Alıntı:
Rasım abi işin açıkcası dar frame olayı bana ters , ben daha rahat alanda çalışmak isterim
Gaui'yi eledim kesinlikle

Sen yine enine boyuna düşün de, yani şöyle diyeyim gaui x5 bu boyutta görebileceğin en dar frame yapısına sahip. Hatta kardeşi x3 ten bile daha dar... Bir de tabii boyut ve fiyat olarak değerlendir, gaui hem az biraz kısadır ve en güzel 500/520 paller ile çalışır, diğerleri 550 ve 570 pal döndürürken hem de çok da ucuz değildir, combosu 1000 dolar vardır onun da... Yani demem o ki cüsse farkı da var arada, ama fiyat farkı çok yok hatta belki hiç yok.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Oncu olmak, bazi konularda onden gitmek, klasiklerden farkli olmak ne yazik ki ulkemizde amiyane tabirle "Ukalalik, Cikintilik" olarak adlandırılıyor.

Bakarsın birkaç sene sonra Protos kullanıcıları da artmış olur Mehmet abi :laugh:

Doğukan öncelikle konuya yaklaşım tarzınla bende diğer forum sakinleri gibi kendin için en doğru kararı vereceğine gönülden inanıyorum. :thumbup:

Hedefi epey daraltmış ve konuyu kafanda olgunlaştırmışsın gördüğüm kadarıyla. %p Yorum yapacakların işi epey kolaylaşmış. :laugh:

Ben olsam Align 550 alırdım, uçuşlara başlar bütçeyi toparladığımda ise bu kiti bir Demon 3SX FBL ünite ile birleştirirdim.

Ardından da pilotaj olarak istediğim seviye ulaştığımda eğer gönlümden geçen bir Goblin 700 ise onu düşünmeye başlardım.

Türker Akgün' Alıntı:
Doğukan öncelikle konuya yaklaşım tarzınla bende diğer forum sakinleri gibi kendin için en doğru kararı vereceğine gönülden inanıyorum. :thumbup:

Hedefi epey daraltmış ve konuyu kafanda olgunlaştırmışsın gördüğüm kadarıyla. %p Yorum yapacakların işi epey kolaylaşmış. :laugh:

Ben olsam Align 550 alırdım, uçuşlara başlar bütçeyi toparladığımda ise bu kiti bir Demon 3SX FBL ünite ile birleştirirdim.

Ardından da pilotaj olarak istediğim seviye ulaştığımda eğer gönlümden geçen bir Goblin 700 ise onu düşünmeye başlardım.
Türker abi selam ,
İnşallah sizlerle birlikte doğru kararı vereceğimize inanıyorum :thumbup:
Söylemeden yapamayacağım Türker abi resmen içimi okumuşsun sanki , bu konuyu açmadan önce aynen ben de bu şekil düşünüyordum :eek: :eek:
Önce Align 550 Dominator , daha iyi bir pilotaj seviyesine gelince Goblin 700 vardı aklımda ilk başlarda :halay: :lollol:

Türker Akgün' Alıntı:
........Ben olsam Align 550 alırdım, uçuşlara başlar bütçeyi toparladığımda ise bu kiti bir Demon 3SX FBL ünite ile birleştirirdim.

Yeterince yorum yapilmis, sira bana gelmis :laugh:

Oncelikle tum arkadaslarin dedigi gibi seceneklerden hangisini secersen sec hata yapmis olmayacaksin :thumbup:

Simdi kisa modelcilik hayatinda gercekten cok kisa surede cok guzel bir yol aldin. Insallah buyuk bir aksilik olmazsa da almaya devam edeceksin. Burada benim vurgulamak istedigim onemli bir nokta var ki sen henuz bunu ciddi anlamda yasamadin o da ne yazik ki bu hobinin diger yuzu olan KIRIM.

Ilerleme surecin devam edecegini düşünürsek, illa ki kirim olacak. Buyuk modellerin kirim,ari da buyuk oluyor malum. Sim calismasi, kurtarma ozellikli FBL unite ile kirim ihtimalini min indirmeye calisiyoruz ama yine de kirim oluyor.

Secenklerimiz neydi, ozetleyelim:

- Goblin 570
- Trex 550
- GAUI X5

Tum modellerin ucus ozellikleri gercektem cok iyi ve birbirine yakin. Goblin kayis aktarma ve gorsellik ile digerlerinden 1 tik farkli. Ama bu fark kirim konusunda bir dezavantaj olarak ortaya cikiyor ne yazik ki. Ekonomik nedenlerden dolayi senin yerinde olsam ben de Turker kardesim gibi :

- Trex 550 alip, ucuslara hemen baslardim
- Sonra Kurtarma ozellikli FBL Unite Demon 3SX alirdim
- Iyi bir sarj cihazi da bu isin olmazsa olmasi. (Ayni sekilde kalite pil. Gerekirse 1 tane pilim olsun ama mutlaka kaliteli olsun)
- Elimdeki 450 birini kesin tutardim, en azindan 3sx alincaya kadar
- Iki model olacag icin sifir yedekle devam ederdim.

Eger ekonomi musait ise de en guzeli ilk etapta yani bir seferde Goblin+3Sx alirdim ama bu butce olarak buyuk ihtimal su asamada seni ciddi sekilde yorar.

Ynt: Yeni modele geçmek için öneri..

Bence dominotör bile gereksiz dogukan, standart ekipmanla bile dfc 550 estiriyor. 5300 Mah Gens pille 5-6 dakika arası 3d yapılıyor. 700 dfc 3d de 3.45 dakika, alan turunda 5 dakika güvenli aralıkta uçuyor.

Bütçen tahminimce modellerin satıldıkdan sonra 2000 tl olur gibi :) buda sana Güzel bir 550 artı 2 pil alır.

Eger pilleri sen yapmayacaksan, araban ve iyi bir şarj cihazın Yoksa 700 size dan uzakdur. 700 size ın işletme ekipmanıda bir 700 parasıdır.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Yeterince yorum yapilmis, sira bana gelmis :laugh:
......
Eger ekonomi musait ise de en guzeli ilk etapta yani bir seferde Goblin+3Sx alirdim ama bu butce olarak buyuk ihtimal su asamada seni ciddi sekilde yorar.

Mehmet abi ,
Öncelikle iyi dileklerin için gerçekten teşekkürler :saygilar: :saygilar:
-Kırım konusuna gelirsek , toplam 2 kırım yaşadım. 1. kırımda çoğu parçayı en ince detayına kadar sıfır temin ederek modeli sıfır hale getirdim. Şöyle bir gerçek var ki 450 nin yedek parçaları uygun olduğu için beni yormadı. Ama dediğin gibi büyük modele geçtiğim zaman kırımın ne olduğunu o zaman gerçek anlamda anlayacağım herhalde ;D

-Model seçimine gelirsek ve en önemlisi olan ekonomik açıdan değerlendirirsek , 550 benim için daha uygun. Çünkü yaşadığım kırımı Goblin'e göre daha ucuz maliyetle tedarik edeceğimi düşünüyorum. Ayrıca Goblinin linkini verdiğim kombo pakette ünite de olmadığı için bir de ünite için bütçe ayırmam gerekecek.

-Eğer seçimimi Goblinden yana kullansaydım , IKON FBL ünite almayı düşünüyordum , sanırım onda da kurtarma özelliği var ya da ben yanlış biliyorum :rolleyes:

-Şarj cihazı ve pillere demirbaş olarak baktığım için kesinlikle onu da kaliteli almayı düşünüyorum. Olmazsa olmaz %p

-Modellerimin her ikisi de aynı anda satılrısa eğer , yine 450 Dominator almayı düşünüyorum. Kenarda fazladan bir model durmasına bende taraftarım kesinlikle :agreed:

Sonuç olarak gönlüm ne kadar Goblin istese de ;D ekonomik açıdan baktığımızda 550L Dominator daha ön planda duruyor. Bu model ilgili hiç bir kötü yoruma da rastlamamak sanırım benim için artı bir avantaj.
Ama bunlardan önce ufak bir problem var , elimdeki modellerden birisini elimden çıkarmam lazım ki yeni model için bütçe açığını kapatayım ;D :yuppi:

Benim de corbada tuzum olsun. :)

Flying'deki o comboda fbl unite olmadigi gibi, o combo bir defa cikti, tukendi, bir daha da cikmaz. Diger yandan helipross'da 550L 930 dolar civarina geliyor indirimlerle. Gonul der ki goblin, cep der ki align. X5 ise cok keyifli ucan bir model olmasina karsin, eski bir dizayn. Daha yeni dizaynlara yonelmekte fayda var.

Ynt: Yeni modele geçmek için öneri..

rafet odabaş' Alıntı:
Bence dominotör bile gereksiz dogukan, standart ekipmanla bile dfc 550 estiriyor. 5300 Mah Gens pille 5-6 dakika arası 3d yapılıyor. 700 dfc 3d de 3.45 dakika, alan turunda 5 dakika güvenli aralıkta uçuyor.

Bütçen tahminimce modellerin satıldıkdan sonra 2000 tl olur gibi :) buda sana Güzel bir 550 artı 2 pil alır.

Eger pilleri sen yapmayacaksan, araban ve iyi bir şarj cihazın Yoksa 700 size dan uzakdur. 700 size ın işletme ekipmanıda bir 700 parasıdır.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Rafet abi selam ,
Dominator seçmemde ki en büyük etken , son çıkan modellerden olması , yeni bir üniteye sahip olması ve benim için önemli etkenlerden birisi olan yakışıklılığı ve cazibesi :evil: beni bu modele sürükledi.
Dediğin gibi bütçe o civarlarda oluyor :laugh:
700 sınfıını sadece 2. el uygun temiz olursa düşünüyorum. :)

Doğukan Ocak' Alıntı:
-Eğer seçimimi Goblinden yana kullansaydım , IKON FBL ünite almayı düşünüyordum , sanırım onda da kurtarma özelliği var ya da ben yanlış biliyorum :rolleyes:

3sx gibi modeli düzeltip yükseltmiyor ama en azından modeli düzeltiyor. Autolevel özelliği var. Tabi her zaman düz hale getiriyor modeli, 3sx gibi invert hovera yerleştiremiyor. Bir de referans düzlemi bizim ayarlamamız gerekiyor, 3sx bunu kendi biliyor. Haliyle bizim iyi ayarlamamız gerekiyor. Diyelim tam ayarlayamadık, yine sapıtmıyor da biraz kayma yapabiliyor.

Ben olsam trex 550 de olsa gpro ya yol verip en azından ikon düşünürdüm.