Yurtdışı Kargo Takip : Ürün şu an nerede ?? Gümrüğe takıldı mı acaba ??

Levent Suberk' Alıntı:
Amerika'dan gelen bir paket adresi bulamadıklarından geri gitti. Ondan sonra ben de yurtiçindeki veya yurtdışındaki satıcılardan gelecek olan kargoların üzerine telefon numaramın yazılmasını istiyorum, yazıyorlar. Bazan müvezziler adresi bulamıyorlar, telefon edip soruyorlar. Bir müvezzi telefon etti, adresi bulamadım, postane şubesine bırakıyorum dedi. Ben de gittim kargoyu postane şubesinden aldım. Adresi nasıl bulamadıklarını da anlayabilmiş değilim.
Tebligat olsaydı ne yapar eder bulurlardı.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benimde adresim telefon numaralı her zaman telefonumu yazıyorum adres yerine. Dün yine bir China kargom gümrükten gumruksuz geçti buda sevindirdi beni bu zamana kadar hiç vergi ödemedim. Nerden baksam 30-35 kargoyu bulmusumdur ama hiç vergi çıkmadı. Piller kit ve büyük kutulu siparişlerim oldu.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Levent UYGUN' Alıntı:
Şimdiii, bir PTT hikayesi de ben den;
4 Haziran da çinden yola çıkan paket, 21 Haziran da PTT şubeye geliyor. 22 Haziranda dağıtıma çıktı görünüyor, ben de bekliyorum ki gelecek. :lollol: :lollol:
Nerdeee, bu gün internetten bakıyorum ki; yani 23 Haziranda, kargo PİM merkezine gitmiş görünüyor. :eek:
İlk önce bizim postaneyi arıyorum, diyorlar ki; adresiniz yanlış onun için geri gitti. Peki adresi teyit edelim diyorum, kargo bizde değil ki, pim'i arayın diyorlar. Peki pim'i arıyorum, uzun uğraşlar sonrası kargoyu buluyorlar ve adresin doğru olduğunu teyit ediyorlar, fakat bu arada pim merkezine adres meselesinden değil, kargonun kabulü yapılmamış olduğu için iade edilmiş olduğunu söylüyorlar ve bizim ptt şubesinin kargoyu onlardan geri istemesi gerektiğini, aksi taktirde çin'e iade edileceğini ve bana da pimden elden teslim edilemeyeceğini söylüyorlar.
Sonuç: şimdilik "?".
Nasıl ? Şaka gibi değil mi? Bu arada bizim bölgeye bakan ptt kargo dağıtım merkezi ile evin arası 150 metre dostlar, bize bakan dağıtım elemanı ile de nerede ise her gün karşılaşıp selamlaşıyoruz.
Ha tabi bir de araya bayram gireceği için eve 150 metreye kadar yaklaşabilmeyi başaran zavallı; AT-9S yaklaşık 1 hafta istanbul'u tavaf edecek, tabi başka da bir şaka yapmazsa PTT ci arkadaşlar. :islik:

:saygilar:

Evet dostlar, oradan oraya, pim den postaneye, postaneden aktarma merkezine oradan tekrar postaneye en sonunda tekrar pim'e derken bu gün çin'e geri göndermişler paketi.
Pim deki memur şikayet edin ama bir şey çıkmaz demeyi de ihmal etmedi bu arada tabi. Niye geri gönderdiniz sorusunun cevabı ise tam bir acayiplik örneği; "görevli memur öyle uygun görmüş".
Tamamı Posta işletmesindeki bir memurun hatası sonucu pakete kayıt giriş no su verilmemesi sonucu ve kendi sözleriyle ifade ediyorum; "düzeltmeside 5 dakikalık bir iş" iken, nedense israrla o 5 dakikayı bu işe fazla gören posta işletmesi memurları, paketi geri göndermek için ellerinden geleni yaparak muhtemelen 5 dakikadan fazla mesai harcayarak işi kendilerince sonlandırdılar. Bravo diyorum.
Şimdi işin yoksa, satıcı ile görüş, durumu izah et, duruma göre dispute aç, sonra tekrar sipariş ver, yine 1 ay bekle Vs. Vs. Vs.

Vay be, kötü olmus Levent Abi :(

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geçmiş olsun Levent abi :angry: :angry:

Levent abi öncelikle geçmiş olsun.Bence bu işin sonunu bırakmayın abi.İlgili yerlere şikayette bulunun.Bildiğim kadarıyla taahhütlü(kayıtlı) postalara sigorta yapılıyor ve oluşan zarar ve ziyan müşteriye karşılanmak zorunda.Ben böyle berbat bir hizmet anlayışı görmedim, çok özür diliyorum.Bizim KKTC Postası bile samimi olarak söylüyorum daha iyi.Hiç böyle bir durumla karşılaşmadım, karşılaşanı da duymadım.Hakkınızı sonuna kadar arayın abi. :eek:kuyun:

Geçmiş olsun üzücü bir durum olmuş.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Valla sağolun dostlar.
"GEÇTİ" zaten. :mad:

Ah be Tamer, burası güzel yurdum TÜRKİYE.
Kimi kime şikayet ediyorsun. Ayrıca ettim de. Fakat sen Haticeye değil neticeye bak. :saygilar:

Geçmiş olsun Levent abi, söylenebilecek birşey kalmamış. :embarras:

Levent UYGUN' Alıntı:
Valla sağolun dostlar.
"GEÇTİ" zaten. :mad:

Ah be Tamer, burası güzel yurdum TÜRKİYE.
Kimi kime şikayet ediyorsun. Ayrıca ettim de. Fakat sen Haticeye değil neticeye bak. :saygilar:
Geçmiş olsun Levent Allah bin beterini onlara yaşamayı nasip etsin.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Siz yine nispeten şanslısınız hocam.PTT artık koli büyüklüğü 1 metreden büyükse kabul etmiyormuş.Hal böyle olunca PTT ile model uçak ithal etme imkanım bulunmuyor.MNG,Aras,Yurtiçi kargo ile ücret hesaplaması yaptırdım, KKTC için 145-200TL arası fiyat çıkıyor 46'lık Model Uçak için.Daha gümrüğü hesap etmedim bile.Öğrenci birisi için ne kadar zor bir durum varın siz hesap edin.PTT'ye kızıyoruz ama alternatif var en azından Türkiye'de.Ne diyeyim yine de Allah sabır versin size Levent hocam. :(

Merhabalar.Yakın bir zamanda Hobbyking'den FrSky Taranis QX7 kumanda siparişi vermiştim.Kısmetse bu hafta içerisinde gümrükten alacağım.Kumanda için bir adet şarjlı kumanda pili gerekiyordu.FrSky'ın bu kumanda için ürettiği şu pil;

Banggood üzerinden sipariş verdim. 24 Saat içerisinde kargoya verildi ve sisteme RQ123456789MY şeklinde takip numarası girmişler.Malezya Postası olması lazım.Daha önce Malezya Postası ile gelen siparişim yaklaşık 2 ay kadar sürmüştü.Acaba istisna mı oldu? Yoksa uzun sürmesi herkeste oluyor mu? Sadece bunu merak ediyorum.Belki çabucak elime ulaşır diye düşünürken Malezya Postası ile göndermeleri hayal kırıklığına uğrattı beni ne yalan söyleyeyim.

Benim gibi paketi geç gelenler olmuş fakat sizin paketiniz oldukça hızlı gelmiş.Buradan şunu çıkardım ümitsizliğe kapılmamalıyım.:)Görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkürler Hakan abi. :)

• Beğen
Tepkiler: Hakan SAHBAZ