Yeni Modelim : Real Hawk Balsa Kiti

Bence SARI-KIRMIZI çok daha şık durabilir :D;D
Şimdi Mehmet Bey ben tam da bu yüzden bordo mavi dedim . Sarı renk malum ortak renk . Paylaşılmasında büyük sıkıntı var . Kimi haklı olarak sarı en çok laciverte kimi de yine haklı olarak hayır kırmızıya yakışır diyebilir . Bu tartışmalar olmasın diye bordo mavi var zaten :):halay:

Yakit deposunu yerleştirebilmek için alt plakayı kesmem lazım. Yalniz bu yakit deposunu dikinemi yoksa yatayinami yerlestirmeliyim ? Birde yakit deposu çıkış yuvarlak kısmı tam ortada değil. Eğer dikine yerlestireceksem bu kısım yukarıda mı yoksa aşağıda mı olmalı ?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kaplama işi ilk başlarda hiç zevkli değildi. Ama sonradan hoşuma gitmeye başladı. Başka tip kaplama malzemesi hiç kullanmadım. Ama bu oracal 641 i işlemek baya kolay. Kaplama ütüsü de istemiyor. Saç kurutma makinası yeterli. Hemde gayet uygun fiyatlı. Bugün rudder ve elevatörün kaplamasını bitirdim. İlk başta alın kısımlarını küçük parça koyarak yaparım dedim .Ama sonradan vazgeçtim. Alın kısımlarını dönerek yaptım. Fena olmadı. :)

Yatay ve dikey stabların hücum kenarları neden zımparalanıp yuvarlatılmadı diye merak ettim de... Aynı merakım elevatör ve rudder hücum kenarları için de geçerli.
Sümer abi inan ki aklıma geldi. Sonra plana baktım. Planda yuvarlatilmamiş diye yuvarlatmadim. Söküp yeniden yapacagim. Abi sadece farkli renkle bantladigim yerlermi yuvarlatilacak ? Bide sabah aklima geldi. Rudder ve elevatörün rahat hareket edebilmesi için yatay ve dikey stabların arka tarafını da yuvarlatmalimiyim ?

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari