Aksiyon Fpv İçin Mini Hexa - Grasshopper 300FPV Hexa

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Çok güzel bir hazırlık İrfan hocam , eline emeklerine sağlık , ilgi ile takip edeceğim , şu quad sınıfına oldum olası ısınamadım gitti ama Siz ve Nesimi Bey gibi hakikaten gönül vermiş güzel kardeşlerimiz sayesinde de , hakikaten güzel bilgi sahibi oluyoruz.Konunun devamını sabırsızlıkla bekliyoruz ... :saygilar:
Tesekkur ederim Hakan abi. Henuz hoca olacak durumda degilim. Kendi capimda birseyler yapmaya calisiyorum iste. Allahtan sizler gibi degerli abilerim ve kardeslerim varda beni yureklendiriyorsunuz. Bu hobi aslinda arkadaslarla yapildiginda daha zevkli oluyor. Bulusma resim ve videolarina baktigimda hele birde kalabalik topluluk gordugumde cok kiskaniyorum :) Gel gelelimki bulundugum sehirde bu hobiyle ugrasan insan sayisi cok az. Hatta benim ugrastigim sekliyle hic yok. Bunun eksikligini cok yasiyorum.
Sizede en kisa zamanda bir denemenizi tavsiye ederim. Birdaha elinizden zor birakirsiniz :thumbup:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bilgilendirme icin tesekkurler Irfan. Simdilik ben secimimi Quadrodan yana kullaniyorum ama konunun siki takipcisiyim. Kim bilir belki detayli paylasim sonrasi Hexa kayabilirim :D
Abi ilk videolarimda surekli yeri gormekten sikayetciydiniz ya ;)
Bu modelde gimbali tutturabilirsem oyle olmayacak insallah. O zaman size daha cekici gelebilir.

Ah İrfan kardeşim , şu yalnızlık konusunda seni o kadar çok iyi anlıyorum ki , ne yapalım , bizim de böyle güzel bir platformumuz var , bizlerde buradan buluşanları gördükçe kendimizi avutmaya çalışıyoruz şükür...
Evde bir tane mini Quad'ım var , valla çok güzel taklalar attırıyorum , benim oğlan atılan her taklayı gördükçe , sevincinden çığlıklar atıyor , biz de böyle mutlu oluyoruz.. :laugh: Yani accık ucundan Quad'da uçurmaya başladık aslında.... :D

Abilerim siz yine iyisiniz ben bulunduğum yerde tekim quadı uçurunca görenler çocukmusun diyip hevesimi kırmaya çalışıyor ama ben herkese inat devam ediyorum

süper olacak inş. Rcgroups'ta gimballer vardı, bir ara denk gelmiştim, kontrol et derim. :evil:

Kolay gelsin İrfan parçalar bir bir tamamlanıyor. Bakalım ilk uçuş ne zaman olacak. Ben bu konuyla ilgili ikilemdeyim hala. Hex mi yoksa 360 lık bir quad mı sorularına cevap arıyorum. Tabi bunun için öncelikle 250 lik quadın hakkından gelmek lazım.

Mehmet Bey bu hexanın bir diğer amacı da 250 lik quada taşıtamadığımız gopro tarzı kameraları bağlayabilmek.

Fatihsultanmehmed' Alıntı:
süper olacak inş. Rcgroups'ta gimballer vardı, bir ara denk gelmiştim, kontrol et derim. :evil:
Gimbalin siparisini 2 gun once vermistim zaten. Biraz arastirdim ama baktimki onunda bir suru ayari filan var ugrasmak istemedim. Ebaydan rtf set halinde bir gimbal aldim. Uzerindede mobiusu kullanicam ama aslinda gopro gimbali. Sikinti olursa sj4000i baglarim. Bu arda gimbal kamera haric 160gram. Aslinda mobius icin 3 boyutlu yazicida yapilmis ayrica carbonuda olan gimballer var ama acikcasi birde onlarla ugrasmak istemedim.

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Kolay gelsin İrfan parçalar bir bir tamamlanıyor. Bakalım ilk uçuş ne zaman olacak. Ben bu konuyla ilgili ikilemdeyim hala. Hex mi yoksa 360 lık bir quad mı sorularına cevap arıyorum. Tabi bunun için öncelikle 250 lik quadın hakkından gelmek lazım.

Mehmet Bey bu hexanın bir diğer amacı da 250 lik quada taşıtamadığımız gopro tarzı kameraları bağlayabilmek.
Tesekkur ederim abi. Tum parcalar elimde hazir ama cok ince isim var. Oyle cok kisa bir zamanda ucus beklemiyorum sahsen.
Bu hexa suan 300luk. Ama 16$a uzatilmis kollarini alip 360a cikarabiliyorsunuz.
Birde bence 360lik quadda aksiyon icin biraz fazla buyuk sanki. Gerci oyle diyorum ama 6"lik proplardan cok yuksek performans alirsam hexayida upgrade edebilirim ;)

Quadro ve Hexa resimlerine bakinca Hexa aslinda o kadar da buyuk degilmis. Madem GoPro ya da Gimbal da takilabiliyor, o zaman Hexa guzel bir tercih olabilir. Nasil olsa henuz Action fpv ile ilgili bir sey almadik :laugh:

Konu yakin ve siki takibimde ;)

Quadro ve Hexa resimlerine bakinca Hexa aslinda o kadar da buyuk degilmis. Madem GoPro ya da Gimbal da takilabiliyor, o zaman Hexa guzel bir tercih olabilir. Nasil olsa henuz Action fpv ile ilgili bir sey almadik :laugh:

Konu yakin ve siki takibimde ;)
O benim beceriksizligimden :)
Abi belli olmaz quada da gimbal baglayabilirim. Nasilsa yeni 6" proplarla itis gucu enaz %40 artacak ;)

irfan buzdağlı' Alıntı:
Abi belli olmaz quada da gimbal baglayabilirim. Nasilsa yeni 6" proplarla itis gucu enaz %40 artacak ;)
Estagrulullah Irfan, olsa olsa bizim ötelememizdendir :D

irfan buzdağlı' Alıntı:

İrfan tek başına üstüne alınma bu konuyu. Ben de yapamadım. Video görmeden almayız diyorlar ne yapalım. Bir video çekemedik gitti. ;D ;D

Estagrulullah Irfan, olsa olsa bizim ötelememizdendir :D
Yok yok bu kadar zamanda duzgun bir action videosu cekemedim. Ramazan ayindan cok umitliydim ama hic istedigim gibi olmadi. Ondan olsa gerek. Artik onumuzdeki ramazani bekliyicez :yuppi:

Nesimi Sakmak' Alıntı:
İrfan tek başına üstüne alınma bu konuyu. Ben de yapamadım. Video görmeden almayız diyorlar ne yapalım. Bir video çekemedik gitti. ;D ;D
Abi siz daha yeni toparladiniz quadi ben kac aydir kullaniyorum.
Tabi kullaniyorum diyorum ama ortalamaya vurursak haftada bir pil ucusum ancak vardir.
Abi bunlar bizi anlamiyo. Evlerinde bizimki kadar kucuk cocuk yok ya ondan herhalde :lol:

irfan buzdağlı' Alıntı:
Yok yok bu kadar zamanda duzgun bir action videosu cekemedim. Ramazan ayindan cok umitliydim ama hic istedigim gibi olmadi. Ondan olsa gerek. Artik onumuzdeki ramazani bekliyicez :yuppi:
Irfan biz cok sabirliyizdir merak etme, heyecanla actilan konulari takip etmeye devam ediyoruz :halay:

mini cik uçtu mu ? Epeydir ses seda olmamış... bende uzaktım işlerden dolayı bir kaç gündür. ;D

Fatihsultanmehmed' Alıntı:
mini cik uçtu mu ? Epeydir ses seda olmamış... bende uzaktım işlerden dolayı bir kaç gündür. ;D
Yok Fatih oldugu gibi duruyor. Hatta quadi bile halledemedim hala. Benimde isler bu aralar cok yogun dolayisiyla hic vakit ayiramiyorum. Hexa icin yaklasik bir ay once pdb siparisi vermistim hala gelmedi. Aslinda o gelse yavas yavas baslarim. Su siralar pil arastirmasi yapiyorum. Quadi ve hexayi 4s ile kullanmayi dusunuyorum. Bakalim nasil olacak.
Bu arada aldigim framein kollarini hic begenmedim. Motor mountlari cok dar. Carbon fibere kiyip biraz genis yapamamislar :)
2204 motorlarla carbonfiber sifir duruyor. Bir kaza aninda motorlarin hasar gorme ihtimali cok yuksek. Tabi bu soylediklerim stok 5" lik kollar icin. 6"lik kollardanda siparis verdim. Onlar motorlari koruyacak kadar genisse model buyuse bile onlari kullanmayi planliyorum. Olmazsa baska bir care dusunucez.

Sıfıra sıfır , harbiden kıyamamışlar fibere :laugh:) 6" lik kollarda umarım böyle çıkmaz, yoksa her düşüşte bir motor, fena can yakar, takipteyim... :evil: