Yeni modelim ALZRC Devil 420

Esc kafa hızını modeli kaldırmadan %75 olarak ezberledi diyelim . Ben havada iken idle 2 veya 3 açarak yine kafa turunu escye öğretebilirim değil mi?

Ordaki mantık şu, esc enerji gelip açıldığında ilk olarak pallerde yük yokken ( yani 0 derecede) ve thr %50' deyken palleri kaç devirle çevirebildiğini öğreniyor. Diyor ki, %50 de buysa, demek ki geri kalan noktalarda da bunlar bunlar olmalı. Yani senin %75 olarak verdiğin komutu esc başlangıçta öğrendiği %50'ye göre oranlayacak.

Anladım Emre abi. Bu arada çıt sesinin sebebini şimdi anladım ve escnin cırtının o sesi çıkarabileceğine nasıl inandım bilmiyorum:lol::lol:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sebep aynen dediğin gibi rulmanlardan biri çıkmış. Ben çok saçma bir şekilde üst taraftan vidayı taktım ve aşağıdan sıkıştıran birşey kalmadı. Bu yüzden çıkmış. Düşen rulmanı biraz aradım ama bulamadım. Şimdi kalan rulmanı aşağıdan sıkıştırdım. İdare eder gibi duruyor ama ona göre bi rulman bulsam güzel olur.

Anladım Emre abi. Bu arada çıt sesinin sebebini şimdi anladım ve escnin cırtının o sesi çıkarabileceğine nasıl inandım bilmiyorum:lol::lol:

Sebep aynen dediğin gibi rulmanlardan biri çıkmış. Ben çok saçma bir şekilde üst taraftan vidayı taktım ve aşağıdan sıkıştıran birşey kalmadı. Bu yüzden çıkmış. Düşen rulmanı biraz aradım ama bulamadım. Şimdi kalan rulmanı aşağıdan sıkıştırdım. İdare eder gibi duruyor ama ona göre bi rulman bulsam güzel olur.
Dünden beridir yazacam o cırt nasıl öyle bir ses çıkarıyor?

Bana biraz aceleye getirdin gibi geldi (diyene bak ?) gelmesi uçması çok hızlı oldu, tavsiyem yaptığın, taktığın her vicdanın Manuel yardımı ile üzerinden geç, bak bakayım bir hata atladığın bir nokta olmuş mu.

Bu arada kuyruk tarafında özellikle çok hassas ol, orijinalin dişında bir uygulama yapma.

Gov konusuna gelince, hw esc gov modlarıyla bir türlü mutlu olamadım, belki de ben beceremedim, o esc yi hep tüm gov modlarını kapatıp kullandım, ya da gov işini üniteye bıraktım.

Ve kesinlikle kendini her durumda hold ile inmeye alışıtır, çizgisel bir kalkışı unut, mutlaka idle up açarak kalkış yap, sen artık profesyonel bir pilotsun ?

@Ali Yalçın abi insan inanmak istediğine inanıyor demek ki:D
Orijinalin dışında uygulama yapmak istemiyorum bende fakat bu problem için parça bekleyemem açıkçası.
Şöyle birşey yaptım

Üstte kalan rulmanı alta geçirdim. Boşluğa tam oturan bir somun koydum. Sıktığım vida somunun içinden geçebiliyor ama bol değil. Anca geçecek kadar. Üstüne de pul koydum ve orjinal kadar oldu diye düşünüyorum :D

Orjinal kadar olmamış. Hatta hiç olmamış. O kısım oldukça hassas bir kısım, en iyi ihtimalle güzel tutan bir kuyruğun olmaz, en kötü ihtimalle kuyruk havada kitlenir ve kırım olur. Belki ilk uçuşta olmaz, ama 2,3,4.....8...18. uçuşta mutlaka olur.

Ayrıca sesin sebebi de bence aşağıda işaretlediğim yerdeki rulmanlar, slider'ın içindeki. Onları da bir kontrol et istersen. Tabi kuyruk şaftı rulmanlarını da.

Emre abi slider yada kuyruk şaftının rulmanlarında bir gariplik yok. Zaten düşmeleride imkansız gibi birşey onların.
Slider boştayken nerdeyse üflesen dönecek kadar yumuşak. Birkaç uçuş sonrası problem olacak gibi olursa yada hareket etmesi zorlaşırsa uçmayı erteleriz :D ama yine de birkaç gün içinde sipariş vericem bu parçadan.

Emre abi slider yada kuyruk şaftının rulmanlarında bir gariplik yok. Zaten düşmeleride imkansız gibi birşey onların.
Slider boştayken nerdeyse üflesen dönecek kadar yumuşak. Birkaç uçuş sonrası problem olacak gibi olursa yada hareket etmesi zorlaşırsa uçmayı erteleriz :D ama yine de birkaç gün içinde sipariş vericem bu parçadan.
Ali evi sağı solu kurcala derim o rulmanlar standart oluyor, 450 den falan uydurabilirsin belki

Son kargomuzda dün geldi. TNT kargo ile iniş takımı ve kuyruk gerdirme aparatı satın almıştım. Kargo çok hızlı bir şekilde geldi. Araya hafta sonu girmese muhtemelen 3-4 gün içinde elimde olurdu kargom. Ayın 17sinde akşam 5 de kargo teslim alındı. Ayın 22sinde sabah ben aldım kargoyu. Ve hafta sonu araya girmişti. 20 dolar ödedim kargo için. 29 lirada gümrük vergisi ödedim. Aldığım ıvır zıvırla beraber kargo ücreti hariç 270 lira tutmuştu. 60-70 lira gümrük öderim diye düşünmüştüm.

Kargomuzun içinden hesapta olmayan birşeyde çıktı beni mutlu eden:D. Kayış gerdirme parçasının tekini taktım diğerinin de rulmanlarını alıp kuyruğa taktım. Cuk diye oturdu. :D

Escyi bu şekilde taktım. Çünkü pilin kabloları ön tarafta olunca kanopi çok zor kapanıyordu. Escnin kablolarıda dik şekilde dönüyordu. Şimdi o sorunlarda halloldu.

Ve tabii ki 2-3 uçuş yaptım. Servolar parmaklarımın titremesine bile tepki veriyor. :lol: Model çok hafif gibi. Yani 450lere hiç benzemiyor ve helikopter uçurmayı baya unuttuğumu farkettim.
3 dakikalık bu uçuşta piller 3,77 civarıydı. Anormal bir ısınma farketmedim servolarda motorda falan. Sanki kafa turu benim için biraz fazla gibi. İdle 1 %75 ve yavaş hissi veriyor idle 2 de %85 ve fazla geliyor. Ortası en iyisi olacak sanırım :D
Artık helikopteri kırmayayım diye hatim falan okuyacak anamla babam :lol::lol:
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme: