1/30 Ölçekli Airbus A330-300 (3D Baskı)

@Özgür Evren Varol : Senin ve @Hakan Ülgenalp in obu muhteşem üretim safhalarınızı takip etmek büyük keyif .
2 Hafta önce enişteme yaptığın grummanin fotoğraflarını ve videonu gösterdim . Soru şöyle oldu .
Hepsini anladım bu adam belli oranda deli fakat uçaktan o ses nasıl geliyor ? Bir çeşit abart egzos sesi çıkartan cihaz mı var ? ???:lol::lol::lol::lol:

Gülemedim ! Elinize sağlık arkadaşlar .

Kanat parçalarının basınına başlandı. Öncelikle her iki tarafta kanat köklerindeki parçaları bastım. Ana parçalar 15 saat hücum kenarı parçaları da 6 saat olacak şekilde toplam 42 saat net baskı oldu.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu parçalar aynı zamanda ana iniş takımlarını barındıracak olan parçalar ve biran önce bunların montajını tamamlayıp elimdeki servolar ile retractların her üçünü birden çalıştırıp çalıştıramayacağımı görmek istiyorum. Bunun sonucuna bağlı olarak modelde kullanacağım servoları netleştirip siparişi verebileceğim.

Bugün yarın bu kuş kendi ayakları üzerinde durabilecek hale gelir gibi görünüyor :)

Son düzenleme:
Bu arada görünen o ki Chris kendi modelini biraz sert koşullarda test etmiş :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu inişten modelin hasarsız çıkması iyi haber :thumbup:

Ben de evde yapım sırasında geleneksel olduğu üzere pek çok sakarlığa imza atıyorum, defalarca parçaları elimden düşürdüm :) ama PLA gibi çıtır çıtır gitmiyor meret, ABS’nin esnekliği ciddi bir avantaj, ve en kötü durumda bir yerler kırılır veya çatlarsa da az bir aseton ile yeniden kaynatmak çok kolay oluyor. Sevdim bu işi :)

Yogunluktan yazamadim ama dün modelin maiden uçuşunu gerçekleştirdik! Video çekemedik ama son anda aklımıza geldiği için inişe gelirken çekilmiş birkaç foto var, buyrunuz:

:evil::evil::evil:

Yogunluktan yazamadim ama dün modelin maiden uçuşunu gerçekleştirdik! Video çekemedik ama son anda aklımıza geldiği için inişe gelirken çekilmiş birkaç foto var, buyrunuz:
Bir model bu kadar mı gerçeğine benzer, helal kardeşime :heartxf::thumbup::lollol::lol::lol:

Modeldeki son durum:

Hocam elinize sağlık. Güzel görünüyor. 3d yazıcıda malzeme olarak ne kullandınız?

Abi oman air mi yaptın :eek:,

Şaka biryana Oman Air'in sponsor olma ihtimali var gerçekten, maiden sonrasında Pazarlama müdürü ile bir toplantı yapacağız, anlaşabilirsek model de bu resimlerdeki renklere boyanabilir :thumbup:

içi çok karanlık olmuş , yolcuların kelleri görünmüyor ki ;D

Malum inişe gelirken uçak içindeki ışıklar falan södürülür abi, eh skeyl model olunca ben de aynısını uyguladım, içersi ondan karanlıktır :) Ayrıca hiç kel ummanlı görmedim bugüne kadar :) kel varsa bile takkenin altından görünmüyor, buranın nüfusunun geri kalan yarısının yüzde doksanını oluşturan hint/bengal halkında da sanırım kellik ve beyaz saçlı olmak çok ayıp birşey olsa gerek, saçları hep boyalı veya perukla geziyor adamlar :)

Valla mükemmel gidiyor , adama uyuz gibi kaşıntı bulaştırıyor bu işler ;D

Sağolasın abi :) sen yine de fazla yakından takip etme, fazla kaşınma, kendi iyiliğin için :D

Hocam elinize sağlık. Güzel görünüyor. 3d yazıcıda malzeme olarak ne kullandınız?

Teşekkürler, model ABS ile basılmak için tasarlanmış ve ben de Hatchbox ABS kullanarak basıyorum.