50-55 CC Model Toplama

50-55 CC Model Toplama

Doğuş' Alıntı:
Uçağı 6 aydır uçuramadım. Sanıyorum ki üzerimde bir tedirginlik var. Hatta 6-7 aydır bir model bile uçurmamış olabilirim. Kısa zamanda modeli gökyüzü ile buluşturmak istiyorum. Ama bir konuda yerimde sayıyorum. Rudder pull-pull sistem. İlk yaptığımda pull-pull teli tam gerginliği yakalayamamıştı. Tekrar yaparım dedim sistemi söktüm. Tekrar bir tel buldum. O tel ile yaptım 0.8mm idi telin kalınlığı. Promodel'den almıştım. Onunla yaptım. Bu seferde rudder üzerindeki yekeyi söktü tel. Ardından rudder menteşeleri asılınca elimde kaldı. Şimdi ise benim tekrardan pull-pull sistemini yapmam lazım. O nedenle promodelden tekrar aynı ürünü aldım. Ama ürün 1mm geldi ve buda pull pull telini bağlarken içine geçirdiğimiz telden geçmedi. Onun iç çapı 2mmidi. Ya 2mm çaptan daha büyük bir sıkıştırma aparatı bulmam lazım. Yada 0.8mm tel. İşin içinden çıkamadım ürünü veya muadilini bulamadım. Sizlere danışmak istedim. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. :)

Hahahaaa... Birileri heveslenmiş birden. :D :D :D
Şimdi buradan nasıl yardım edicez ki? İstersen İstanbul Konya gidiş dönüş business class biletimi gönder gelip yapayım! :lol:
Şaka bir yana, ya 0.8 tel sipariş edeceksin ya da daha büyük halka bulacaksın. Başka nasıl yardım edebiliriz ki?! :D

50-55 CC Model Toplama

Sumer abi- Doğuş soru cevap seanslarını özlemisiz dogrusu :halay:

Sent from my iPhone using Tapatalk

50-55 CC Model Toplama

Sümer Yamaner' Alıntı:
Hahahaaa... Birileri heveslenmiş birden. :D :D :D
Şimdi buradan nasıl yardım edicez ki? İstersen İstanbul Konya gidiş dönüş business class biletimi gönder gelip yapayım! :lol:
Şaka bir yana, ya 0.8 tel sipariş edeceksin ya da daha büyük halka bulacaksın. Başka nasıl yardım edebiliriz ki?! :D

Ne büyük halka var ne de 0,8mm tel, bende muadil ürün arayışlarına girdim abi mesela büyük halka yerine izolesiz kablo yüksüğü kullanabilir miyim?

Gerçekten arada uçuşları izlemek gerekiyor abi. O araya soğukluğun girmesinin sebebi buymuş demek. Hasret kalmışız. :)

50-55 CC Model Toplama

Sümer Yamaner' Alıntı:
Servo yüksüklerini denedin mi?

Abi çapta sorun yok ama tam sıkamıyor gibi. Boyu kısa baya. O kendisininki gibi tam tutmuyor gibi. Ama en azından ben haftalarca dağları taşları denizleri aşıp ararken burnumun ucundaki alternatifi görememiştim abi. :)

Dinç kafa ile tekrar bir incelemek gerekli. Çünkü olabilecek bir öneri gibi duruyor abi. Olup olmadığını test etme imkanım olur mu ki abi?

50-55 CC Model Toplama

Dün rodaj yaptık motora, ama nazarımız değdi 3. Depo yakarken motor sustu ondan sonrada çalışmadı. Bugünde ilgileneceğiz olursa maidenda yapılır bugün. Sorun büyük ihtimal ateşlemedenmiş. Elinde spark plug cap olan varsa veya TR'de nereden temin edebileceğim bir yer çok makbule geçer. Pilottr satıyormuş ama stokta gözükmüyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

50-55 CC Model Toplama

Doğuş, buji piposundan olduğuna eminmisin? Başka bir ateşleme ile denedin mi? Böyle bir sorun, motor alta baktığı için, genelde bir kırım sonrası ortaya çıkar.

50-55 CC Model Toplama

Büyük ihtimalle ateşlemeden miymiş? Bujiyi sökersin. Ateşleme kablosuna bağlarsın. Motoru çevirir kıvılcıma bakarsın. Ateşlemeden mi değil mi anlarsın. İhtimallerle değil kesin konuşursun. :)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

50-55 CC Model Toplama

Omer Erkan' Alıntı:
Doğuş, buji piposundan olduğuna eminmisin? Başka bir ateşleme ile denedin mi? Böyle bir sorun, motor alta baktığı için, genelde bir kırım sonrası ortaya çıkar.

Abi bu pek kırımlık değil fazla güç uygulaması sonucu oldu sanıyorum. Motor çalışıyordu. Bir buji kafasını sökme ihtiyacı doğdu. Ondan sonrada motor çalışmadı. Buji yine ateşliyor ama yetersizdi. Tabi ben şu anki acemiliğimle bu kadar detaylı analiz yapamadım. Bir abimiz sağolsun Konya'da yardımcı oldu yol gösterdi. Hatta ödünç verdiği bir başka ateşleme ile maiden yaptık. Benim ateşlemede ilk başta direnci değiştirdik, direnci değiştirirken o pipoya benzer şeyinde yarılmış olduğunu gördük. Sorun oradan olduğunu düşündük bizde.

Sümer Yamaner' Alıntı:
Büyük ihtimalle ateşlemeden miymiş? Bujiyi sökersin. Ateşleme kablosuna bağlarsın. Motoru çevirir kıvılcıma bakarsın. Ateşlemeden mi değil mi anlarsın. İhtimallerle değil kesin konuşursun. :)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Abi onların hepsini yaptık ateşleme var, buji ateşliyor. Ama yeterli bir güçte değil. Tahminimce o pipoya benzer aksam zedelenince tam yalıtkanlık sağlayamıyor.

50-55 CC Model Toplama

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

50-55 CC Model Toplama

Doğuş uçağı sen uçuruyorsun değil mi ? Sanki arkadaki amca ile TRAINER bir bağlantı var gibi geldi de ??

50-55 CC Model Toplama

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Doğuş uçağı sen uçuruyorsun değil mi ? Sanki arkadaki amca ile TRAINER bir bağlantı var gibi geldi de ??

Abi 3 uçuş yaptık birinci uçuşta kalkış trainer ile hoca kumandası ile yapıldı, havada ben aldım uçağı. İniş bana ait. İkinci uçuşta tek kumanda uçtuk yine hoca kaldırdı ben uçak havadayken kumandayı aldım iniş bana ait. Son uçuşta kalkış iniş bana ait. Zaten videolardan belli oluyor abi. Rölantide uçuşlar ve inişler bana ait. [emoji4]

50-55 CC Model Toplama

Darisi basima , onca zaman acele ettim sonra ara verdik . Gecen hafta basladimbiraz biraz

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Valla bende yillardir ucmuyorum ama bisiklete binmek gibi oldugunu dusunmek geliyor icimden :)

50-55 CC Model Toplama

Hikmet G' Alıntı:
Darisi basima , onca zaman acele ettim sonra ara verdik . Gecen hafta basladimbiraz biraz

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Valla bende yillardir ucmuyorum ama bisiklete binmek gibi oldugunu dusunmek geliyor icimden :)

Abi 6 ay inşaası sürdü. Hala bazı eksikler var. Depo yer değişcek. Depoda kaçak var oralar bir şekilde kapatılacak. Mesela slikon ile benzin uyumlu mudur onu bulmam lazım. Depoda hava ve yakıt giriş yerlerinde kaçak var. Depo çok köpürüyor. Pilleri sabitleyemiyorum sabitlersem sökmesi zor oluyor. Yatay stabı tutan vidalardan birinin tırnaklı somunu çıkmış. Civatayı tutan kontrplak parça kırılmış. Yani eksik hiç bitmiyor abi. Keyfide bu aslında ufak tefek iş cıkarmasa bir hafta ne yapardım ben. [emoji4]