Yurtdışı Model Alışveriş Siteleri

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Hepimizin bildiği gibi bu hobinin ayrılmaz bir parçası da alışveriş. :D Şayet acelemiz yok ise, maliyetleri min düşürmek adına başvurduğumuz yer ise "Yurtdışı Alışveriş" siteleri ;)

Alışveriş yaptığımız Yurtdışı firmalarını bu konu başlığında paylaşabiliriz. Ayrıca firmalar hakkındaki görüşlerinizi / tecrübelerinizi de ilave edersek super olur. :thumbup:

Her ne kadar aşağıdaki firmalar güvenilir firmalar olsa da, olası problemlerde KOMUK olarak sorumluluk almayız. :laugh: Şaka bir yana, bazı firmalar ilk zamanlar gayet düzgün ve güvenli çalışıyor olsada, zaman içerisinde bu durum değişebiliyor. Bu nedenle sipariş önce, özellikle ilk defa alışveriş yapıyor isek, sitenin son durumu hakkında güncelleme yapmak yerinde olacaktır :)

Yurtdışı Alışveriş Siteleri:

USA En eski ve güvenilir, internet alışverişinin öncülerinden.
USA Çok uzun zamandır alışverişim olmadı, eski ve güvenilir.
UK Çok uzun zamandır alışverişim olmadı, eski ve güvenilir. 2,4 radyolar çıkmadan önce 35Mhz radyo ekipmanları almıştım. Fiyatları uzak doğulu firmaların gölgesinde kaldı.

Ingiltere'den hızlı teslim süresi
Fast-Lad alternatifi bir site
Yunanista'dan hızlı teslim süresi

ingiliz bir firmasi
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

oxiaero.com - İsviçre sitesi, ingilizce arayüzü de var. TR'ye gönderim yapmıyorlardı, benden sonra yapmaya başladılar :D Artıları, fast-lad'de stoğa zaman zaman giren, girdiği gibi de tükenen veya her zaman bulunamayan bazı parçaları burada bulabiliyorsunuz. Kargosu çok hızlı, ptt geciktirmezse bir haftayı bulmuyor. Müşteri temsilcileri hemen cevap veriyor, kibar ve ilgili. Siparişinize ufak tefek bir hediye de ekliyorlar. Eksilerine gelince, fiyatlar euro üzerinden biraz pahalıya geliyor. Kargosu da çok ucuz değil.

nexrc.com - Amerika sitesi. Fiyatlar standart, kargosu küçük ürünlerde ucuz, paket biraz büyürse pahalanıyor. Henüz denemedim, fast-lad'de stokta olmayan birkaç parçayı almayı düşünüyorum.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Yurtdışı Mini Quad Alışveriş Siteleri

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Problem Yaşanabilecek Yurtdışı Alışveriş Siteleri:

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: KEREMCAN DİKER
Ynt: Yurtdışı Model Alışveriş Siteleri

Yurt dışı sitelerden benim alış verişim olanlar;

USA En eski ve güvenilir, internet alışverişinin öncülerinden.
USA Çok uzun zamandır alışverişim olmadı, eski ve güvenilir.
UK Çok uzun zamandır alışverişim olmadı, eski ve güvenilir. 2,4 radyolar çıkmadan önce 35Mhz radyo ekipmanları almıştım. Fiyatları uzak doğulu firmaların gölgesinde kaldı.

Ynt: Ynt: Yurtdışı Model Alışveriş Siteleri

Omer Erkan' Alıntı:
Yurt dışı sitelerden benim alış verişim olanlar;
Teşekkürler Ömer abi. Siteler ilk mesaja ilave edildi :)

Çok meodel var sizin tavsiye edeceğiniz bir model varmı acaba. Şunu alırsanız daha iyi olur dediğiniz.

Teşekkür ederim üstad, fatih hocamında dediği gibi güvenilir dediğiniz siteler hangileri yada sizin daha önce alışveriş yaptıklarınız.

Kerem ASLAN' Alıntı:
Teşekkür ederim üstad, fatih hocamında dediği gibi güvenilir dediğiniz siteler hangileri yada sizin daha önce alışveriş yaptıklarınız.
Yukaridaki listede bulunan sitelen tamami guvenilirdir. Bazilarindan sahsen alisveris yaptim, digerleri de arkadaslar tarafindan kullanilmistir. Dolayisiyla gonul rahatligi ile alisveris yapabilir %pi

Listeye ilave

bütün siteleri incelemedim fakat aralarında fiyat olarak en uygun hobbyking galiba
baktıklarım dan onu anladım. birde gümrük olayı yılda en fazla 5 defa 2 ay aralıklı vb. şeyler girince ...... :lollol:

hakan' Alıntı:
bütün siteleri incelemedim fakat aralarında fiyat olarak en uygun hobbyking galiba
baktıklarım dan onu anladım. birde gümrük olayı yılda en fazla 5 defa 2 ay aralıklı vb. şeyler girince ...... :lollol:
Haklısın Hakan ama Hobbyking malzeme alırken dikkatli olmak lazım. Bazı şeyler için mükemmel ama kalitenin coook önemli olduğu yerlerde bence Hobbyking uzak durmak lazım. Yinede benim de alışveriş listemde NUMBER 1'dir kendileri :laugh:

Ynt: Ynt: Ynt: Yurtdışı Model Alışveriş Siteleri

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Kerem ASLAN' Alıntı:
Yukaridaki listede bulunan sitelen tamami guvenilirdir. Bazilarindan sahsen alisveris yaptim, digerleri de arkadaslar tarafindan kullanilmistir. Dolayisiyla gonul rahatligi ile alisveris yapabilir %pi

Teşekkür ederim hocam bilgi için. Soru işaretleri gitti sayenizde. :)

HELIKRAFT SALES TEAM 50% indirim başladı arkadaşlar.

Arkadaşlar bu sitelerden ürün alındığında , teslim süresi en az ve en çok ne kadar sürer?

Hobyking mesela?

Merhaba ben pil siparis vermistim 12 gunde geldi.

Bi arkadaş hobbykingden ürün satın almış stokta olmasına rağmen kargoya vermeleri 10 günü geçmiş, ayın 20.06.2013 de yapmış alışverişi fakat hala ulaşmamış kargo takip kodunda da ilk gün yazan bilgiler yazıyormuş.

Yani bu kadar uzun sürerse ben yabancı sitelerle uğraşmak istemem yurt içi sitelerde ne varsa onlarla yetinmeye çalışırım, fiyatı abartı olmadıkça biraz yüksek olsa bile en azından strese girmem al gülüm ver gülüm ticaret her zaman iyidir.:)