yurtdisindan kumanda alirken bir kez daha dusunun !

Yanlış hatırlamıyorsam Horizon hobby de amazon gibi gümrük işlerini kendi halleden bir sistem (borderless) geliştirmiş. Direkt %20 vergiyi firma alıyor , malzeme kapına kadar geliyor. Acaba o yolla alınan malzemeler de gene gümrükte takılırmı?
O sistem burada da paylaşıldı ama kullanıp test eden henüz yok diye biliyorum.

Aynı marka model kumandayı bende aldım benim kumanda da gümrükte denetlendi ama 5.2 denetim bedelinden başka bir ücret ödemedim. Bence bu işler halen şans işi. Ben biraz uyanıklık yaptım devlet kurumu adresi verdim.
adresim devlet kurumu , tbmm , kimsenin umrunda oldugunu dusunmuyorum

Bu firmalar genelde gümrük bedeli dahil hizmetler veriyor ama banggood ürünü gümrüksüz geçirme garantisi veriyor . Eğer devlet gümrük alırsa bunuda geri ödeme garantisi veriyor ( alınan ürüne göre gümrük bedeli iade sigortası diye bir opsiyonları var ). Bu hizmet halen devam etmekte . 1 haziran itibariyle değişiklik yaparlamı bilemiyorum ama en azından 1 hazirana kadar alacığınız sıkıntılı olduğuna inandığınız ürünler için en iyi seçenek gibi duruyor.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Ben Pixhawk 2.4.8 kontrol setini Aliexpressten almayı düşünüyorum. Ayriyeten Sunnysky 920 kv motoru da Banggood'tan sipariş edeceğim. Ben şu anda TÜBİTAK yarışmasına katıldım ve bunları en geç 5 temmuza kadar işleyip raporunu bitirmem gerekiyor bunları 2 3 gün içerisinde sipariş etsem ve bunları hızlı kargo ile getirmeye çalışsam bana sorun teşkil eder mi? Şu an Türkiye deki sitelerde de bile 'Pixhawk Kontrol' seti bulunmuyor. Ben maliyetinden daha çok bana hızlı gelmesinden yanayım. Bu konudaki görüşleriniz neler? Pixhawk kontrol setini Türkiye'de başka nerede bulabilirim?

Bu gün bana Banggood'dan "Banggood vergilerinizin tamamını ödüyor, alışverişin keyfini şimdi çıkarın." diye bir mail geldi. "Vergiler dahil hızlı teslimatın tadını çıkarın" diyor. Üzerine tıklayınca sitede bir açıklamaya gidecek sandım, ama yok. Tüm ürünler dahil mi, bilmiyorum. Deneme için sepete bir 4000 MaH'lik bir pil attım, fiyatı 34,16 USD. Uluslararası takipli kargo, 7-35 işgünü ve 6,39 USD diyor.

@mehmet akçan : Aliexpressin hızlı kargo seçeneği yok . Alacağın ürünler 12-20 gün içinde elinde olur normal koşullarda . Banggood 5-8 gün içinde teslim etme seçeneği var . Normal ücrete göre daha pahalı ama aciliyet içeren ürünler için kullanılabilir . Normal koşullarda dememin sebebide malumunuz yeni vergi sistemi . Paket Türkiye'ye gelirde gümrük incelemeye girerse nezaman çıkar bilemiyorum . Tahminimce 20-25 gün toplam işlem süresini geçmeyeceği yönünde .

@mehmet akçan : Aliexpressin hızlı kargo seçeneği yok . Alacağın ürünler 12-20 gün içinde elinde olur normal koşullarda . Banggood 5-8 gün içinde teslim etme seçeneği var . Normal ücrete göre daha pahalı ama aciliyet içeren ürünler için kullanılabilir . Normal koşullarda dememin sebebide malumunuz yeni vergi sistemi . Paket Türkiye'ye gelirde gümrük incelemeye girerse nezaman çıkar bilemiyorum . Tahminimce 20-25 gün toplam işlem süresini geçmeyeceği yönünde .
Teşekkür ederim.

Biz Türkler kervanı yolda düzmeyi severiz. İşi en başından, herkesin yararına olacak şekilde yapmayız genelde. Bu yeni vergi sistemi de biraz böyle. Önce yürürlüğe girecek sonra yaşanacak sorunlar görülecek ondan sonra düzenleme gelecektir. Ben hangi amaçla çıkarıldığını daha idrak edemedim. Vergi toplamak için desek değil. Çünkü çok büyük oranda yurtdışı siparişler iptal olacaktır. Acil ve mecburen alınması gereken şeyler dışında kimsenin alım yapacağını, dur yeni bir şeyler alayım diyeceğini sanmıyorum. Yerli üreticiyi desteklemek için desek, hobi için yapılan ürünlerin neredeyse %90'ının yerli üretimi yok. İlla vergi koyacaksan kademeli bir vergilendirme daha uygun ve adil olurdu diye düşünüyorum. Ufak zarflar için zaten başlatılmış olan gümrüğe sunum ücreti devam ettirilir böylece bu derece bir mağduriyet yaratılmazdı.

Ben hangi amaçla çıkarıldığını daha idrak edemedim. Vergi toplamak için desek değil. Çünkü çok büyük oranda yurtdışı siparişler iptal olacaktır. Acil ve mecburen alınması gereken şeyler dışında kimsenin alım yapacağını, dur yeni bir şeyler alayım diyeceğini sanmıyorum. Yerli üreticiyi desteklemek için desek, hobi için yapılan ürünlerin neredeyse %90'ının yerli üretimi yok.
Ne yapmaya çalıştıklarını kendileri de bilmiyorlar ki. Bu gün bunu deneyelim. olmadı mı yarın da şunu deneriz. Maksat ahali alışverişte görsün. Böyle bir vizyonsuzluk dünyada var mıdır bilmiyorum.

Ne yapmaya çalıştıklarını kendileri de bilmiyorlar ki. Bu gün bunu deneyelim. olmadı mı yarın da şunu deneriz. Maksat ahali alışverişte görsün. Böyle bir vizyonsuzluk dünyada var mıdır bilmiyorum.
Amaç boşalan hazineyi doldurabilecek her yolu denemek. Yerliyi merliyi korumak hikaye. Yerlisi yok ki bu ürünlerin.

Bugün dahil olmak üzere son 1 haftada ufat tefek 3 ayrı kargom geldi çinden . Gümrük veya inceleme bedeli ödemedim . En ucuzu 19$ dı ve paket üstünde asıl fiyat yazıyordu . Kafam karışmadı desem yalan olur . Bu iki paketten cesaret alıp başka şeylerde sipariş etsem ne olur diye düşünmeye başladım doğrusu.

Bugün dahil olmak üzere son 1 haftada ufat tefek 3 ayrı kargom geldi çinden . Gümrük veya inceleme bedeli ödemedim . En ucuzu 19$ dı ve paket üstünde asıl fiyat yazıyordu . Kafam karışmadı desem yalan olur . Bu iki paketten cesaret alıp başka şeylerde sipariş etsem ne olur diye düşünmeye başladım doğrusu.
1 haziran itibariyle ukimden cikacak kargolar vergilendirecek , senin kargolar 1 haziran oncesi ukimden ciktigindan vergilendirme yapilmamis , bence acele etme ozgur , vergilendirmeden ziyade her urun aylarca incelenmek uzere gumruklerde bekletilirse zaman kaybindan baska bisey olmayacak yurtdisi alisverisi.