Yurtdışı Kargo Takip : Ürün şu an nerede ?? Gümrüğe takıldı mı acaba ??

Mehmet abi ( ) bu siteden bende sorguluyorum ama bende öyle bir şey çıkmıyor bir bakarmısınız
''RC003110098MY'' ''RC003079225MY'' sağolun.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bulut Bey doğal olarak PTT sayfasında henüz bir şey yok.

Fakat aşağıdaki Yurtdışı sorgulaması ( ) yapılınca "04.04.2014 00:00 Singapore Arrival at international place of exchange" çıkıyor. Yani henüz Singapore da sırasını bekliyor.

Trackitonline'dan baktığımda, Singapur'da sıra bekliyor gözüküyor. Fakat kargo bilgilerine göre 'Deutsche Post AG' çıkıyor! Hayatta en sevmediğim işler böyle katakulli işlerdir. Lipo siparişimde elime ulaşmadı zaten =) Fakat o siparişten sonra verdiğim lipo çanta geldi. Nasıl iş anlamıyorum. Umarım siparişim elime ulaşır =)

Ahmet Turan Bey, sizin siparişinizede bakmaya çalıştım. Bayağı bir uğraştım fakat birşey bulamadım.

Ahmet Turan' Alıntı:
Mehmet abi ( ) bu siteden bende sorguluyorum ama bende öyle bir şey çıkmıyor bir bakarmısınız
''RC003110098MY'' ''RC003079225MY'' sağolun.
Verilen kodu beğenmedi Ahmet :( Belki biraz daha bekleyip, yeniden sorgulamak gerekiyor, bilemedim doğrusu :rolleyes:

ilginç neden böyle oluyor :rolleyes: mail attım banggood a cevap olarak

OK,your order 1779076 is on the way to the logistics company with tracking number RC003110098MY.Could you please track it on the following link in 7 working days after shipment?For the logistics information will not be updated so quickly.

dediler bağlantıdan takip etmeye çalışıyorum ama bu sitede çok karışık geldi sizde bir denermisiniz :)

benim banggood'dan verdiğim 4 siparişte istanbula ayak basmış.hemde gümrüğe girmeden.korktuğum başıma gelmedi.şimdilik öyle görünüyor.hepsi aynı anda girerse sıkıntı çıkar gümrükte sanıyordum ama düşündüğüm gibi olmadı.teker teker geliyorlar.bitanesi anadolu yakasına kartal'a gitmiş yanlışlıkla,geri göndermişler avrupa yakasına. :D
yanlız şöyle bişey oldu; toplam 4 parça sipariş verdim martın başında,elime gelmedi henüz ama,en son 27 mart ta verdiğim son sipariş diğerlerinden erken geldi hatta bugün postacıdan teslim aldım.12 günde teslim aldım.şaşırdım gerçekten.bu kadar çabuk geleceğini düşünmüyordum. :)
diğerlerini beklemekteyim şuan.bazıları postanede bazılarıda torbaya alındı diyor.

ben şunu fark ettim.galiba banggood posta seçimini değiştirdi,daha önceki postaları malezya post'tan gönderiyordu ve 1 ay sürüyordu gelmesi.ama şuan erken gelen 2 siparişimde china post ile göndermişler.ve daha hızlı geliyor.iyi olmuş hoş olmuş güzel olmuş. :)
sevgiler,,,saygılar,,,selamlar.............

ben 12 gün önce siparişi verdim malezya pos la yollamışlar şansınıza china pos gelmiştir diye düşünüyorum.

Ahmet Turan' Alıntı:
ilginç neden böyle oluyor :rolleyes: mail attım banggood a cevap olarak

OK,your order 1779076 is on the way to the logistics company with tracking number RC003110098MY.Could you please track it on the following link in 7 working days after shipment?For the logistics information will not be updated so quickly.

dediler bağlantıdan takip etmeye çalışıyorum ama bu sitede çok karışık geldi sizde bir denermisiniz :)
Ahmet zaten demişler kargoya verdik, sevkiyata gidiyor diye. 7 güne kadar sorgulamada çıkar diyorlar. Sabır lütfen sabır ;)

Ben mart başında sipariş verdim banggood'dan. v922 ve ekstra birşeyler. v922 ertesi gün kargoya verildi, diğer ürünler 3 gün sonra kargoya verildi. İlk önce baya endişelendim 2 ayrı kargo olunca, acaba gümrüğe takılır mı diye. v922 geldi. üzerine bir baktım 21 dolar diye etiket koymuşlar :D aslında 98 dolar. 1 hafta sonra diğer kutu geldi. zaten ufacık bi kutuydu. üzerine 5 dolar yazmışlar aslında 20 dolardı.

Şunu demek istiyorum. Banggood'dan alışveriş yaparken, meblağ yüksek ise sipariş esnasında not olarak tutarı düşük göstermelerini belirtin. Ben söylememiştim ama yine de yapmışlar sağolsunlar :D Bir diğer konu ise aynı ay içerisinde 1den fazla yurtdışı siparişi gelmiyor diye bir şehir efsanesi vardı. Ben de inanıyordum. Ama gördük ki böyle birşey yokmuş.

Son olarak, eğer siparişlerinizin bölünmesini istemiyor, kocaman kutuda gelsin diyorsanız, not olarak siparişimi tek kargoda(parcel) gönderin diye not yazmayı unutmayın.

bu faturayı nasıl ucuz gösterebilirz nerede ne yazsak böyle yaparlar kısmetse önümüzdeki hafta 10 150 dolar arası siparişler geçicemde

burak gamsız' Alıntı:
bu faturayı nasıl ucuz gösterebilirz nerede ne yazsak böyle yaparlar kısmetse önümüzdeki hafta 10 150 dolar arası siparişler geçicemde

Yanılmıyorsam tam ödenemeyi yapmadan 1 önceki adımda not bırakma gibi bir kısım var. Oraya yazarsın abi. En kötü, siparişi verdiğin gün canlı destek'e bağlanıp oradaki operatöre söylersin böyle böyle diye. Ben canlı destekte konuştuğum zaman kadın böyle söylemişti bana. Bize ya not düşün, ya da buradan bildirin diye.

Gerçi adamlar mevzuatı bizden iyi biliyorlar :D Belli bir limitin üstünü muhtemelen düşük gösteriyorlardır geri dönmesin diye ürün.

Yasin Babahanoglu' Alıntı:
Gerçi adamlar mevzuatı bizden iyi biliyorlar :D Belli bir limitin üstünü muhtemelen düşük gösteriyorlardır geri dönmesin diye ürün.
Helidirect, Miractle-Mart gibi Amerikan şirketleri hariç ;) Onlar 1 kuruş aşağı göstermiyorlar ne yazık ki :-\

Ynt: Yurtdışı Kargo Takip : Ürün şu an nerede ?? Gümrüğe takıldı mı acaba ??

2 aurora kumandamida Miracle Mart dan aldim alim sayfasındaki not kutucuguna toplam declaration u 69$ göstermelerini istedim yapiyorlar.

Ayrica MiracleMart dan alim oncesi mesaj atıp alim yapicam dediğinizde %10 indirim kodunu gönderiyorlar.
ama alımı bir gun geç yapıyorsunuz kodu beklemek icin.

Samsung Galaxy'den Gönderildi

herkese selam bende bugün banggood tan v922 siparişi verdim fakat takip numarası verilmedi sebebi nedir acaba bilen varsa yardımcı olabilirse memnun olurum...herkese iyi forumlar...

mahmut bey hemen verilmez zaten ben 3 gün sonra bir ürünün 1 hafta sonra diğer ürünün takip numarasını aldım

teşekkürler Ahmet bey...bekleyecegiz o zaman...peki onlar mail ile falan mı yolluyo yoksa biz mi istiyoruz göndermelerini...