450 Size MD500D Fuselage Restorasyon

Evet arkadaşlar , sonunda kuyruk da bitti , ancak nasıl performans verir , fırlayıp gider mi , denemeden birşey demek zor , Cascade tip rotorda tek sıkıntı uzun şaft , ne kadar uzun biterse bükülmeye o kadar müsait oluyor , önlem olarak rulmanları yeniledim , paller boyanıp balans ayarı da yapılacak ama , ne kadar uğraşsam da , benim elimden ve gözümden kaçacak küçük hatalar olacaktır mutlaka , göreceğiz bakalım. :) :lol:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Göz kararı tam + şeklinde ancak bu kadar oldu , mili öyle işlemelisiniz ki , hub'lar tam olarak birbirine 90 derece olmalı , benimki 85-95 derece olmuş olabilir :laugh:
Hadi bunu hallettik , paller de birbirine tam paralel olmak zorunda , ettim bişeyler ama , zorlanmadım dersem , yalan olur , ne yaparsan yap o kolları eşit tutmak zor oluyor arkadaş , çin işkencesi :lol:

İnternette bulunan 5-10 tane cascade kuyruk görsellerine bir tane de ben ekledim , yapmak isteyenlere referans olur , bir tane püf noktası var , meraklı olan zaten orayı görecektir , o yüzden o püf noktasını söylemiyorum ,çünkü kabak gibi görünüyor :D:):p

Devam edecek inşallah.....
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bugün boş geçmedim, yine de tahminimden daha yavaş ilerliyor.
Dahtamız yine olmazsa olmazımız

Ölçeğe uygun çizim ve baya zorlu bir kesimden sonrası

Zımpara ile inceltme opresayonu sonrası...

Nihayet parçaların birleşmesi ile guyruk da bitti çok şükür , şimdi boya öncesi dolgu verniği attım kuruyacak , yarın boyanır , sıra artık cable cutterlere gelsin

Abi seni gıpta ile izliyorum. Emeğine sağlık. Gerçekten bizim gibi zamanı kısıtlı olan insanlar için dk bile değeri varken sen bu dk içinde neler yapıyorsun gerçekten bravo. Benim heli için komple kompozitten yapmak istiyorum yada daha iyi nasıl yapabilirim kalıp nasıl hazırlarım falan seninde Engin tecrübenden faydalanmak isterim.

Abi seni gıpta ile izliyorum. Emeğine sağlık. Gerçekten bizim gibi zamanı kısıtlı olan insanlar için dk bile değeri varken sen bu dk içinde neler yapıyorsun gerçekten bravo. Benim heli için komple kompozitten yapmak istiyorum yada daha iyi nasıl yapabilirim kalıp nasıl hazırlarım falan seninde Engin tecrübenden faydalanmak isterim.

Estağfurullah Caner'im, çok teşekkür ederim.
Niyetin varsa gövde yapımı için , elimden gelen yardımı yaparım, mühim olan kalıp,gerisi akıp gidiyor zaten :saygilar: