Yurtdışı Kargo Takip : Ürün şu an nerede ?? Gümrüğe takıldı mı acaba ??

Bir de şunu soracağım. Adresim tam yazıldı diyelim bu durumda Gümrük müdürlüğü adresime yazı kesin yolluyor mu bu ürün gümrüklü vergisini ödeyin diye? Bunu şundan ötürü soruyorum bir sitede birisi " 75 euroyu aşarsa gümrük size yazı yollar ama bana gelen hiç yazı olmadı gümrüğe takıldığını takip nosundan öğrendim hep" yazmış Yani yazı falan yollamıyorlar mı? zira takip edebileceğim bir takip numaram yok :mad:

Hangi siteden aldınız.

Daha önce benim Fedex ile Amerikadan gelen 98 dolarlık ürünüm takılmıştı gümrüğe. Fedex Türkiye'ye gelen ürünleri MNG kargoya teslim ediyor. Onlar da sınırı geçmese de para almak için gümrüğe takıldı diyorlar. Size yazı gönderiyorlar. Siz de istedikleri Ardiye Ücreti + vergi falan (ayrıntısını hatırlamıyorum) ödedikten sonra ürüne kavuşuyorsunuz.

Adres yanlış olsa da telefon numaranız varsa ulaşabilirler. Eğer sizin isminize gönderildiyse yurt dışı gönderilerinde mutlaka kimlik kontrolü yaparak teslim etmeliler. En azından UPS kimliğe bakmadan Yurt dışından gelen ürünü teslim etmiyor.

Bence Fedex ile gönderildiyse mutlaka bir takip nosu vardır.

Cahit Kaş' Alıntı:
Hangi siteden aldınız.

Daha önce benim Fedex ile Amerikadan gelen 98 dolarlık ürünüm takılmıştı gümrüğe. Fedex Türkiye'ye gelen ürünleri MNG kargoya teslim ediyor. Onlar da sınırı geçmese de para almak için gümrüğe takıldı diyorlar. Size yazı gönderiyorlar. Siz de istedikleri Ardiye Ücreti + vergi falan (ayrıntısını hatırlamıyorum) ödedikten sonra ürüne kavuşuyorsunuz.

Adres yanlış olsa da telefon numaranız varsa ulaşabilirler. Eğer sizin isminize gönderildiyse yurt dışı gönderilerinde mutlaka kimlik kontrolü yaparak teslim etmeliler. En azından UPS kimliğe bakmadan Yurt dışından gelen ürünü teslim etmiyor.

Bence Fedex ile gönderildiyse mutlaka bir takip nosu vardır.

1800contacts.com sitenin adı. evet telefon numaram var ama bunu paketin üstüne yazıyorlar değil mi? benim aldığım ürün kargo ücreti dışında 130 dolar kargo ücretiyle birlikte ise 159,99 dolar. Gümrüğe takılmaz mı?

Moralinizi bozmak istemem ama Eğer Fedex ile göndermişlerse büyük ihtimalle takılır.

işte ben de diyorum ki takılsın artık önemli değil vergisini ödeyeceğim ama adresim eksikse ve adrese ulaşamadıkları için telefoon açma zahmetine katlanmazlarsa hangi gümrük müdürlüğüne başvuracağım ürünü geri göndermelerini önlemek için?

Size özel mesajla bir mail adresi attım. Ben o kişi ile görüşmüştüm.

deniz özmen' Alıntı:
Bir de şunu soracağım. Adresim tam yazıldı diyelim bu durumda Gümrük müdürlüğü adresime yazı kesin yolluyor mu bu ürün gümrüklü vergisini ödeyin diye? Bunu şundan ötürü soruyorum bir sitede birisi " 75 euroyu aşarsa gümrük size yazı yollar ama bana gelen hiç yazı olmadı gümrüğe takıldığını takip nosundan öğrendim hep" yazmış Yani yazı falan yollamıyorlar mı? zira takip edebileceğim bir takip numaram yok :mad:
100'den fazla siparişim oldu. Bunların yaklaşık 20 tanesi Gümrük inceleme girdi. Hatta 2 tanesinde belge eksik bulmuşlar, o yüzden bekletiyorlarmış. Fakat bana yazı falan gelmedi ne yazık ki :-\ Tracking nosundan takip edip, ben kendim gittim.

Sadece Türker kardeşime amerika'dan 1 siparişi ile ilgili yazı geldi. Kısaca nedir, ne değildir ben de tam bilimiyorum. Bildiklerimin hepsi Tracking No ile takip edilen süreçler ne yazık ki :embarras:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
100'den fazla siparişim oldu. Bunların yaklaşık 20 tanesi Gümrük inceleme girdi. Hatta 2 tanesinde belge eksik bulmuşlar, o yüzden bekletiyorlarmış. Fakat bana yazı falan gelmedi ne yazık ki :-\ Tracking nosundan takip edip, ben kendim gittim.

Sadece Türker kardeşime amerika'dan 1 siparişi ile ilgili yazı geldi. Kısaca nedir, ne değildir ben de tam bilimiyorum. Bildiklerimin hepsi Tracking No ile takip edilen süreçler ne yazık ki :embarras:

Peki hangi gümrük müdürlüğüydü gittikleriniz? Bunu öğrenmeye çalışıyorum kimle irtibat kurucam kısacası?

deniz özmen' Alıntı:
Peki hangi gümrük müdürlüğüydü gittikleriniz? Bunu öğrenmeye çalışıyorum kimle irtibat kurucam kısacası?
Bu ne yazık ki ilden ile değişiyor. Ben Izmit'te yaşadığım için Izmit PTT merkez gitmiştim. Bildiğim kadarı ile Istanbul için iki farklı yaka için, iki farklı yer ver. Aşağıdaki konu belki yardımcı olabilir :rolleyes:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Aranızda böyle bir takip numarasıyla karşılaşan var mı ? Bu nedir böyle Bpost ile lipo sipariş etmiştim

Biraz araştırma sonucu öğrendim takibini de yaptım Ptt takip nosunu da buldum EA055976930BE ve şuan şoktayım perşembe günü sipariş geçmiştim takip no bugün geldi ve bakar bakmaz Tr'de olduğunu gördüm Gümrüğe sevkedildi demiş acaba takılmış mı ?

Berkay35' Alıntı:
Biraz araştırma sonucu öğrendim takibini de yaptım Ptt takip nosunu da buldum EA055976930BE ve şuan şoktayım perşembe günü sipariş geçmiştim takip no bugün geldi ve bakar bakmaz Tr'de olduğunu gördüm Gümrüğe sevkedildi demiş acaba takılmış mı ?
Berkay, özellikle son zamanlarda Gümrüğe Sevk edildi diye gözüken herşey gümrük incelemeye girdi anlamına gelmiyor. Aynı gün içinde çıkan ürünler çoğunlukla. Bu yüzden biraz bekleyip, takip etmek yerinde olacaktır.

1.
Gümrüğe Sevk Edildi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM)
11/11/2013 13:10:45
2.
Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM)
11/11/2013 13:10:45
3.
Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM)
11/11/2013 15:52:57
Mehmet abi Torbaya eklendi eklenmiş sanırım İzmir'e yola mı çıkmış bu durumda gümrük durumu ne olmuş ?

Berkay35' Alıntı:
Mehmet abi Torbaya eklendi eklenmiş sanırım İzmir'e yola mı çıkmış bu durumda gümrük durumu ne olmuş ?
Gozun aydin Berkay, yola cikmis geliyor demek ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Gozun aydin Berkay, yola cikmis geliyor demek ;)
Saol abi :)