Yurtdışı Kargo Takip : Ürün şu an nerede ?? Gümrüğe takıldı mı acaba ??

Bende aliexpressten imax aldım 19 günde geldi. Aynı gün Hobbykingden avrupa depodan 2 adet lipo almıştım 26 gün oldu hala gelmedi. Bir de takipsiz gönderdiler para havaya gitti gibi bir his var içimde.

Bu arada TAMER ÖZTÜRK Kargonuz teslim edilmiş hayırlı olsun :thumbup:

• Beğen
Tepkiler: Tamer Öztürk
Havaya gitmez merak etme:) eninde sonunda geliyor.Yurtdisindan sayısını hatırlamayacagim kadar ürün aldım gelmeyen hiç olmadı.Ama biri 40 günü buldu:undecided:

İnşallah öyle olur. Bir de şöyle bişey var ki adamların sadece "gönderdik" dediklerine inanmak zorundayım. takip numarasını geçtim herhangi bir posta kayıt numarası da yok. Bpost ile gönderdikleri yazıyor sistemde sadece.

Bende aliexpressten imax aldım 19 günde geldi. Aynı gün Hobbykingden avrupa depodan 2 adet lipo almıştım 26 gün oldu hala gelmedi. Bir de takipsiz gönderdiler para havaya gitti gibi bir his var içimde.

Bu arada TAMER ÖZTÜRK Kargonuz teslim edilmiş hayırlı olsun :thumbup:
26 gün olduysa biraz daha bekleyin Ali Emre hocam.Aylar sonra gelen paketim olduğu gibi hiç gelmeyen paketim de oldu takipsizdi bu arada.Takipsiz kargo her zaman risktir mümkünse takipli tercih edin.Gelmeme durumu olursa takipsiz kargolarda Hobbyking para iadesi yapmıyor çünkü paketi takip edemiyorlar.Sadece paket Hobbyking deposuna geri dönerse ancak o şekilde iade yapıyorlar bilginiz olsun.Geçen yıl 20 Eylül'de takipsiz kargo ile sipariş verdiğim ürünlerim hala gelmedi mesela.Artık ümidi kestim.
Havaya gitmez merak etme:) eninde sonunda geliyor.Yurtdisindan sayısını hatırlamayacagim kadar ürün aldım gelmeyen hiç olmadı.Ama biri 40 günü buldu:undecided:
Takipsiz kargolarda sorun yaşanabiliyor Mehmet bey.16 gün sonra tam 1 yıl olmasına rağmen benim paket gelmedi mesela. :D Artık bu saatten sonra da gelmez.Takipsiz kargoydu risk aldım, takipli kargo $18-22 civarında olunca mecbur kalmıştım.

Ben takipli aldım 3-5 parça. Bi tanesi hala gelmedi. Takip numarasında bu yazıyor (Havayolları Transport planlayın, uçuş numarası TK073, tarifeli kalkış saati 23:00)
Tam bir ay oldu. Bide soru isareti var takip bilgisine erişilemiyor diye. Hadi hayırlısı bakalım :)

Pillerim az önce elime ulaştı :) toplamda 27 günde takipsiz olarak geldi.

Herkese Selam;
Büyük parça model kitlerin yurt dışından gelişlerinde problem yaşıyor musunuz? 150$ civarında FPV kiti sipariş etmeyi düşünüyorum. Sizce gümrükte sorun yaşar mıyım?
Sevgiler;

Herkese Selam;
Büyük parça model kitlerin yurt dışından gelişlerinde problem yaşıyor musunuz? 150$ civarında FPV kiti sipariş etmeyi düşünüyorum. Sizce gümrükte sorun yaşar mıyım?
Sevgiler;
Yaklaşık 90cmx45cmx30cm boyutlu bir koli sıkıntısız gelmişti. Üzerindeki fatura limitler dışında olmadığı sürece sıkıntı olmaz. 150 dolara vergi çıkar ama.

• Beğen
Tepkiler: Altar Büyüköner
Pillerim az önce elime ulaştı :) toplamda 27 günde takipsiz olarak geldi.
Gözün aydın kardeşim,bak geldi dedim sana sıkıntı yapma diye;) Ama takipsiz kargolar yasal olarak güvence altında değil anladığım kadarı ile,çok avantajlı değil ise birkaç kuruş fazla verip risk almamak mantıklı geliyor.

Altar Bey selam.
Alacağınız ürün gümrük yasaklı ürünlere girmiyor,paket boyut sınırı da yok bildiğim kadarı ile.Lakin 70usd üzerinde olduğundan gümrük kapsamına girer.Fakat uzak doğu menşeli firmalar genellikle paket üzerine temsili fiyat yazdıkları için bu firmalarda sorun yaşamıyoruz.

• Beğen
Tepkiler: Altar Büyüköner
Gözün aydın kardeşim,bak geldi dedim sana sıkıntı yapma diye;) Ama takipsiz kargolar yasal olarak güvence altında değil anladığım kadarı ile,çok avantajlı değil ise birkaç kuruş fazla verip risk almamak mantıklı geliyor.
Teşekkür ederim :) birkaç dolar olsa verirdim zaten ama takipsiz 2 dolar takipli 18 dolar :rolleyes:

Bende de durum bu. İki gündür de hareket yok. Kapıya yapıştırılan bir bildirim de yok. Adamlara telefonla ulaşma imkanı zaten yok.. Ne dersiniz?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bende de durum bu. İki gündür de hareket yok. Kapıya yapıştırılan bir bildirim de yok. Adamlara telefonla ulaşma imkanı zaten yok.. Ne dersiniz?

Yerinde olsam posta dağıtım merkezine giderim. Şehre kadar gelmiş zaten. Ulaşılamadı diye kaydedip geri iade falan olma durumu olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa ÇOBAN
Açıkçası bu karda buzda hiç gidesim yok, işe zor geldim. Zaten çok önemli bişey de değil, araba kumandası almıştım çinden ucuz yollu. Sürmeyiz olur biter.

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Bu ara yine yılbaşı gönderi durumları var bayağı yoğun normalde 1 günde olacak işler bir haftayı buluyor bence gelir biraz geçte olsa.

Geçen gün banggood dan bir postamı mng kargo (alljoy lojistikle anlaşmalı sanırım) getirdi ptt ile gelmemiş bir tane paketimde ptt yurda giriş için bekliyor 6 sından beri hareket yok bekliyorum.