500 - 550 Size RC Helikopterleri değerlendirelim... Tavsiyeleriniz...

500-550 Size RC Helikopterleri değerlendirelim... Tavsiyeleriniz...

Seçenek azlığı var bu sınıfta :) genelde 550 - 700 gidiyor. Kampanyalar da daha belli olmadı helipross dışında (onda da yüzde 8...)

Brain faktöründen dolayı protos önde. 2000tl ye kadar super combo seçenekler hala gündemimde...

İlgilenen arkadaşlar, Synergy manuel 'e bir göz gezdirsinler.Süper

https://dl.dropboxusercontent.com/u/12820571/E5_Manual_v2.0.pdf

Mordo Ortasi' Alıntı:
İlgilenen arkadaşlar, Synergy manuel 'e bir göz gezdirsinler.Süper

https://dl.dropboxusercontent.com/u/12820571/E5_Manual_v2.0.pdf
Gerçekten renkli 3D ve tek sayfa / tek resim :D ile güzel bir manul hazırlamışlar. :thumbup:

Akşam bi de Logo 500 katalım kıyaslamaya... Hafifliği, performansı, hakkındaki yorumlar çeldirici ;D

Rasim bey mikado modellleri diğer model sınıflarına göre daha büyük mesela logo 700 neredeyse alıgn 800 ebatında
Bende bu aralar 480 xxtreme e takıldım görüntü olarak çok hoşuma gitti özellikle kanopy hayırlısı bakalım tek sıkıntı sanki yedek parça gibi gözüküyo bence bunuda düşünebilirsiniz.

ismail ŞENCAN' Alıntı:
Rasim bey mikado modellleri diğer model sınıflarına göre daha büyük mesela logo 700 neredeyse alıgn 800 ebatında
Bende bu aralar 480 xxtreme e takıldım görüntü olarak çok hoşuma gitti özellikle kanopy hayırlısı bakalım tek sıkıntı sanki yedek parça gibi gözüküyo bence bunuda düşünebilirsiniz.

Hafif tasarımı, çok çeşitli pal boyutlarına uygunluğu, şık görünüm... :coolxf:

500se biraz tuzlu kaçar da, 500 biraz ulaşılabilir bir noktada... 523mm edge paller ile geliyor. Kanopi şık, bir de kuyruk boyama işçiliği yapıldı mı on numara olur. Sanırım uygun pinyon ve lipo seçimi ile 550/560 pal çevirebilir hale geliyor, motor yeterli olabilir. Daha tam araştırmadım. Tek bildiğim biraz hf kullanıcı yorumu bir de fastlad fiyatı 980 dolar;

Logo 500 kit
EDGE 523 FBL
YGE 90LV ESC with BEC
Scorpion HKIII-4020-1100 ( 1640 Watt 78A continuous.... 1890 Watts 90A peak.... 10 pole)
Mini VBar Blueline Express
3x Savox SH 1257TG (Speed @ 6.0V: 0.07 sec/60° ......... Torque @ 6.0V: 10 kg-cm )
1x Savox SH 1290MG (Speed @ 6.0V: 0.04 sec/60° ........ Torque @ 6.0V: 5 kg-cm )

ayrıca ikisinin de manuallerini inceledim, gövde rotor, ıvır zıvır herşeyiyle aynı. Birinin kuyruk daha uzun, haliyle kayış, braceler, vs... Tabii çevirebildiği pal boyutu da 550/600...

Rasim Öztürk' Alıntı:
...

ayrıca ikisinin de manuallerini inceledim, gövde rotor, ıvır zıvır herşeyiyle aynı. Birinin kuyruk daha uzun, haliyle kayış, braceler, vs... Tabii çevirebildiği pal boyutu da 550/600...

500se: stretch edition sanırım :rolleyes:

Ben beğeniyorum bu heliyi.

İlker Sönmez' Alıntı:
Öncelikle bir bilene sormak lazım.
Eski bir LOGO 500 kullanıcı olarak o zaman sana soralım Ilker hocam, siz bu model hakkında ne düşünüyorsunuz :D Daha önce kendisine has bazı sıkıntıları olduğunu ifade etmiş ama fazla detay paylaşmamıştınız diye hatırlıyorum :rolleyes:

Aktarım parçaları upgrade istiyor. Sadece otorotasyon dişlisini değişsek 50 dolar. Gövde plastik olduğundan Kuyruk topraklama motora kadar çekilmesi gerekiyor. Kayış ayarı iyi yapılmazsa kuyruk borusunu kırıyor. 4 boru değiştim öğrenene kadar kırımsız.

Listeye alalım logoyu da... Bugün çok okudum helifreak kullanıcı yorumları, başlıktan başlığa atladım, ama bir köşeye not alıp derlemedim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Trex 550E DFC super combo almak istiyorum ama hangi hobi mağazasına baksam kalmamış, bu helikopteri bulabileceğim bir yer var mı acaba?

ÖZKAN KAYA' Alıntı:
Trex 550E DFC super combo almak istiyorum ama hangi hobi mağazasına baksam kalmamış, bu helikopteri bulabileceğim bir yer var mı acaba?
Ozkan 550'nin yeni serisi Dominator ciktigi icin DFC artik bulmak zor. Bence sen de madem yeni aliyorsun son seriden al derim ;)

Ynt: 500 - 550 Size RC Helikopterleri değerlendirelim... Tavsiyeleriniz...

ÖZKAN KAYA' Alıntı:
Özkan bey sıfırı rafet hobby shopda var. Bir inceleyin isterseniz. Sıfırından tek farkı kurulmuş olması.

https://www.rckolik.com/index.php?topic=7250.0

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi