Yurtdışı Kargo Takip : Ürün şu an nerede ?? Gümrüğe takıldı mı acaba ??

Safak Altintas' Alıntı:
Bu arada PTT çalışanının da ben kaybettim demesi de ilginç ve düşündürücü. :rolleyes:
Yukarıdaki mesajlarımı okuduysanız kaybettim demesinin nedenini anlardınız diye düşünüyorum. Sabah aradı ve evde iseniz paketi getireyim dedi. Ben de evde değildim. Ona ben PTT den alırım dedim.
Öğleden sonra aradı ve PTT ye bırakacaktım ama paket sabah elimde olmasına rağmen arabada bulamıyorum dedi.
Kendine zimmetlenmiş bir paketi niye bilerek kaybetsin. Tabi belki de bunu kastetmediniz.
Bie de bu gün bir ricada bulundu. Biz sözleşmeli personeliz. Kadroya alma ihtimalleri var ama bu sorun engel olabilir dedi. Ben de şikayet etmeyeceğimi söyledim.

Şikayetçi olmamak tabiki doğru bir davranış. Lakin bu yaşananlara rağmen bunu HK ya yüklemek te doğru bir davranış degil. Ben nacizane fikrimi söyledim, lütfen yanlış anlaşılmasın. Ne sizi tanırım ne de PTT elemanını.
Umarım paketiniz bulunur tüm sorular ortadan kalkar.

Son iki mesajımı da okudunuz mu? Ben paramı HK dan alırsam dağıtıcının parasını geri öderim. Sonrası HK ile posta şirketleri arasında.

Cahit Kaş' Alıntı:
Son iki mesajımı da okudunuz mu? Ben paramı HK dan alırsam dağıtıcının parasını geri öderim. Sonrası HK ile posta şirketleri arasında.

Evet okudum ve buna rağmen bile bile HK ya maletmek doğru değil diye fikrimi belirttim. Lütfen yanlış anlamayın, bu ne size karşı bir suçlamadır ne de başkasına. "Ben olsaydım . . . " tarzında bir fikirdir sadece.
Dediğim gibi umarım kargonuz bulunur sorun kalmaz

Cahit öncelikle çok üzüldüm başına gelen duruma ve kendimi senin yerine koyunca acayip sinirlendim. Bir yandan da zor bir durum. Ben de mahallemin postacısıyla tanışıyorum, sağ olsun evde bulamayınca arar, yakında bir yerdeysem oraya getirir falan...

Ancak bu durumda bir suçlu varsa, o sen değilsin. Hem maddi olarak, hem de bunca zaman kargo yolu bekleyerek manevi olarak pillerin bedelini ödeyen sensin. Postacı arkadaş açısından durum ne olur bilemem, ancak o kargo PTT'nin sorumluluğundayken kayboldu. Bunun zararını sen ödemek zorunda değilsin. HK öder, PTT öder, postacı öder, o kısım seni ilgilendirmez bence. Benim fikrime göre bir süre daha bekleyip paypal yoluyla paranı geri almalısın. Sonrası seni ilgilendirmez. Sonuçta PTT kurumsal bir yapı, bu tarz işler için de bir prosedürleri vardır. İş gidip postacıya kadar ulaşmaz diye düşünüyorum. Ulaşırsa da, kimsenin değil, kendi hatasının bedelini ödemiş olur.

Emre Kaman' Alıntı:
Cahit öncelikle çok üzüldüm başına gelen duruma ve kendimi senin yerine koyunca acayip sinirlendim. Bir yandan da zor bir durum. Ben de mahallemin postacısıyla tanışıyorum, sağ olsun evde bulamayınca arar, yakında bir yerdeysem oraya getirir falan...

Ancak bu durumda bir suçlu varsa, o sen değilsin. Hem maddi olarak, hem de bunca zaman kargo yolu bekleyerek manevi olarak pillerin bedelini ödeyen sensin. Postacı arkadaş açısından durum ne olur bilemem, ancak o kargo PTT'nin sorumluluğundayken kayboldu. Bunun zararını sen ödemek zorunda değilsin. HK öder, PTT öder, postacı öder, o kısım seni ilgilendirmez bence. Benim fikrime göre bir süre daha bekleyip paypal yoluyla paranı geri almalısın. Sonrası seni ilgilendirmez. Sonuçta PTT kurumsal bir yapı, bu tarz işler için de bir prosedürleri vardır. İş gidip postacıya kadar ulaşmaz diye düşünüyorum. Ulaşırsa da, kimsenin değil, kendi hatasının bedelini ödemiş olur.
Çok teşekkürler Emre. Ben de çok çok sinirlendim. Pillerin rodajımı nasıl yaparım şarj aletinde mi yoksa model üzerinde mi diye düşünürken başıma bu geldi. Ama artık o kısmı geçtim. Şimdi henüz borcunu bile ödemediğim kredi kartının ekstre dönemi gelmeden bu işi çözmeye odaklıyım.
Ben de senin gibi düşünüyorum. Bu gün postacı kendi aradı. Vicdanım rahat değil dedi. Ben de ona bekleyelim ben paramı paypaldan alırım belki dedim. Ama ısrar etti paranın en azından bir kısmını vermek için. Eğer alırsan bana geri ödersen o parayı düğün hediyem olarak kabul ederim dedi. Ama henüz almadım ondan.
Bu arada herhangi bir satış sitesinde veya forumda 2 adet Zippy 5000 6S 60C pil ilanı görürseniz o piller benimdir ;D

Safak Altintas' Alıntı:
Evet okudum ve buna rağmen bile bile HK ya maletmek doğru değil diye fikrimi belirttim. Lütfen yanlış anlamayın, bu ne size karşı bir suçlamadır ne de başkasına. "Ben olsaydım . . . " tarzında bir fikirdir sadece.
Dediğim gibi umarım kargonuz bulunur sorun kalmaz
Sizi anlıyorum. Peki siz olsaydınız tam olarak ne yapardınız. Gayri resmi yollarla postacıdan 550 TL mi alırdınız (ki tamamını ödeyemeyeceğini söylüyor)
Yoksa sizin hiç suçunuz yokken bir sürü brokratik engeli göze alarak şikayetçi mi olursunuz ve aylarca sonuçlanmayacak bir yola mı gidersiniz. Ki böyle bir yol da yok. Çünkü sizin hiçbiryerde imzanız yok. Siz sadece alıcısınız. Size ulaşması satıcının sorumluluğunda.

Olacaga çare yok Cahit hocam ama senin adına üzüldüm, bazen insanın para gözüne gelmediği olur bence o durumlardan biri olmuş.

Cahit hocam , Sen paranı paypaldan talep et , arkadaşların dediği gibi buradaki tek mağdur sensin , ortada ödenmiş bir bakiye var ama teslim alınmış bir ürün yok...Ürünü teslim alamadığına göre , teslim edilmediği de görünüyordur... Sonuçta paypal HK'ya , HK'da başının çaresine bakacaktır...Vicdan yapmana gerek yok , HK bu ve bundan daha karmaşık durumlara alışıktır...Adamların işi sadece hobi malzemesi satmak değil , aynı zamanda lojistik işleriyle uğraşıyorlar ve başka sitelerin free shipping gönderilebildiği minicik paketlere bile 9-15 dolar kargo çıkarmasını da pekala çok iyi biliyorlar ;D....Bu sebeple bence mühim olan paypalın seni haklı çıkarması ve iade yapması , gerisi hiç önemli değil....

Cahit Kaş' Alıntı:
Sizi anlıyorum. Peki siz olsaydınız tam olarak ne yapardınız. Gayri resmi yollarla postacıdan 550 TL mi alırdınız (ki tamamını ödeyemeyeceğini söylüyor)
Yoksa sizin hiç suçunuz yokken bir sürü brokratik engeli göze alarak şikayetçi mi olursunuz ve aylarca sonuçlanmayacak bir yola mı gidersiniz. Ki böyle bir yol da yok. Çünkü sizin hiçbiryerde imzanız yok. Siz sadece alıcısınız. Size ulaşması satıcının sorumluluğunda.

Öncelikle şuna açıklık getirmek istiyorum ; Ben sizin yazdıklarınızdan adamdan paranın bir kısmını alacağınızı ve eğer HK geri ödeme yaparsa adama iade edeceğinizi anladım. Yanlış dediğim ve trafik kazası örneğini verdiğim durum bunun için idi.

Gelelim sorunuza, Ben olsaydım ; PTT elemanına konu ile ilgili yapacak birşey olmadığını, aldığım site ile irtibata geçerek ürünün teslim edilmediğini ve şikayetçi olarak siteden para iadesi isteyeceğimi söylerdim. Artık HK PTT ile irtibata geçer, PTT de kuryeyi cezalandırır vs o konulara karışmazdım.
Kurye ile irtibata geçen sizsiniz, belliki anlattıklarınıza göre gerçekten temiz bir insan. Lakin sırf o üzülmesin diye de prosedür dışına çıkmazdım.

Safak Altintas' Alıntı:
Öncelikle şuna açıklık getirmek istiyorum ; Ben sizin yazdıklarınızdan adamdan paranın bir kısmını alacağınızı ve eğer HK geri ödeme yaparsa adama iade edeceğinizi anladım. Yanlış dediğim ve trafik kazası örneğini verdiğim durum bunun için idi.

Gelelim sorunuza, Ben olsaydım ; PTT elemanına konu ile ilgili yapacak birşey olmadığını, aldığım site ile irtibata geçerek ürünün teslim edilmediğini ve şikayetçi olarak siteden para iadesi isteyeceğimi söylerdim. Artık HK PTT ile irtibata geçer, PTT de kuryeyi cezalandırır vs o konulara karışmazdım.
Kurye ile irtibata geçen sizsiniz, belliki anlattıklarınıza göre gerçekten temiz bir insan. Lakin sırf o üzülmesin diye de prosedür dışına çıkmazdım.
Kurye ile irtibata geçtim. Daha doğrusu o benimle irtibata geçti. teslim etmediği halde benim yerime imza atıp teslim edildi ibaresi düşürebilirdi. İlk gün çok kızdım kuryeye. Bana pazartesiye kadar bulunmazsa zararımı karşılayacağımı söyledi. Tabi haftasonu araştırdım sakin kafayla düşündüm. Sonunda kuryeden para almamın aslında doğru olmadığına kanaat getirdim. Bu gün ona da söyledim bunu. Ama o ısrarla vicdanım rahat değil. Paranı alırsan geri ödersin dedi.
Neyse bu kısım önemli değil ama siz yukarıdaki mesajlarda bunu HK ya mal etmenin yanlış olduğunu yazmışsınız. Ama şimdi HK dan alırdım diyorsunuz. Zaten ben de öyle yazdım.
Neyse bu konu daha fazla uzamasın.

Son olarak şunu da belirteyim ki bu olayım dağıtıcıya hiç zarar vermemesini de istemiyorum. Yoksa bu olay PTT çalışanlarının arasında dolanır ve şöyle düşünebilirler. Demek yurtdışından gelen paket kaybolsa da paketin sahibi maddi zarar görmez. Bunu bazı kötü niyetliler kullanabilir.

Cahit Kaş' Alıntı:
Yoksa bu olay PTT çalışanlarının arasında dolanır ve şöyle düşünebilirler. Demek yurtdışından gelen paket kaybolsa da paketin sahibi maddi zarar görmez. Bunu bazı kötü niyetliler kullanabilir.

Şuanda bizim burdaki ptt dağıtıcısındaki zihniyet onun bi benzeri mesela takipsiz bir ürünmü geldi herif asansörlü apartmanda 1 kat çıkıp elden teslim etmiyor dış kapı posta kutusuna bırakıp arkasına bakmadan gidiyor kargo geldiğini komşulardan öğreniyoruz, bazı arkadaşlarada aynı durum olduğunu duymuştum

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Değerli arkadaşlar günaydın. Geçen çarşamba günü yurtdışından satın aldığım ürün kargo ile cumartesi günü İstanbul' a giriş yaptı. Her gönderi gibi gümrüğe sevk edildi. Cumartesi gününden beri yaptığım kontrollerde kargo hala aynı yerinde. Gümrük vergisi çıkmış olsa bile ki henüz o da belli değil bu zamana kadar hareket olması gerekmez miydi?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Onur TURAN' Alıntı:
Değerli arkadaşlar günaydın. Geçen çarşamba günü yurtdışından satın aldığım ürün kargo ile cumartesi günü İstanbul' a giriş yaptı. Her gönderi gibi gümrüğe sevk edildi. Cumartesi gününden beri yaptığım kontrollerde kargo hala aynı yerinde. Gümrük vergisi çıkmış olsa bile ki henüz o da belli değil bu zamana kadar hareket olması gerekmez miydi?
Heyecanını anlıyorum Onur ama PTT sabır istiyor malesef. :laugh: Bazen 1 hafta aynı noktada çakılı kalıyor paket sonra 10 dakika içinde 3 - 4 level birden ilerliyor. Sonuçta bu takip ettiğimiz sisteme veriyi girmesi gereken bir memur olduğu için işin temelinde karanlık bölgeler var. :islik: