Yurtdışı Kargo Takip : Ürün şu an nerede ?? Gümrüğe takıldı mı acaba ??

Merhaba Arkadaşlar
Aliepressden elektronik sigara aldım.POST NL kargo firması ile türkiye ye geldi. Gümrükte takılıp takılmadığını anlamadım.Yada ürünüm geçemedimi gümrükten anlamadım.Yardımcı olurmusunuz? lütfen PTT KARGO takip bilgileri resimde. Şimdiden teşekkürler.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Merhaba Faruk bey, siparişiniz İstanbul'a gelmiş ve geri gönderilmiş. Elektronik sigara ithali yasak.

Günaydın Erol Bey;

E-sigara alıp aynı şekilde olup da kargosu eline ulaşan da var ulaşmayan da. Bakalım ne olucak benim kargo. Şans artık bundan sonrası. :)

ben geçen sene 60W çin işi ama elektroniği sağlam güzel bir elektronik sigara aldım. Şuan hala kullanıyorum. Hatta ayrıca yanına kangerteck paslanmaz ve çekim ayarlı başlıkta aldım. Sorunsuz ulaştı hepsi.

Şansa geldi demekki :)

Gunaydin arkadaslar. Kargonun geri gonderildigini gorunce elektronik sigara yasagi aklima geldi. Yurtdisindan getirtilebiliyor mu diye bakinca ithalatin da yasak oldugunu gordum. Cevabi buna gore verdim. Olay, paketi kontrol eden memurda bitiyor demek ki:)

Merhaba Lipo pil ve 2 adet lipo safe bag sipariş etmiştim pim olarak yani gümrüğe girmeden geçmiş
lipo pilin ise takip kodunu girdiğimde daha henuz çikmiyor sanirim bir kaç gün sonra çikar gelelim soruma gümruk sorun olmasin diye her ay 1 parça spariş etmeyi düşünüyordum fakat onun yerine ayni anda birkaç sipariş versem bi gümrükte sıkıntı çikarmi aşağidaki parçalari sipariş vereceğim..
Sipariş Verilmişler:

Sipariş Verilmesi Planlananlar:

Herkese merhaba.Aliexpress'den laptop bilgisayarım için klavye sipariş vermiştim 3 günde Türkiyeye geldi 13 Ekim'de KKTC'ye sevk edildi.Fakat kargonun akibeti hakkında bilgi yok.Normalde KKTC'ye gelmesi en fazla 2 gün sürüyor.2 gün önce abim İstanbul'dan KKTC'ye balık av malzemesi siparis verdi abimin kargosu benden sonra gonderilmesine rağmen geldi fakat benim kargodan haber yok.Kargo KKTC'ye giriş yapmamış bile.KKTC Posta Dairesi Genel Müdürlüğünü aradim, PTT Çağrı Merkezini Aradım, PTT'ye mail yazdım sadece araştıracağız dediler günler geçti haber yok.Dün akşam Ptt çağrı merkezini arayarak şikayet bildirisinde bulundum.Halbuki o klavyeye çok ihtiyacım vardı.Ne yapacağım hakkında hiçbir bilgim yok.Başına daha önce böyle birşey gelen oldu mu? Takipli kargo nasıl kaybolur? Hala anlam veremiyorum.Bir akil verin bu kardeşinize.Selamlar.

Geçmiş olsun Tamer :(
Takipli kargo nasıl mı kaybolur.Torbasıyla beraber buhar olmuştur o.İnşallah bulunur diyelim. :saygilar:

Teşekkürler Hakan abi.Bunun başka bir açıklaması yok dediğiniz gibi hortumland sanırım herhangi bir hak ta iddia edemiyoruz.10 gün sonra para iadesi talep edip yenisini sipariş vereyim en iyisi.İğne ucu kadar hakkım varsa helal etmiyorum hakkımı.

RS291483853CN

inşallah benim kargomda buhar olmamıştır son hareket 28 ekim :(

Siz de geçmiş olsun Ramazan bey.Umarim sizin kargonuz sağ salim gelir.Ben artık ümidimi kestim.Satıcıya mesaj yazdım defalarca yazıp durumu izah etmeme ragmen (ya inanmıyor yada anlamıyor) singapore post dan kaynakli gecikme olduğunu düşünüyor.Ve buyer protection time ın dolması gerektiğini söylüyor (5-6 gun kaldı).Bu nedenle para iadesi alamıyorum.

Tamer Öztürk' Alıntı:
Siz de geçmiş olsun Ramazan bey.Umarim sizin kargonuz sağ salim gelir.Ben artık ümidimi kestim.Satıcıya mesaj yazdım defalarca yazıp durumu izah etmeme ragmen (ya inanmıyor yada anlamıyor) singapore post dan kaynakli gecikme olduğunu düşünüyor.Ve buyer protection time ın dolması gerektiğini söylüyor (5-6 gun kaldı).Bu nedenle para iadesi alamıyorum.
inşallah sizinki de gelir benim 19 gün falan kaldı sürenin dolmasına ama şimdiye kadar ülkeye giriş yapmalıydı diye düşünüyorum.. satıcıyla görüştüm o da aynı şekilde taşıyıcı firma tarafından güncellemelerin geç yapıldığını düşünüyor ama 12 gündür de bir güncelleme yapılmaz mı yav insaf :D

Arkadaslar pakette gumrukten geri donme riski %70 olan bi urun var suan durumu nedir ? Geri donuyor gibi geldi bana eger oyleyse dispute acicam aliexpresste

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet geri dönüyor yurtdışına.Dispute açin bence.

Tamer Öztürk' Alıntı:
Evet geri dönüyor yurtdışına.Dispute açin bence.
Cok tesekkur ederim hallediyorum

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi