ZMR250 Motorlar Dönmüyor

mehmetborann

Yeni Uye
Herkese tekrar merhaba,
Sonunda tüm parçalar elime ulaştı, forumdaki arkadaşların yardımları sayesinde quadcopteri topladım. Ancak bir sıkıntıyla karşılaştım: motorlar kafasına göre bazen dönüyor bazen dönmüyor. Hiç dönmese yine iyi ama throttle verince motorların bazıları dönecek gibi oluyor sağ sola dönmeye çalışıyor. Videosunu da çektim.
Kurulumu yaparken herşeyi araştırarak yaptım. Naze32'yi Cleanflight'la flasladım. ESC kalibrasyonunu yaptım. Acaba sorun yazılımda mı diyerek Baseflight'ı da flashlayıp denedim ama sorun yine aynı. Belki kumandadandır diyip Cleanflight'tan motor test bölümünden hepsini sırasıyla denedim yine aynı. Motorlar bir sağa bir sola dönüyor. Bazen birden throttle'ı max yapınca dönüyor bazen dönmüyor. Yardımlarınızı bekliyorum. Çok sabırsızlandım uçmak için :saygilar:
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Setup:
Emax MT2204 2300KV motorlar
Emax BLHeli 12A ESC
Naze32
Cleanfligt yazılım
Turnigy 9X kumanda
Lion Power 1500Mah 40C pil
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

ZMR250 Motorlar Dönmüyor

Çözdünüz mü? Cleanflight'da min throttle ayarını arttırmayı deneyin.

Sent from my iPad using Tapatalk

ZMR250 Motorlar Dönmüyor

Sorunu çözüme ulaşmasına sevindik Mehmet. %p

Kırımsız uçuşlar. :RCKolik:

ZMR250 Motorlar Dönmüyor

Mehmet Boran' Alıntı:
Sorunu çözdüm, ESC'lerden ikisi arızalıymış. LittleBee 20A ESC aldım şimdi canavar gibi :)

İkisinin birden arızalı olması ilginç. Pil girişlerine kapasitör (1000 uf) ya da LC modülü eklemeyi deneyin. Voltaj sıçramaları esc'leri bozuyor olabilir.