Tarot 680 6s 8000mah + Naza v2 + 480kv Motor Kurulum

Sedat Byzt' Alıntı:
Benim uçurduğum zaman öyle hiç bir şeyi düzgün sıkmamıştımşuan herşeyi düzgün sıktım plastik pervane siparişi verdim gelsin deniyeceğim bakalım yine aynı olursa karbon pervane ile deniyeceğim balanslayıp. benim motorlarda Sunnysky 800 kv motorlarda titreşim olayını nasıl çözerim bilmiyorum forumu biraz kurculayayım, ben pili alta aldım üste dengesiz duruyor sanki, bunun için karbon çubuklar ile yer yapmışlar s500'de gimbal yeri gibi duruyor extra ağırlık olacak biliyorum ama dengeli olsun diye onu taktım pili ortaya konumlandırdım dediğiniz gibi test yapıyorum gimbal önde olmasına rağmen dengede duruyor. pilin altta olmasının faydası sanırım,artık deneyip göreceğiz, jelllolar için nd filtre lazım bizim sj4000'e göre yok onuda bulduk mu tamamdır umarım uğraşlarımızın sonucunu alırız, o kadar uğraşıp phantom 2 gibi görüntü yakalayamazsak insan üzülüyor.

sj4000 için Filtre olarak aşağıdaki linkte bulunan ürünü sipariş verdim. Universal bir filtre. çok başarılı görüntü elde edenler var. bakalım ne zaman gelecek ama geldiğinde deneme kaydını paylaşacağım.

ben titreşimler için bu hafta motorlar üzerinde bir çalışma yaptım. 6 adet motor testimde vibrometer uygulamasında sadece 1 motor titreşim değerini 2 gösteriyordu diğerlerinin hepsi neredeyse aynıydı 4-5 değerlerinde geziyordu. Bu da normal sayılır, yani öyle kolları titreten bir değer göremedim. Titreşimin ana kaynağı Propeller... Adam gibi balansı minimum propeller bulmak imkansız neredeyse. Çok sinir bozucu bir durum. İnce hesap yapıp uğraşıyorsun balanslamak için. bir kaç uçuştan sonra tekrar bozuluyor balance.

selçuk bey
pil konusunda biraz dertliyim
kullandığınız 6 s pil
varsa link verebilirmisiniz
veya önerilebilecek 6 s piliniz var mı
teşekkürler

Pilot tr den aldım 6s 25c 8000mah Tattu marka pil Semih bey... Aratınca hemen çıkar

Sent from my iPhone using Tapatalk

selçuk bey sj 4000 ve sj 6000 sanırım sizi kullanıyorsunuz görüntülerden memnunmusunuz

Sj4000 wifi kullanıyorum kayıt goruntusu fiyat performans çok iyi. Fpv canlı görüntüde gayet iyi işimi görüyor

teşekkürler
bu akşamlık son soru
imax b6 da şarj ederken
dolum zaman göstergesinin
sağında bir sayaç var doldurduğu akımı gösteriyormuş
hiç dikkat ettinizmi sizinki kaç a kadar dolduruyor
bende 2 pil var 1 i 3000 e kadar çıkıyor 10 amperlik 5 amperlik ise 4000 e çıkıyor
tam anlayamadım

Herkese selamlar.Selçuk bey çok güzel bir çalışma olmuş tebrikler.Ben bu hobide yeniyim ama 20 dakikalık bir uçuş bana göre muazzam bir süre.Bende bir yıldan fazla bir süredir bir okto toplmaya çalışıyorum.frameyi olta kamışından ve aliminyum saçtan yaptım.
motorlar multistar 4114-320 6s
60 amp opto 6s ESC
NAZA mv2
2x6s 5000mahp gens.
15x5 pervane
Daha önce aceleci davranarak bir uçuş yaptım 15-20 metre havalandığında motorlardan biri aşağı düştü :D Düşme sebebi bir gün önce gövdeye olan uzaklığını ayarlamak için o motoru gevşeltmiştim ve malumunuz sıkmayı unutmuşum ;D neyseki programdan çap ve yüksekliğini 20 metreye ayarlamıştım kaçıp gitmedi okto yedi motorla uçmaya devam etti. Fakat motorlardan biri eksik olduğundan kumandayla kontrol etmekte bayağı zorlandım sonunda sert bir iniş yaptım iki pervane ve bir kol kırıldı.Gerekli onarımları yaptım fakat bir türlü deneme yapmaya cesarat edemiyorum.Aklıma takılan birkaç soru var ilerliyen zamanlarda bunları sizlerle paylaşacağım yardım ederseniz sevinirim.Bir kaç foto paylaşıyorum ekipmanım hakkındaki eleştiri ve tavsiyelerinize açığım.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Merhabalar. Octonuz gayet güzel ve hafif bir görünüm sergiliyor. Büyükihtimal 30 dk uçuş süresi yakalayacaksınız. Tahmini ağırlık nedir. Propeller ölçüleri nedir. Multistar motorlardan memnunmusunuz?
Sorularınızı bekleriz tabiki elimizden gelen bişey olursa yardım ederiz

Tekrar merhaba; motorları değiştirdim. Frame sizin yaptığınız gibi 800mm uzattım. Propları da 1552 DJI folding prop aldım. Pil ise 6s 10000mah yaptım.. Mekanik montaj da sıkıntı yok inşallah. Ama 1.3ghz fpv alıcı ve verici ile ilgili bir sorum olacak. Gopro 3 ile yaptığım denemelerde vericim dual olduğu için 500-1000mw seçeneği var. 500 ile çalıştırdığımda ekranda gelen görüntü acayip kötü. ama 1000 yaptığım zaman gayet güzel görüntü geliyor. 1000MW çok yüksek bir değer sanırım. Biraz araştırdım çoğu fpv ci daha düşük seviyelerde çalışıyor. Acaba yanlış bir alcı ve verici mi seçtim; ya da bağlantılar da mı sıkıntı var. Bir fikri olan var mı. Bendki alcı Lawmate ve international versiyon. Ama altında şöyle bir not var: *The transmitter will have only the channel 8 (1280 MHz) and channel 7 (1258MHz) available to USA users. Ben 1280 deniyorum çünkü 1258 de kesinlikle ekrana görüntü 1000mw da seçsem gelmiyor desem yeridir. sürekli akan siyah bir ekran oluyor. Aşağıda alıcı ve verici var. Şimdiden teşekkürler
TXV1012-Plus Dual Power 500/1000mW 1.2/1.3 GHz "Plug & Play" Transmitter - International

Enginber
Çok güzel bir okto toplamışsın tebrikler
Uçuş sürenizi arttırmak için Pil kapasitesini de bayaa arttırmanız gerekiyor
o 320 kv motorlar ortalama 4.5 kg hover da 11-12 amper çekiyor maximumda 25-30 amper çekiyor
kırımsız uçuşlar dileğiyle

Çok teşekkürler.

Herkese Merhabalar,

Bazı sağlık sorunlarım ve iş yoğunluklarım yüzünden aksiliktir ki hobimden uzak kaldım. Bir süre daha uzak kalacağım sebebi ise bu hobide uçuş öncesi kontrollerin ne kadar önemli olduğunu gösteren bir önem taşımakta. Geçtiğimiz ay yazlık eve bıraktığım hexa mı havalandırmak için aldığımda dikkatimi birşey çekti naza üzerinde escden gelen sinyal kablosunun bir tanesi çıkıktı naza girişinden,bende olabilir mümkündür diyerek yerine taktım. meğer aslında odama giren temizlikçi kadın kenara kaldırayım derken yanlış tutmuş ve bir kaç kabloyu çıkarmış, bunun üzerine rastgele takmış(aile bireylerinede haber vermiş. tabi ben sadece tek kablonun çıktığını varsayarak direk taktım. kısacası esc sinyal kablolarının yeri değişmiş! ben tüm bunlardan habersiz her zamanki gibi hexayı havalandırdım ama anında bir gariplik olduğunu hissettim. havalandığında denge merkezi bozuk gibi bir salınım yapmaya başladı bende indirmek için stick kontrolü verdiğimde 90derece yan yatarak aniden son sürat hemen dibimdeki mısır tarlasına fırladı, lakin şu kadar söylüyorum o süratte bir canlıya yada bir araca çarpsa durum vahim olurdu, Allahtan irtifayı düşürmüştüm ve bir insan boyundaydı,ortalama 10 mt yükselip diklemesine son sürat bir şekilde mısır kamışlarına çakıldı.
Kırım sonucu landing skidler pert. Motor mountlardan biri plastik civata yeri çatladı ve bazı vidalar gevşedi. Allahtan bir canlıya gelmedi. Birde 3-5 tane mısır biçti :)

Alacağım ders ne dersek: Uçuş öncesi mutlaka ne olursa olsun bir anormallik varmı gözlemlemeye çalışalım. ben profum bişey olmaz demeyelim. o alet uzaklaşıp insanların olduğu yere düşebilirdi ya da cihazı kaybedebilirdim. Kontrol tamamen kayıp hiç birşey kurtarmaz çünkü naza üzerindeki esc sinyal kablolarının yerleri değişmiş. Bu nu da nazayı bilgisayara bağlayınca motor test ekranında gördüm.

Şimdi ben artık bu frame e güvenip uçmam. Tarot 680 dönemi sanırım benim için bitti. 800 Boyutunda katlanabilir bir frame ile devam etmek istiyorum. Öneriler olursa hep beraber inceler konuyada katkıda bulunabiliriz.
Tekrar tüm montajı dağıtıp düzgünce yeni frame üzerine kurulum yapacağım, Acelem yok artık zevkine zaman geçirmek için frame e karar verince siparişi vereceğim. Bu aşamalarıda gerekirse paylaşırız

Forum üyelerine sevgilerimi saygılarımı iletiyorum...

Eyvallah.

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
Herkese Merhabalar,

Bazı sağlık sorunlarım ve iş yoğunluklarım yüzünden aksiliktir ki hobimden uzak kaldım.
Valla özledik doğrusu Selçuk. İnsan en azından sabahları bir günaydın der. Neyse geldin ya. Bu arada inşallah sağlık sorunu önemli bir şey değil ve düzelmiştir.

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
Bir süre daha uzak kalacağım sebebi ise bu hobide uçuş öncesi kontrollerin ne kadar önemli olduğunu gösteren bir önem taşımakta. .... meğer aslında odama giren temizlikçi kadın kenara kaldırayım derken yanlış tutmuş ve bir kaç kabloyu çıkarmış, bunun üzerine rastgele takmış
Gerçekten büyük geçmiş olsun. Temizlikçi bayan geldiğinde benim de hep içimde bir şüphe olur ama allahtan modellere ne olursa olsun, dokunmaları yasak.

Dediğin gibi sonu çok daha kötü olabilecek bir şeyi allahtan ucuz atlatmışsın. Burada elbette kalabalık ya da insanların olmadı yerde uçuyor olmanın büyük bir avantajı var. Tekrar büyük geçmiş olsun :embarras:

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
Şimdi ben artık bu frame e güvenip uçmam. Tarot 680 dönemi sanırım benim için bitti. 800 Boyutunda katlanabilir bir frame ile devam etmek istiyorum. Öneriler olursa hep beraber inceler konuyada katkıda bulunabiliriz.
Tekrar tüm montajı dağıtıp düzgünce yeni frame üzerine kurulum yapacağım, Acelem yok artık zevkine zaman geçirmek için frame e karar verince siparişi vereceğim. Bu aşamalarıda gerekirse paylaşırız
Yeni model ve gelişmeleri takipteyiz. Lütfen arayı bir daha bu kadar açmayalım Selçuk :saygilar:

Geçmiş olsun Selçuk ,modelin için değil , senin için...Modelin de kırılmış , üzüldüm :( ,ona da geçmiş olsun diyorum ama en önemli olan şey elbette sağlık.Şimdi nasılsın , afiyettesindir inşallah...Nerdesin be kardeşim , özlettin kendini , olay dediğin gibi olduysa senin yapabileceğin çok fazla bir şey yok gibiymiş.Nereden bilecektin kabloların yer değiştirdiğini , hadi bizim heliler gibi olsa belki anlardın , çünkü bizim kalkıştan önce komutları daha uçmadan fiziki olarak görme imkanımız oluyor , multilerde böyle bir durum da yok bildiğim kadarıyla...Neyse , sıhhatin iyi olduysa , zamanla herşey tamir olur , yerine konur , tekrar geçmiş olsun... :saygilar:

Teşekkür ederim Mehmet Abi sağolasın rahatsızlığım küçük yaşta vücudun bağışıklık kazanması gereken bir virüsle tanışmamış olması ve yetişkni yaşta atlatılması zahmetli ve sıkıntılı olan bir virüs ile biraz sıkıntılar yaşamaktayım. zaman zaman şikayetlerim devam etsede tedavi devam ediyor. Frame e karar verir vermez tekrar paylaşımlara devam edeceğim. En fazla arayı açan frame sıkıntısı olacak. seçim yaparken acele etmiycem. saygılar sevgiler Mehmet abi