Acemi olduğum için emin olamadım ve sipariş vermek için onaylarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler:)

Forumdakiler daha önceden ilk uçuş için uygun bir model olmadığı hususunda uyarmıştı.Ancak çoktan modelin bir kısmını bitirmiştim.O kadar emek vermişken göklerde görmek istediğim için kırımı bike göze alarak tamamlamaya karar verdim.İşte yaşanacak bu kırımın teknik değil de pilotajdan olma ihtimalini arttırmak için sizlerden yardım almak istemiştim.Eğer bu model için bu seçimlerin uygungunluğunu söylerseniz çok mutlu olurum.Bu arada süzülme testini yaptım geçenlerde 780gr ağırlığındaki modelim o kadar kötü bir süzülüş sergilemedi.

Çok heves edip bugün de boyamıştım.Esclerin motorların servoların yerlerini ayarlayıp.Hatta shgm istenilen plakayı bile vermiştim.

Levent Bey bu cevaptan sonra kırım daha az hevesimi kırar :)

Batuhan kardeşim, yaptığın model aynen dediğin gibi teknik olmasa bile (ki fikrim işçiliğin iyi olmadığı yönünde) pilotajdan zaten kırılacak.
Eh sen de bunu göze almışsın belli ki, zaten söylüyorsun.
Fakat bu arada Levent Süberk abi de söylemiş, senin resimlerden de belli olduğu üzere modelin yapım işçiliğinden kaynaklanan AeroDinamik yapı sorunları bariz mevcut.
Şimdi sen bizden ne istiyorsun?, benim anladığım, " bu olmamış, bunu yapma, şöyle güzel basit bir başlangıç modeli yap " dememizi istemiyorsun,
zira heves falan diyerekten şakayla karışık bana da laf çakmışsın ama, ziyanı yok bu arada..;)
tamam modeli yapmışsın güzel, süzülme testi de tamam, o da güzel, motor başına 40A. esc de güzel. O zaman sana iyi kırımlar..
Peki şöyle güzel bir çaylak (Trainer) modeli yapsaydın da keyfine baksaydın daha verimli bir başlangıç olmazmıydı?, ki bunu da forumcak dile getirdik sanırım.
Şimdi sen ısrar ile buradan yürüyeceğim derken, biz de sana ancak başarılar dileyebiliriz. Sonuç olarak burada heves kırma falan söz konusu değil.
Tecrübeler doğrultusunda fikirler mevcut, sen, sana uygun olduğunu düşündüğün hangisi ise o kulvardan yürü kardeşim.
Bu işe harcadığın zaman da, para da senin.
Gelişmeleri merakla bekliyorum. Kırımsız uçuşlar dilerim.

Başarılar.:saygilar::RCKolik:

Son düzenleme:
Batuhan kardeşim, yaptığın model aynen dediğin gibi teknik olmasa bile (ki fikrim işçiliğin iyi olmadığı yönünde) pilotajdan zaten kırılacak.
Eh sen de bunu göze almışsın belli ki, zaten söylüyorsun.
Fakat bu arada Levent Süberk abi de söylemiş, senin resimlerden de belli olduğu üzere modelin yapım işçiliğinden kaynaklanan AeroDinamik yapı sorunları bariz mevcut.
Şimdi sen bizden ne istiyorsun?, benim anladığım" bu olmamış, bunu yapma, şöyle güzel basit bir başlangıç modeli yap" dememizi istemiyorsun,
zira heves falan diyerekten şakayla karışık bana da laf çakmışsın ama, ziyanı yok bu arada..;)
tamam modeli yapmışsın güzel, süzülme testi de tamam, o da güzel, motor başına 40A. esc de güzel. O zaman sana iyi kırımlar..
Peki şöyle güzel bir çaylak (Trainer) modeli yapsaydın da keyfine baksaydın daha verimli bir başlangıç olmazmıydı?, ki bunu da forumcak dile getirdik sanırım.
Şimdi sen ısrar ile buradan yürüyeceğim derken, biz de sana ancak başarılar dileyebiliriz. Sonuç olarak burada heves kırma falan söz konusu değil.
Tecrübeler doğrultusunda fikirler mevcut, sen sana uygun olduğunu düşündüğün hangisi ise o kulvardan yürü kardeşim.
Bu işe harcadığın zaman da, para da senin.
Gelişmeleri merakla bekliyorum. Kırımsız uçuşlar dilerim.

Başarılar.:saygilar::RCKolik:
Öncelikle estağfurullah laf çakmak filan.Genel anlamada yardımcı olmak istediğinizden eminim.Fakat o emoji ile cevabınız sanki çok saçma konfigürasyonlar yaptığımı düşündüm.Ki o kadar da araştırıp okuyarak izleyerek yaptığım seçimlerdi.Bu yüzden sadece sitem ettim.Modele gelecek olursak benim istediğim daha doğrusu planım.En iyi konfigürasyon ile bu modeli uçurmaktı.Kırılırsa bile sadece gidenler ayakkabı kutuları :)) , emeğim belki bir de proplar olacaktı.Geri kalan ürünleri ise tek motorlu üsten kanatlı fotobloktan bir trainer da kullanacaktım.Buradaki amacım ise güçlü bir motor alarak birçok model yapabilme imkanı sağlamaktı.Yani ilk 25alık sonra 40a lık escler gibi ürünler alıp da tekrar tekrar masraf yapmak istemiyorum.Yani istediğim şey C47yi uçurmayı deneyip kırıp :)) onun malzemelerini birkaç modelde kullanmak ne kadar da kitabı son sayfasından okumaya benzese de.Bu yüzden bu konfigürasyon doğru mu olduğunu bilmeyi bu kadar çok istiyorum.(yani herhangi bir alttan kanatlı scale tarzı sakin uçuşlu 1.5kg bir uçakta bu konfigürasyon uyum sağlar mı?)
Bu arada vakit ayırıp fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim

Bu arada söyle söyleyeyim, genel olarak uçaktan anlama ama bir şeyi çok iyi biliyorum ki Levent Abim söylediği şeyler çok yüksek oranla oluyor.
:saygilar:
Model hakkındaki gelişmeleri yakından takip ediyor olacakğım.

• Beğen
Tepkiler: Batuhan Yaralı