600mm Pal Karşılaştırma

Mesut AKIN

RcFanatik
İlgi Alanı
Uçak
Arkadaşlar elimde bulunan 3 değişik pali karşılaştırdım sonuçlar çok ilginç

1- Align 3D super Pro

2- Carbon 3D PRO

3- Glass Fiber

Bu pallerden en ağır olanı Align 3D super Pro onun arkasından Carbon 3D olanlar ve en hafifleri Glass fiber olan beyaz paller

pallerin hepsi 600mm ancak genişlikleride çok farklı

1- Align 3D super Pro - 54mm

2- Carbon 3D PRO - 56.3mm

3- Glass Fiber - 57.2mm

Ben bu Glass Fiber pali ebaydan aldım HK dan değil 21 dolar ve Free Shipping tavsiye ederim

Ebay Linki :

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

600mm Pal Karşılaştırma

Benzer çalışmayı ben de 500 için yapayım demiştim zamanında. Ama değerleri hatırlamıyorum. Hatırladığım tek şey Align pallerin de pair olarak birbirleri arasında ağırlık farkının olmasıydı :laugh:

Şu pal işi geçekten zor iş. Bakınca hepsi birbirine benziyor, o zaman neden çook daha fazla vereyim diyorsun doğal olarak. Diğer taraftan bakınca da tıpki arabanın lastiği gibi. Donanım ne olursa olsun, havada tutunmayı sağlayan ve tüm yükü çeken elemanlar :embarras:

Şahsım adıma henüz hala tam uçamadığım için :laugh: Clone pallerde sıkıntı yok. Ama bir Hakan Sözmen olsam ya da artık üstad bi sen olsam (sen de yavaş yavaş hard 3D yapıyorsun) kesin pahalı mahalı orjinal pal alırım :)

Hele Align ile HK Carbon Frame arasındaki kalite farkını görünce (yakında video destek ile paylaşacağım konuyu)

600mm Pal Karşılaştırma

eline sağlık mesut yani velhasıl kelam 21$'lık pal gayet güzel iş görüyor diğerleri ile arasında marka bedeli ödemeye değecek kadar fark yokmu diyorsun. :)

600mm Pal Karşılaştırma

Mehmet abi haklısın ama aynı kalitede aynı sağlamlıkta bi ürünede 2 3 katı ücret vermem şahsen :D o yüzden bana Clone Kralı diyorlar :D

bu palleri Selçuk hard 3D ile DFC 700 de denedi , paller kötü olsa esner ve DFC nin alçak olması nedeni ile boom strike dediğimiz olay olurdu ki bende daha önce bu pallerden kullandım DFC kafa ile ve hiç boom strike yaşamadım, hatta pallerin hafif ve geniş olması çok daha güzel, hem hafif oldukları için motor yorulmuyor , hemde pallerin daha geniş olması sebebi ile daha az pitch açısı ile uçabiliyor model :)

HK nın carbon framleri işe yaramaz sen bi VCTRC birde ALZRC frame alıp karşılaştır bence :D

600mm Pal Karşılaştırma

İskender Yenimol' Alıntı:
eline sağlık mesut yani velhasıl kelam 21$'lık pal gayet güzel iş görüyor diğerleri ile arasında marka bedeli ödemeye değecek kadar fark yokmu diyorsun. :)

kesinlikle İskender, hem hafif motor zorlanmıyor hemde geniş olduğu için kaldırma kuvveti daha fazla oluyor ve daha az açı ile model uçabiliyor motor yorulmadan :)

600mm Pal Karşılaştırma

Mesut AKIN' Alıntı:
Mehmet abi haklısın ama aynı kalitede aynı sağlamlıkta bi ürünede 2 3 katı ücret vermem şahsen :D o yüzden bana Clone Kralı diyorlar :D
Pilotaj anlamında benden daha iyi kişilerin denedikleri ve okey verdiklerini gönül rahatlığı ile alır kullanırım (ki 450 ve 500 paller öyledir mesela) ama ilk deneyen ben olmak istemem demek istemiştim aslında :laugh: ;D

600mm Pal Karşılaştırma

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Pilotaj anlamında benden daha iyi kişilerin denedikleri ve okey verdiklerini gönül rahatlığı ile alır kullanırım (ki 450 ve 500 paller öyledir mesela) ama ilk deneyen ben olmak istemem demek istemiştim aslında :laugh: ;D

abi ben sizin yerinize deniyor ve kaliteli kalitesiz diye konu açıyorum zaten :D rahat olun diye :D :lollol: :lol: :lol: :lol:

600mm Pal Karşılaştırma

Mesut AKIN' Alıntı:
abi ben sizin yerinize deniyor ve kaliteli kalitesiz diye konu açıyorum zaten :D rahat olun diye :D :lollol: :lol: :lol: :lol:
Süpersin CLONE MASTER, süpersin Üstad :D :bravo: :thumbup: