ah 1w cobra helikopter

ah 1w cobra helikopter

Eveet , şimdi fusi ile uçuş yapılabilir. :thumbup:
Görünüşe göre konfigürasyon tutmuş.Kazasız belasız maideni de görmek nasip olur inşallah :RCKolik:

ah 1w cobra helikopter

Nasip olursak sanırım bu pazar Emin abi ya bizi yada cobrayı patladır

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ishak parmak' Alıntı:
Nasip olursak sanırım bu pazar Emin abi ya bizi yada cobrayı patladır

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Az kaldi! bi ihtimalde ucus alanindan direk karakola goturulmek :lollol: :lol: :islik: guzel bir gun olacagi kesin adrenalin korku heyacan :islik:

ah 1w cobra helikopter

Mehmet bey coklu alintiyi beceremiyorum :)

ah 1w cobra helikopter

Emin Bey gözünüz aydın, mekanikler gayet güzel uçmuş. Gövde ile birlikte de kırımsız keyifli uçuşlar dilerim.

Bu denemenizin sonucu benim için de çok rahatlatıcı oldu zira benim kafamda olan konfigürasyona çok yakın bir sistemi kullandınız ve gayet güzel bir şekilde uçabildiğini de ilk elden göstermiş oldunuz. Ben de (neredeyse) tamamen aynı mekaniklerleö daha uzun paller ve 900-1000 kv lik bir motorla 1700-1800 RPM civarında kafa hızıyla uçmayı planlıyordum, artık daha içim rahat bir şekilde devam edebilirim sayenizde, teşekkür ederim :)

Buarada boyama ve detaylandırma aşamanızda iş yoğunluğum nedeniyle pek ortalarda yoktum ve çok sonradan yaptıklarınızı görebildim, ayrıca maaşallah diyelim, benim açımdan inanılmaz bir hızla yapmışsınız tüm o çalışmaları %p iş yoğunluğum olmasa bile o hızda takip edemezdim sanırım.

Belki o dönemde kaçırmış olabilirim ama affınıza sığınarak soracağım zira birhayli merak uyandırdı bende. Model üzerinde bunca emek harcayıp gayet güzel bir model ortaya çıkartırken, boyamada ve "decaller"de bizim Türk Kara Kuvvetlerinin renklerini ve işaretlerini kullanmak yerine uyguladığınız renk şemasını ve decalleri tercih etmenizin özel bir sebebi var mıydı?

ah 1w cobra helikopter

Özgür Evren Varol' Alıntı:
Emin Bey gözünüz aydın, mekanikler gayet güzel uçmuş. Gövde ile birlikte de kırımsız keyifli uçuşlar dilerim.

Bu denemenizin sonucu benim için de çok rahatlatıcı oldu zira benim kafamda olan konfigürasyona çok yakın bir sistemi kullandınız ve gayet güzel bir şekilde uçabildiğini de ilk elden göstermiş oldunuz. Ben de (neredeyse) tamamen aynı mekaniklerleö daha uzun paller ve 900-1000 kv lik bir motorla 1700-1800 RPM civarında kafa hızıyla uçmayı planlıyordum, artık daha içim rahat bir şekilde devam edebilirim sayenizde, teşekkür ederim :)

Buarada boyama ve detaylandırma aşamanızda iş yoğunluğum nedeniyle pek ortalarda yoktum ve çok sonradan yaptıklarınızı görebildim, ayrıca maaşallah diyelim, benim açımdan inanılmaz bir hızla yapmışsınız tüm o çalışmaları %p iş yoğunluğum olmasa bile o hızda takip edemezdim sanırım.

Belki o dönemde kaçırmış olabilirim ama affınıza sığınarak soracağım zira birhayli merak uyandırdı bende. Model üzerinde bunca emek harcayıp gayet güzel bir model ortaya çıkartırken, boyamada ve "decaller"de bizim Türk Kara Kuvvetlerinin renklerini ve işaretlerini kullanmak yerine uyguladığınız renk şemasını ve decalleri tercih etmenizin özel bir sebebi var mıydı?

Bir de sanki resimlerde mi öyle görünüyor, belki ışıktandır ama model pırıl pırıl parlıyor, kamuflaj genelde mat olur zira. :) Uçuş içinde tebrikler, gayet iyi görünüyor. :thumbup:

ah 1w cobra helikopter

Levent UYGUN' Alıntı:
Bir de sanki resimlerde mi öyle görünüyor, belki ışıktandır ama model pırıl pırıl parlıyor, kamuflaj genelde mat olur zira. :) Uçuş içinde tebrikler, gayet iyi görünüyor. :thumbup:

levent bey, mat vernik attim zira verniksiz olunca ana boyanin uzerine atilan koge boyalar percimleme esnasinda transfer kagidina yapisip cikmaya basladilar, bende butun modeli vernikleyip sonra percimleme isini yaptim, ama genellersek, diger fusilerimin yaninda bu model olduukca mat ve gercekten goz almiyor

ve gelinen sonuc olarak cok mutluyum gaart 1000 kv motorun performansi ve 3700 mah bir batarya ile 10 dakika ucmasi acikcasi beni cok memnun etti ve mekanigin hic problem cikarmadan aninda verimli sekilde ucmasida oldukca iyi oldu ve dun modeli test etmekten ziyade cok keyifli bir cok ucus yaptik.

ayrica sana tesekkur etmek isterim, bu kafa turu hesabini formullemek neden benim aklima gelmedi oda ayri bir mesele :eek:f: ama cok guzel dusunmussunuz tebrik ederim

ah 1w cobra helikopter

Özgür Evren Varol' Alıntı:

cok tesekkur ederim insallah kisa sure sonra maideni sizinle paylasacagim

Sanirim sizde 500 luk cobra topluyorsunuz, hazir elimizde basariya ulasmis bir konfigirasyon varken baska varyantlar denemeye bencede gerek yok

Hiz konusunda haklisiniz ama inanin bayagi maliyeti oldu, hiz yapmanin hem maddi hemde kosturma acisindan, inanin bazi gunler 200 km nin uzerinde yol yaptim, aldigim kucuk detaylarda sorun yasayip yenisini gidip alip baska atolyede sekillendirip, baska atolye kaynattirip, gece baska bir kasabada elektronik testtelirini yapip, bazan basarisiz sonuclanan calismalar ve ertesi gunu gene Trabzondan malzeme al, arsine gel koye cik tezgahta sekillendir, arsine in kaynak yaptir, aksam akcaabata git elektronigini uygula, test et yani acayip yogun bi calisma oldu ve bir cok kez sunu soyledim egar maliyet soran olursa ilk soyleyecem mazot 1000 tl :D gerisini dusunun

Oncelikle Deccaller bizim karakuvvetlerinin cobralarinda kullanilanin bire bir aynisidir, renk konusuna gelince zaten fusalaj bana geldiginde karakuvvetlerinin rengindeydi ama inanin model hic gorunmuyordu :) aslinda amacina uygundu ama bilirsiniz biz modelciyiz modelimizin hernekadar kamufulaj desenlide olsa gorunmesini isteriz, bu sebeple yeni kamufuaji biraz daha gorunur renklerle uyguladim.

ah 1w cobra helikopter

emin keles' Alıntı:
levent bey, mat vernik attim zira verniksiz olunca ana boyanin uzerine atilan koge boyalar percimleme esnasinda transfer kagidina yapisip cikmaya basladilar, bende butun modeli vernikleyip sonra percimleme isini yaptim, ama genellersek, diger fusilerimin yaninda bu model olduukca mat ve gercekten goz almiyor

ve gelinen sonuc olarak cok mutluyum gaart 1000 kv motorun performansi ve 3700 mah bir batarya ile 10 dakika ucmasi acikcasi beni cok memnun etti ve mekanigin hic problem cikarmadan aninda verimli sekilde ucmasida oldukca iyi oldu ve dun modeli test etmekten ziyade cok keyifli bir cok ucus yaptik.

ayrica sana tesekkur etmek isterim, bu kafa turu hesabini formullemek neden benim aklima gelmedi oda ayri bir mesele :eek:f: ama cok guzyel dusunmussunuz tebrik ederim
Yaw Emincim, şu bey lafını kaldıralım neredeyse 10 yıldır tanışıyoruz. ;)

ah 1w cobra helikopter

Levent montaj deli aksiliklerle devam ediyor cok sinirliyim acayip sinirliyim modelin tamamini cope atmak gibi abuk subuk dusuncelere kapiliyorum :mad: :mad: :mad: :mad: :angry: :angry: :angry: :angry:

once framedeki somunlari yuvalarina koymadan montaji yaptim sonra baktim onlari sonradan koymak mumkun deyil mekanigi tekrar govdeden cikardim, ikinci taktigimda kuyruk linki govde ile mekanigin arasindaki sungere benzer malzeme ile skisti onu rahatlatayim derken o ugrasta linkle cok oynadim, sonra surtme sesi gitti servodan testere sesi gelmeye basladi, simdi servoya komut verince bildigin testere sesi ile titreyerek calisiyor, icini actim disliler oldukca saglam en kucuk skinti yok simdi evlati 60 km oteye bir arkadastan servo almaya yolladim, ama bir aksilik daha cikarsa bunu aynen camdan atarim o kadar sinirliyim..... :angry: :angry: :angry:

ah 1w cobra helikopter

Sakin ol Emin. Oluyor bazen. Benim de 3 servoyu aynı anda yakmışlığım var. :laugh:

ah 1w cobra helikopter

Bazen aksilikler oluyor.Bende demin motorun yakıt nipelini kırdım ve parça içinde kaldı.Şimdi ince işçilikle onu çıkarmaya çalışıyorum.

Ve montaj bitti arkadaslar, inanin tam 6 kez sok tak yaptim kafayi yedim, ama sag salim montaj bitti ve tum ozelliklerini test edip rafa koydum, simdi iki gun salonu toparlayip malzemeleri siniflandirip sandiklarina koyup evi tekrar ailemin kullanimina acabilirim [emoji16]

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi: