Yeni modele geçmek için öneri..

Emre Kaman' Alıntı:
Benim de corbada tuzum olsun. :)

Flying'deki o comboda fbl unite olmadigi gibi, o combo bir defa cikti, tukendi, bir daha da cikmaz. Diger yandan helipross'da 550L 930 dolar civarina geliyor indirimlerle. Gonul der ki goblin, cep der ki align. X5 ise cok keyifli ucan bir model olmasina karsin, eski bir dizayn. Daha yeni dizaynlara yonelmekte fayda var.

Ben de sizin gibi düşünüyorum. Henüz hangi siteden alacağımı seçmedim , temsili olarak o sitenin linkini attım , eğer daha ucuz siteler var ise hemen oraya yönelebilirim :halay:

Rasim Öztürk' Alıntı:
3sx gibi modeli düzeltip yükseltmiyor ama en azından modeli düzeltiyor. Autolevel özelliği var. Tabi her zaman düz hale getiriyor modeli, 3sx gibi invert hovera yerleştiremiyor. Bir de referans düzlemi bizim ayarlamamız gerekiyor, 3sx bunu kendi biliyor. Haliyle bizim iyi ayarlamamız gerekiyor. Diyelim tam ayarlayamadık, yine sapıtmıyor da biraz kayma yapabiliyor.

Ben olsam trex 550 de olsa gpro ya yol verip en azından ikon düşünürdüm.

Rasım abi zorla 3SX'i de aldırcaksınız bana :laugh: :laugh:
Eğer 550 Dominatoru alırsam , GPro yu önce denerim. Sonra bütçe ayırdığım da IKON ya da 3SX'e yönelebilirim. Sonuçta ünitelere de demirbaş olarak bakmak lazım %p %p

Align için normal zamanlarda helipross.com'dan daha ucuz site görmedim. Hem ürünler tek tek daha ucuzdur diğer sitelere göre, hem de hemen hemen her ay %8 indirim kuponu gönderirler maille. Ara ara da her sitede çok iyi indirimler olur, sürekli takipte olmak lazım.

Peki sipariş versek , gümrük sıkıntısı olur mu ? Getirtmek istesem nasıl bir yol izlemem lazım ? Bu konuda yardımcı olacak varmı acaba ? :) :)

Emre Kaman' Alıntı:
Align için normal zamanlarda helipross.com'dan daha ucuz site görmedim. Hem ürünler tek tek daha ucuzdur diğer sitelere göre, hem de hemen hemen her ay %8 indirim kuponu gönderirler maille. Ara ara da her sitede çok iyi indirimler olur, sürekli takipte olmak lazım.
31/12/14 geçerli %8 indirim kodu : helipromoxms8%off :thumbup:

Benim başlıkları görmüşsündür. 500-550 size seçimle ilgili... Ne yazık ki maddiyat çok kısıtlıyor, bahsettiğimiz paralar yüz lira ikiyüz lira değil.

550L bile düşünemedim çünkü nerden baksan 2000 lirayı geçecek model. En azıdan 3-4 tane lipo isteyeceksin 6s 4500mah civarı, haliyle en azından 1000 lira da öyle gidecek. Ünite 3sx olsun isteyeceksin 1000 lira da öyle gidecek. Kanopi, çanta, pal, kıl, tüy, çöp, pul vs. de istersen masraflar artacak... kafadan 4000 i bulacaksın, belki geçeceksin.

Az önce bi hesap yaptım, benim kitle beraber gelen üniteyi falan elden çıkarsam bile 3000 lirayı bulmuşum, hiç gümrüğe takılmamama rağmen. Tabii işin içinde upgradeler ve optipower lipolar olunca böyle oldu biraz da, ama yine de 2500ün altına düşmezdi pek. O kadar vermişsin, az daha verseydin diyebilirsin. Benim de kendimce bir düzenim var ve sınırlarımı zorladım bu kadarı oldu. İnşallah protostan memnun kalırsam da benimle gider o model. Bir süre asıl modelim olur, belki ilerde bir zaman goblin570 gibi bir işe girişebilirim ama 700 serisine uzun yıllar girmeyi düşünmüyorum.

450 model gibi değil, 500-550 bandında fiyatlar tırmanıyor, 700 taraflarında daha da farklı seviyede (12s setuptan dolayı biraz da).

3sx konusuna gelince yine de bir düşün derim, ama geçenki kampanyayı kaçırman iyi olmamış ;)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Benim başlıkları görmüşsündür. 500-550 size seçimle ilgili... Ne yazık ki maddiyat çok kısıtlıyor, bahsettiğimiz paralar yüz lira ikiyüz lira değil.

550L bile düşünemedim çünkü nerden baksan 2000 lirayı geçecek model. En azıdan 3-4 tane lipo isteyeceksin 6s 4500mah civarı, haliyle en azından 1000 lira da öyle gidecek. Ünite 3sx olsun isteyeceksin 1000 lira da öyle gidecek. Kanopi, çanta, pal, kıl, tüy, çöp, pul vs. de istersen masraflar artacak... kafadan 4000 i bulacaksın, belki geçeceksin.

Az önce bi hesap yaptım, benim kitle beraber gelen üniteyi falan elden çıkarsam bile 3000 lirayı bulmuşum, hiç gümrüğe takılmamama rağmen. Tabii işin içinde upgradeler ve optipower lipolar olunca böyle oldu biraz da, ama yine de 2500ün altına düşmezdi pek. O kadar vermişsin, az daha verseydin diyebilirsin. Benim de kendimce bir düzenim var ve sınırlarımı zorladım bu kadarı oldu. İnşallah protostan memnun kalırsam da benimle gider o model. Bir süre asıl modelim olur, belki ilerde bir zaman goblin570 gibi bir işe girişebilirim ama 700 serisine uzun yıllar girmeyi düşünmüyorum.

450 model gibi değil, 500-550 bandında fiyatlar tırmanıyor, 700 taraflarında daha da farklı seviyede (12s setuptan dolayı biraz da).

3sx konusuna gelince yine de bir düşün derim, ama geçenki kampanyayı kaçırman iyi olmamış ;)
Rasım abi işin özü , sıfır model istediğim için bu kadar masrafı gözden çıkardım sanırım. Ne yazık ki dediklerin de haklısın. Masraflar üst üste gelecek ardı ardına kesilmeyecek :(
3Sx aklımda , kısmet olursa onuda düşünebilirm ama şuan benim için biraz lükse kaçıyor malesef :-\

Ynt: Yeni modele geçmek için öneri..

Incemelerime gore kardesim 700 sinifi pil sarj aleti masrafindan heli ucurmaya zaman ayiramiyorsun tek pil 900 lira olsa 3 set olsan battin kirmda battin ama heli alirken dikkat edilmesi gereken en guzel unsur pil tek 6 s le calisan helinin pilleri bence 4500 . 5000 mah tan asagi olmamali cunku model deisir pil kalir kenarda buyuk modelde kullanabilmen lazim :) 700 sinifi ornek . 550 sinifi heli cok guzel cok guclu model gibi duruyor ama ilerde model buyutcen 700 sinifi model alman taraftariyim ama masrafindan dolayi deilim . Protos guzel kayisli dizayn cok iyi ama sonucta tek bir kayisa bakiyor kayis atsa yada sicaktan esnese ugras dur . Goblin gereksiz masraf yuklu gibi geliyor bana . Align cok rulman var cok sikinti cikartiyo . Tsa align lzentisi ama alinabilecek cok guzel model tsa 700 e alinabilecek guzel bir model bence tabiki ustadlarim abilerim ne derse kesinlikle dinle ben onlar sayesindr cok iyi seylere ulastim halada soylerim turker abi bana bu isi 10 dakikada ogretti yozgatta emeginin karsiligini odeyemem tabiki buradaki herkezin . Ha unutuyordum az daha jr in 700 luk helisi cok guzel combo set servolari falan var alinabilecek en mantikli helilerden birisi bence Jr :) ama dogukan 700 alma ordu 2 700 u kaldiramaz hihihi yasasin kotuluk yada alda kirarsam parcalarini kullanirim :)

Cok celiskili konustum deilmi iste bu yuuden karar almak icin herkeze sormak en iyisi :)

Şafak kafamı iyice karıştırdın be kardeşim :lollol: :lol:
700 konusunda ki durumları senin sayende görüyorum şimdilik bende uzak duruyorum zaten bakalım ne olacak , seninde kararın önemli sonuçta ikimiz kullanacağız modeli ;D

Doğukan Ocak' Alıntı:
Peki sipariş versek , gümrük sıkıntısı olur mu ? Getirtmek istesem nasıl bir yol izlemem lazım ? Bu konuda yardımcı olacak varmı acaba ? :) :)

Bu konuda yardımcı olabilecek var mı ? Tekrar soruyorum ama , nasıl bir yol izlemeliyim , faturayı düşük göstermek güzel fikir ama kutu büyük olur , gümrükte sıkıntı olabilir. Ne yapmamı önerirsiniz ?

Doğukan Ocak' Alıntı:
Bu konuda yardımcı olabilecek var mı ? Tekrar soruyorum ama , nasıl bir yol izlemeliyim , faturayı düşük göstermek güzel fikir ama kutu büyük olur , gümrükte sıkıntı olabilir. Ne yapmamı önerirsiniz ?

Önce nerden alacağına karar vermelisin. Ben ne alacaksam alayım mümkün mertebe 2kg ın altında kalmasına özen gösteriyorum, fastladden alıyorum, royal maille geliyor, rica ediyorum düşük gösteriyorlar gümrüğe genelde uğramıyor. Daha ağır kargolar mecburen fedex/ups gibi kargolarla geliyor, gümrüğe girebilitesi daha yüksek. Ülkeye göre de muamele yapabiliyorlar, ingiltereyi fazla kurcalamıyorlar. Heliprosstan alacaksan adamlarla iletişime geçer düşük göstermelerini istersin. Hatta önden bi mail at, teyit al. Olur derler muhtemelen, sonra alışverişten sonra bir daha iletişime geç düşük göstersinler. Kutu büyük diye dert etme, ne büyük kutular geçti şimdiye kadar gümrüksüz. Sonuçta bu işin garantisi yok, sen elinden geleni yapmış oluyorsun, ne çıkarsa bahtına gibi düşün.

Erhan abi bu konuda sana yardimci olur kardesim :)

safak bozdag' Alıntı:
...ben onlar sayesindr cok iyi seylere ulastim halada soylerim turker abi bana bu isi 10 dakikada ogretti yozgatta emeginin karsiligini odeyemem tabiki buradaki herkezin ...

Şafak kardeşim keşke daha fazlasını da yapabilseydik ama ancak kısıtlı zamanda elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalıştık demek daha doğru olur. :RCKolik:

Senin güler yüzün yeter. :)