Yurtdışı Kargo Takip : Ürün şu an nerede ?? Gümrüğe takıldı mı acaba ??

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Dua edip, memurların fark etmemesini dilemek :embarras: Şaka bir yana başkada bir yol olduğunu hiç duymadım Aykut :rolleyes:

Valla 4 kiloluk bir paketide hangi memur gözünden kaçırır hiç bilmiyorum Mehmet abi ??? Hayırlısı artık :eek:

Gümrük sınırı 150Euro mu oldu yahu ?

AYKUT AŞLI' Alıntı:
Gümrük sınırı 150Euro mu oldu yahu ?
Bildiğim kadarı ile hala 75 Euro (Kargo Bedeli Hariç). Bu arada 4 kg paket ne yaptın öyle Aykut :eek: Ne sipariş ettin :rolleyes:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bildiğim kadarı ile hala 75 Euro (Kargo Bedeli Hariç). Bu arada 4 kg paket ne yaptın öyle Aykut :eek: Ne sipariş ettin :rolleyes:

;D Abi yeni bir quad yapıyorum bu sefer dediğim gibi Naza V2 li.Hazır bir kombo set var Dji f450 frame + Futaba T8J + Naza V2 Gps..
Toplamda 4030 gr tutmakta.Ama işte henüz sipariş veremedim çare arıyorum gümrük için :rolleyes:

AYKUT AŞLI' Alıntı:
750 dolarlık bir ürünü gümrüğe takmadan geçirmenin bir yolu varmıdır acaba üstadlar :rolleyes:

Düşük fiyat göstermek haricinde..

Abi naptın 4 kilo bide 750 dolar uhmmhum. Valla uçağa binip çine gidip elinle alsan Türkiyeye girerken adamlar ona gene gümrük almazlarsa şanslısın. Şaka bir yana da gümrükte adam kargoyu eline alınca yuh bu ne diyip incelemek ister sadece sıkıntıdan. Fiyatı düşük göstersen ne adam bilmiyo mu 4 kilo kargo çinden buraya ortalama kaç dolara gelir diye... Sırf o kargo parasına değecek ne aldığına bakmaya açar incelerler :D

bende banggooddan 3 parça sipariş verdim.
1. pakette v222 quad ve eğlence aparatları yedek 5 li batarya.
2.pakette led lamba, çok işlevli pense vs.
3.pakette usb'li güç bankası 2 adet 2600mah.5600 mah.
(türkiyedeki fiyatlarına baktımda 115 lira dan başlıyor 5000 mah batarya.yuh dedim.6 dolar nerde 115 lira nerde.6 dolara çinden almak daha mantıklı gerçekten.)
ilk siparişi verdikten 2 gün sonra özellikle aynı gün vermedim siparişi.
inşallah üçüde aynı anda giriş yapmaz ve memurların gözüne takılmaz.
sağ salim gümrükten geçerse oh ne ala çok güzel olur benim için.umudum şansım az olmasına rağmen beklemekten başka çare yok şimdilik.bazıları malezyada görünüyor. (pos malezya)
sevgiler,,,saygılar,,,selamlar...............

Ahmet IŞIK' Alıntı:
inşallah üçüde aynı anda giriş yapmaz ve memurların gözüne takılmaz.
sağ salim gümrükten geçerse oh ne ala çok güzel olur benim için.umudum şansım az olmasına rağmen beklemekten başka çare yok şimdilik.bazıları malezyada görünüyor. (pos malezya)
Şimdiden hayırlı olsun ;)

Benim 3 adet kargom geldi
269 dolar
190 dolar
114 dolar
Hepsi gümrüğe girdi ama vergi ödemedim bu ara memurlar çok cömert

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Kadir Türkyılmaz' Alıntı:
269 dolar
190 dolar
114 dolar

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

seçim öncesi diyemi acaba :D :lollol: :lol: Bide seçimden sonra bakalım gümrüklere :D

Kadir Türkyılmaz' Alıntı:
.......................
Gercekten buyuk sans %p Gozun aydin Kadir bey :halay:

AYHAN DEMİRCİOĞLU' Alıntı:
Hocam bu hesaplamayı kendin mi yapıyorsun yoksa Gümrükçü mü bu şekilde yapar diyorsun bunu anlayamadım. Aldığım ürünlerin tamamının Fatura Tutarı 45 USD civarında. Firma Faturayı biraz düşük kesiyor, onlarda bu işi biliyor, gümrük meselelerini falan bu nedenle düşük kesiyorlar. Gerçekte tabiki daha yüksek ama en nihayetinde Çinden geliyor hepsi 5-10 dolarlık ürünler.

