ZMR250 Topluyorum. Eksik gedik var mı acaba

mehmetborann

Yeni Uye
Herkese merhaba. ZMR250 toplamaya başladım. İlk başta bu forumu keşfedememiştim. Ben de yabancı forumlardan faydalanarak hazırladım tüm parçaları. Keşke daha önceden keşfetseymişim :-\
Sipariş etmiş olduğum parçaları yazıyorum. Henüz karar veremediklerimi ve almayı düşündüklerimi alta ekliyorum. Uyumsuz ve eksik olan bir parça varsa söylerseniz şimdiden düzelteyim 1 ay daha parça gelmesini beklemek istemiyorum :laugh:

Sipariş Ettiklerim:

Frame: ZMR250 Carbon Fiber frame

Uçuş Kartı: Naze32 Pro - Barometre ve pusulalı olandan

Motorlar: Emax MT2204 2300KV

Pervaneler: Diatone Ghost 5030 - Banggood'un 0,01$'lık kampanyasından 3-4 set aldım. Bedavaya geldi yani :halay:
Ayrıca Gemfan 5030'dan da sipariş ettim

LiPo Şarj Cihazı: RC IMAX B3AC (fiyatı uygun yavaş doldursa da iş görür diye düşünüyorum)

PDB: Matek Mini Power Hub Power Distribution Board - Tasarımı çok hoşuma gitti. Hem kablolar düzgün toplanır hem temiz 5v ve 12v çıkışım olur hem de Naze32 boyutunda. Alt alta yerleştiririm.

Konnektörler: XT60 konnnektörlerden dişi ve erkek 2'şer tane aldım.

Bataryayı tutan bişey: Kırmızı olanlardan 5 tane aldım lazım olur

AWG Kablo: 16AWG 1 metre kırmızı 1 metre siyah aıldım

Plastik kelepçe: Montajda lazım olur diye düşündüm

Lipo Voltmetre - Alarm - Buzzer: LiPo piller dikkat istediği için aldım.

Plastik Vidalar (Hex Spacer diye geçiyor) Naze32'yi ve PDB'yi sabitlemek için çok kullanışlı bir şeye benziyor.

Henüz karar veremediklerim ve/veya almak istediklerimi aşağıya yazıyorum:

ESC'ler:
ZTW Spider Series 12A OPTO ESC With SimonK

ya da Emax BLHeli Series 12A ESC
ya da DYS BL16A Mini 16A BLHeli ESC OPTO
Not: ESC'lerin OPTO ya da BEC'li olması farketmez. Nasıl olsa Naze32'yi PDB'den beslemeyi düşünüyorum. BLHeli ile flashlanabilir olanlar daha iyi olur benim için. Bir de OneShot125 çok iyi olur :yuppi:

Kumanda: FlySky FS-i6

Lipo Pil
3S 1300-2000MAh arası kaliteli ve uygun fiyata bir lipo alcam.

FPV ekipmanları'nı fazla araştıramadım. Hangisini tavsiye edersiniz?
Önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum :saygilar:

ZMR250 Topluyorum. Eksik gedik var mı acaba

Esc ıcın tercıhınız bence motor da ılerıde 4s e gecıs yapmak icin esc 20a olmalı onun ıcınde esc emax nano20a veya hobbywing xrotor 20a.

Kumanda baska model kullanacagınızı dusunerek taranis derim. 6 kanal ve modul takılmayan bir kumanda ılerıde kullanılacak modellerde yeterli olmayabilir, benım tercıhım frsky taranisten yana olur.

Fpv için 5.8 frekans en populeri
Minimum eger baskalarıyla yarısmayacaksanız 600mw fazlasıyla guclu ve sorunsuz menzil demek olacak.

iPad mini'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi