Yurtdışı Kargo Takip : Ürün şu an nerede ?? Gümrüğe takıldı mı acaba ??

Ynt: Yurtdışı Kargo Takip : Ürün şu an nerede ?? Gümrüğe takıldı mı acaba ??

Benim 5 siparis olmus simdiye kadar bir siparis banggooddan yolda bide hk den turnigy kumanda var gelicek yani 7 oluyor bu 5 siparis olayini yeni ogrendim bi sorun olurmu

akan tekin' Alıntı:
Benim 5 siparis olmus simdiye kadar bir siparis banggooddan yolda bide hk den turnigy kumanda var gelicek yani 7 oluyor bu 5 siparis olayini yeni ogrendim bi sorun olurmu

bende sorun olmadı.tek seferde 105 dolar ı geçmemeye dikkat ediyorum sadece...

Bende 100$ i gecmedim simdiye kadar bi sorun olmadı sadece 7 alısverisim olmus olucak

akan tekin' Alıntı:
Bende 100$ i gecmedim simdiye kadar bi sorun olmadı sadece 7 alısverisim olmus olucak
Normalde sıkı denetlenir ise olur. Bu nedenle eşiniz veya çalışma arkadaşlarınız adına sipariş vermenizi tavsiye ederim ;)

Bundan sonrakileri insallah

barış altun' Alıntı:
10 gündür pim de durması normal değil
bencede normal değil ayın 6sında istanbulda göründü aynı gün gümrüğe sevk edildi ve aynı gün torbaya eklendi dedi ama pim yazıyo. kargo van'a gelecek vandaki gümrük memurları perşembe günleri gelip kontrol ediyomuş bu gelecek olan 4. siparişim arkadaşımada gelenler oldu bi sorun çıkmadı er seferinde pazartesi günü istanbula geliyodu cuma elimize ulaşıyodu perşembe günleri gümrük memurları kontrol ediyo ondan sonra elimize ulaşıyo diye düşündüm bende bu seferde öyle olacağı için bi hafta sarkmış olabilirmi diye düşünüyorum tabi bunların hepsi benim yorumum :D umarım cuma günü elime ulaşır artık arkadaşım benden 1 hafta sonra sipariş verdi geçen hafta eline ulaştı ben hala bekliyorum..

Ve mutlu son sonunda 922 elime ulaştı ilk 2 pillik uçuşta sıkıntı olmadı hoverde tutmaya çalıştım 3.pilde iniş takımı gitti çok şaşırdım sertde düşmemişti nasıl kırıldı anlamadım..
Galiba o benim bahtsızlığım iniş takımlaına karşı zaafım var :D 911in iniş takımını kaç kez değiştirdim yapıştırdım bilmiyorum.. :D

abdullah sapmaz' Alıntı:
Ve mutlu son sonunda 922 elime ulaştı ilk 2 pillik uçuşta sıkıntı olmadı hoverde tutmaya çalıştım 3.pilde iniş takımı gitti çok şaşırdım sertde düşmemişti nasıl kırıldı anlamadım..
Galiba o benim bahtsızlığım iniş takımlaına karşı zaafım var :D 911in iniş takımını kaç kez değiştirdim yapıştırdım bilmiyorum.. :D
Hadi gözün aydın Abdullah,

Sim çalışması yaptın değil mi ?? Bir de ilk uçuşları mümkün ise rüzgarsız ortamda yeşillik üzerinde yap. Bu durumda gerçekten nasıl çarparsan çarp bir şey olmuyor.

Mesela bugun kardeşim hiç sim çalışmadan sadece 4 kanal tecrübesi ile V922 uçurdu 2 pil. Daha doğrusu uçurmaya çalıştı :laugh: Kaç defa çarptı bilmiyorum :D Dişarda çok az rüzgarda çim üstünde uçtu. Çok şükür o kadar çok çarptık ama birşey olmadan sağlam bir şekilde eve döndük.

Gerçi iniş takımı gerçekten senin şansızlığın olmuş. Zira gerçekten çok esnek ve sağlam bir iniş takımı var. Ama tamir edilecek bir hasar olmuştur , umarım. Tamir edip yola devam ;)

aynen öyle abi geçen hafta arkadaşımınki gelince bikaç kez onunkisini uçurmaya çalıştım onun dışında sim çalışmasından başka 6 kanal uçurmadım ilk uçuşumu oda içinde yaptım 1 yada iki kez çarptım oda benden kaynaklandı hoverde tuta tuta sıkıldım :D ama iniş takımındaki şanssızlığım açık kırıldığını gördüm anlam veremedim nasıl kırıldığına çok hafif düştü ama biraz japon ve sigara külü işi halletti esneklikten eser kalmadı ama yapcak bişey yok :D tail boomu biraz pay bırakıp silikonla yapıştırmayı düşnüyorum esneklik olsun ama bu kadarda çabuk çıkmasın diye..

Bence kesinlikle kuyruğa Japon sürme . Bunun yerine sadece 1 tür şeffaf band sar daha iyi ;)

onuda düşündüm şeffaf band sardım bi tur sonra geri takamadım :D zorlamakta istemedim yeni olunca kıymetli oluyo :D japon değilde silikon sürmeyi düşünüyorum bence yeterince esneklik sağlar..

ACELE CVP NOLUR:(

Merhaba,

Benim gümrükle alakalı problemim var. Google da bunla alakalı araştırma yaparken sizin forumunuza rastgeldim üye oldum ve size sormak istedim. Zira şuan panik durumdayım

Ben lens satan yabancı bir siteden toplam 160 dolara lens satın aldım. Satın alma işlemi sırasında adresimi tam yazmama rağmen, satın alma işleminden sonra sitenin bana attığı mailde adresimin bariz bir şekilde EKSİK yazıldığını gördüm. Aceleyle mail attım. Daha sonra gelen cevapta düzelttik merak etmeyin dediler. Nolur nolmaz diye aynı gün içinde 2 tane daha mail attım Her bir maile farklı kişi yanıt yazdı. Bu arada siparişi 22 kasımda verdim. Her cevaplarında düzelttik dediler ama içim rahat etmedi bugün bir daha mail attım. Gelen cvpta yine bariz şekilde EKSİK adrese gönderdiklerini itiraf etmiş oldular. Ben baya bir saydırdım bunlara ya yanlış gelirse şöyle böyle diye Sonra ki gelen mailde ise tam adresi yazmışlar 8 kasıma kadar elinizde olur demişler ama inanın içim hiç mi hiç rahat değil... :'( Uzatmayayım muhtemelen adres paketin üstüne eksik yazıldı. ( Buarada istanbul-içerenköyde yaşıyorum)

Ben de bunun üzerine bir türlü gönderemedikleri kargo takip numarasını istedim bu siteden. Ancak Fed Ex'le göndermişler malesef fed ex de takip numarası tedarik etmiyormuş siteye Anlayacağınız elimde takip numarası da bulunmuyor. İşin özeti adresim eksik yazılmış olabilir, ikincisi satın aldığım ürün bedeli 160 dolar (yani 75 eurodan fazla!!), elimde takip nosu yok ve çok korkuyorum ürün şuan nerede bilmiyorum Gümrüğe takıldı mı takılmadı mı? Takılacak mı zira 75 eurodan fazla ve adresim eksikse ptt bana gümrüklü diye tebligat da yapamayacak bu durumda! Ülkeye ulaştı mı ya da şuan PTT'de mi hiçbir fikrim yok Ve ben öğrenebilmek için napabilirim Nereye sormalıyım? Gümrük müdürlükleri bilgi verir mi telefon açsam ya da PTT? Bana yardım edip yol gösterirseniz inanın çok sevinirim.

(Kusura bakmayın biraz uzun yazdım buarada :embarras: )
Deniz

Öncelikle hosgeldin Deniz,

Valla zor bir durum. Çünkü "Fed Ex" kargo hepimizin yeni tanıştığı bir kargo çeşiti zaten, üstüne bir de adresin yanlış yazılmış olması ve tracking no olmaması iyi olmamış.

Sorunuza ancak ben sizin yerinizde olsam ne yapardım şeklinde cevap verebilirim : "Paypal ile yaptığım ödemeye için geri ödeme talep ederdim. Gerekçe olarakta attığım mailleri gösterir ve eksik ve yanlıs adres olayına vurgu yapardım".

Inşallah ödemeyi PAYPAL üzerinden yapmışsınızdır :rolleyes:

Takip edebilecek bir tracking numarası olmaması çok kötü olmuş. :-\

Yok malesef kredi kartıyla ödeme yaptım ama benim asıl merakım şu ben 7-8 kasım gibi telefon açıp elinizde adıma kayıtlı abd'den ürün var mı diye muhattap olabileceğim kurum PTT veya Gümrük müdürlüğü? Dediğim gibi istanbul anadolu yakasında oturuyorum ve adresimin eksik yazılma ihtimali varsa bu ürünü geri yollamadan önce bi şekilde nasıl müdahele edebilirim? Vergisi önemli değil artık yaptık bir hata Keşke araştırsaydım sipariş vermeden önce 2013 vergi limitini Ödeyeceğiz mecburen Benim amacım ürüne kavuşabilmek o yüzden ilk nereye geliyor bu ürün ve eksik adreste satıcıya geri gönderilinceye kadar nerede tutulur? Evet malesef tracking numb vermiyorlar şaka gibi :/ kafayı yemek üzereyim :'(