Her neyse ben muhsebeden bir arkadaşıma bilgi alma amaçlı sordum durumumu, ben anlamam bu işlerden ama seni anlayan biriyle görüştüreyim diye birini aradı telefonu bana verdi. Konuştuğum kişi bana temel şeyleri sordu, beni tanımdaığı için , cidden ticari amaçla almıyorsun dimi öncelikle bunu bileyim dedi. Bende kesinlikle ticari değil dedim. Böyle deyince ağırlığını sordu 1,5 KG dedim. Başka bişey sormaya gerek duymadı, hepsi ticari olsa ne olur 1,5 kiloysa sorun olmaz dedi. Sorun olursa bana ulaş ben hallederim dedi. Teşekkür ettim kapattım. Arkadaşıma sordum kimdi bu diye, Gümrük müşaviri dedi :)

Şimdi asıl konuma geleyim, Yukarda sorduğum soruda 2 kargom olduğunu birinin Türkiyeye giriş yaptığını söyledim, diğeri daha Singapurda , Bu singapurda olan kolide 4 er adet ürün olan kargom var.

P51 Mustang olan paketim az önce teslim edildi :) HEmen cevap yazma ihtiyacı hissettim. Gümrük çıkmamış, 4 TL ödedim o kadar.

Resimleri en kısa sürede buraya ekleme yapacağım. Ayrıca EDF leri kullanacağım Boeing 747 uçağında yapımında baya bi yol kat ettim. Bununla alakalı da bir konu açıp her adımı sırayla yayınlayarak konuları burada paylaşmayı düşünüyorum.

Arkadaşlar bu konuyu takip edenler kendi alışveriş durumlarını öğrenmek için benim neyle karşılaştığımı mutlaka merak etmişlerdir.

Daha önceki mesajlarda yazdım. Ben önce büyük bir uçak aldım ve daha o kargodayken aynı siteden başka bir alışveriş yaptım. Alışverişi yaptıktan sonra korkmuştum burda da yazdım. çünkü 15 gün arayla yaptım alışverişi.

ilk kargom gelince sevinmiştim. ikinci kargomda bugün elime ulaştı. Hatta 2. paketim küçük olduğu için Kargo muamelesi görmemiş ve direk PİM (Posta İşleme Mekezi) gelmiş. Sabah postacı her gün getirdiği gibi yine bir kucak dolusu zarfla geldi işyerine, ve kucağında bir kutu vardı. İlk gördüğümde aklıma kargom geldi. Ama imkansız dedim bu kadar kısa sürede gelmesi. Bir baktım ki Benim kargom, Hemen PTT deki arkadaşa çay söyledim. O çayını içerken ben kolimi açıp inceledim. Teşekkür ederek uğurladım postacıyı.

Bir alışverişim de böylece sorunsuz neticelenmiş oldu.

AYHAN DEMİRCİOĞLU' Alıntı:
Bir alışverişim de böylece sorunsuz neticelenmiş oldu.
Bilgilendirme için teşekkürler Ayhan Bey %p Darısıs tüm kargo bekleyenlerin başına ;)

Şiparişimi verdim burda yazan bütün yolları denedim takip için bır haftayı geçti ama hala hiç Bi yerde göremiyorum. Kargom nerde hala bulamadım ne yapacak ben acaba ?? :(

Tolga Babaoğlu' Alıntı:
Şiparişimi verdim burda yazan bütün yolları denedim takip için bır haftayı geçti ama hala hiç Bi yerde göremiyorum. Kargom nerde hala bulamadım ne yapacak ben acaba ?? :(
1 hafta çok erken bir süre. Biraz daha bekleyin Tolga Bey ;)

Sisteme düşmesi içinde mi çok erken 2,3gune düşer felan yazıyordu da tabi sabırsızlıkda var Mehmet bey :(