ZMR250 4S İçin Nasıl Motor Almalıyım?

mehmetborann

Yeni Uye
Herkese merhaba,
Önceki açtığım konularda da belittiğim gibi ZMR250 toplamaya karar vermiştim. Çoğu parçasını aldım motorlar dahil. Ama bu acemiliğime geldi 3S parçalar almıştım. Sonradan 4S pil kullanmaya karar verdim. Ama aldığım motorlar 3S için. Bu yüzden onları kullanmayacağım. Direk 4S setup yapmak istiyorum ama Hangi motorlar 4S için uygun olur bilmiyorum. Bu yüzden yardımlarınıza ihtiyacım var :)
Not: Fiyat çok da önemli değil ama uçuk bir fiyat da olmasın

ESC'leri bunlardan almayı düşünüyorum (FTV LittleBee 20A):

Kumandayı da sizlerin tavsiyesi üzerine Turnigy 9X olarak belirledim:

Geriye sadece motorlar kalıyor.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :saygilar:

Güncell..

Galaxy A5 cihazımdan gönderildi

elinizdeki motorlar nedir? çoğu 3s motor 4s de rahat çalışıyor. kullanmayı planladığınız pervane kaçlık 5" veya 6" ?
lipo pil nedir? min 60c bakman lazım.

Gökhan Şahin' Alıntı:
elinizdeki motorlar nedir? çoğu 3s motor 4s de rahat çalışıyor. kullanmayı planladığınız pervane kaçlık 5" veya 6" ?
lipo pil nedir? min 60c bakman lazım.

Elimdeki motorlar Emax MT2204 2300KV. Bu motorları 4S te kullananı görmedim hiç. O yüzden 4S'e en uygun hangisiyse onu almak istiyorum. Zaten bu motorları isteyen arkadaşım var ona vercem.
Pervane olarak 6" daha uygun olur diye düşünüyorum. Ama elimde 5030 luk pervaneler de mevcut.
Lipoyu da dediğiniz gibi hocam C değeri yüksek alırım. Bunlar dışında herhangi bir tavsiyeniz var mi hocam?
Bu arada motor tavsiyesi için çok teşekkürler [emoji4]

Emax yeni çıkan 2205-2300 kv motorları şu sıralar çok revaçta. 5 inç pervane ile devam etmenizi öneririm.

Elinizdeki motorları da rahatlıkla 4s kullanabilirsiniz ama ne kadar uçuş tecrübeniz var ögrenebilirmiyim? Şundan soruyorum daha önce 250 lik kullanmadıysanız 3s te başlamak daha avantajlı olacaktır.
Esc güzel secim.

Burak S' Alıntı:
Elinizdeki motorları da rahatlıkla 4s kullanabilirsiniz ama ne kadar uçuş tecrübeniz var ögrenebilirmiyim? Şundan soruyorum daha önce 250 lik kullanmadıysanız 3s te başlamak daha avantajlı olacaktır.
Esc güzel secim.
Şu an için hiç uçuş tecrübem yok. İlk defa giriyorum bu hobi işine. Dediğiniz gibiyse 3S benim işime gelir. 3S setup için her şey hazır sayılır. 3S için bu ESC'ler de uygun mu acaba ☺

Uygun, O esc'lerle hem 3s hem 4s ucabilirsin.

O zaman 3S le başlayim. En dogrusu bu sanırım. Yardımlarıniz için teşekkürler :)