Aksiyon Fpv İçin Mini Hexa - Grasshopper 300FPV Hexa

irfan buzdağlı' Alıntı:
Abi daha once iki yerde daha yazmistim ama buradanda paylasalim.
Urun bu ben 9.25$+freeshipping almistim

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kullanim alani cok genis. Ornegin board kameranizi bile kaplayabiliyorsunuz. Bende kapladim ama bu resim bana ait degil.
İnan benim gözümden kaçmış İrfan :( faydalı ve olması gereken bir sey. Yarın hemen bir tane sipariş edeyim bulunsun :) link ıcın teşekkurler :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Türkiyede "plasti dip" diye geçen ürün yaygın bu tür uygulamalarda kolayca bulunabiliyor. Sanırım 1 şişesini 1 yıl önce 40 liraya almıştım. Şuan 30 civarı satılıyor.

Pdb baglantilari tamamlandi

Acto naze32 yerlestirildi. Orjinal yerinden biraz geri yerlestirdim. Ustteki vida deliklerinden anlayabilirsiniz.

Yine temiz kurulum icin esc sinyal kablolari birlestirilerek takildi

Alici yerlestirilip baglanti yapildi.

irfan buzdağlı' Alıntı:
Pdb baglantilari tamamlandi
.....
Sanki yakında bir maiden kokusu alıyorum :laugh: :halay:

Bu arada Irfan senin adına aşağıdaki 2 mesajını

İlk sayfadaki 2.mesaja taşıdım. Sen daha sonra düzenleme yaparsın ;)

Ynt: Aksiyon Fpv İçin Mini Hexa - Grasshopper 300FPV Hexa

Temiz kurulumlari severim. Gayet guzel. Hadi İrfan ucur artik su modelleri:D

SM-N900 cihazımdan gönderildi

Ynt: Aksiyon Fpv İçin Mini Hexa - Grasshopper 300FPV Hexa

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Temiz kurulumlari severim. Gayet guzel. Hadi İrfan ucur artik su modelleri:D

SM-N900 cihazımdan gönderildi
Abi cok temiz olmasada idare eder ;)
Yakinda 6"lik kollar gelecek o nedenle esc-pdb baglantilarini uzun biraktim. Kablolarida gecici olarak bantladim.
Zaten yarin gimbalde gelir bide onunla ugrasacagiz. Anlasilan omrumuz ucurmakla degil yapmakla gececek :)
Saka bi yana burada havalar cok kotu. İyi olan nadir gunlerde haftaicine denk geliyor. Kkartinin ayarlarini yapabilirsem klinikte bi maiden yapabilirim :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Sanki yakında bir maiden kokusu alıyorum :laugh: :halay:

Bu arada Irfan senin adına aşağıdaki 2 mesajını

İlk sayfadaki 2.mesaja taşıdım. Sen daha sonra düzenleme yaparsın ;)

Abi o duzenlemeleri bilgisayar basina gecince yapmayi dusunuyordum ama sizin yapmaniz iyi olmus. Daha sonra hepsini duzenleriz. Maiden ucusuda dedigim gibi isyerinde olacak muhtemelen.

Zagide bile alıcıyı ESC'nin 20 santim uzağına konuşlandırıyorum(ve pilotaj neden ile anında çakılıyorum o ayrı :) ). Bu yüzden tam quadın merkezinde 2 tane çıplak Switching BEC olması bana hiç sempatik gelmiyor. Hiç olmazsa PDB'yi ters konuşlandırsanız, böylece (-) kutba bağlı arka plaka bir nebze de olsa RF gürültüsünü bastıracak... İki tane Switching BEC'in eklektriksel olarak filtrelenip filtrelenmediği ise ayrı bir husus tabii ki...

üstelik de 500'lük bir quadda kullanılıyor...

Zafer SAHIN' Alıntı:
Zagide bile alıcıyı ESC'nin 20 santim uzağına konuşlandırıyorum(ve pilotaj neden ile anında çakılıyorum o ayrı :) ). Bu yüzden tam quadın merkezinde 2 tane çıplak Switching BEC olması bana hiç sempatik gelmiyor. Hiç olmazsa PDB'yi ters konuşlandırsanız, böylece (-) kutba bağlı arka plaka bir nebze de olsa RF gürültüsünü bastıracak... İki tane Switching BEC'in eklektriksel olarak filtrelenip filtrelenmediği ise ayrı bir husus tabii ki...

üstelik de 500'lük bir quadda kullanılıyor...
Abi quad kose motordan motora 22 cm. Bu hexada 30cm. O kadar genis alanim olsa bende ayiririm :)
Quadda entegre pdb var ustelik uzerinde video icin bile bir bolum var ve kimse sikayetci degil.
Ayrica benim fotograflar sizi yaniltiyor olabilir. Benim pdb ile kontrol karti-alicinin oldugu bolge arasinda iki kat karbon fiber var. Pdb hexanin altinda kaliyor. Kk ve alici ise icerde.ayrica pdbde dediginiz gibi ters yerlestirilmis durumda ama pdbye dikkat ederseniz normal bir pdb gibi degil zaten. Pozitif ve negatif bolgeler ayri kutuplarda toplanmis durumda.
Switching becler konusunda bende supheliyim ama acikcasi o kadarda korkmuyorum. 12 voltluk cikisi kullanacagim. Sikinti cikarirsa quadda yaptigim gibi araya birde power filter uygularim. Zaten sistem 3s olarak kalirsa o beclerede ihtiyac bile kalmayacak gibi. Direk pilden yaparim filtrelemeyi. Benim icin tek avantaji eger sistemi 4S'e cikarirsam fpv donanimini oradan yine bir filtre yardimiyla besleyebilirim. Boylece sistem ayni anda hicbir degisiklik yapmadan hem 3S hemde 4S ile kullanilabilir.

Zafer SAHIN' Alıntı:

Bu konuda ben de hala şüpheliyim açıkçası. Ciddi bir sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum. Benim asıl canımı sıkan bu PDB nin boyutları idi. Parçalarım geldiğinde modelde biraz değişiklik yapacağım. Filtresi olmayan bir PDB de sipariş ettim. FC yi ESC den video vericiyi de fatshark filtre ile besleyeceğim sanırım.

Bu arada dün parçaların siparişini geçmiştim. Global den ürünleri almıştım ama kumandayı siparişten ayırıp İsviçre'den bugün kargoya verdiler. İlginç. Sanırım kumanda kısa zamanda gelecek. Ama yine de diğer parçaları beklemek zorunda kalacağım. Bari alıcıları da İsviçre'den gönderselerdi. ;D ;D

Az once ufak bir test ucusu yaptim. Pilin yerini- agirlik merkezini henuz tam ayarlamadigim icin video cekmedim. Agirlik merkezi ile alakali problem nedeniyle one dogru yatiyor ama amacim zaten havalandigini gormekti :)
En kisa zamanda maiden ucusu var :)

Bu arada gimbalde geldi ve stok haliyle iyi calisiyor gibi gorunuyor

İrfan abi özellikle kurulum çok hoşuma gitti :saygilar: Uçuşunu havanın müsait olduğu bir hafta sonunda canlı olarak izlemek isterim :)

Alperen Şoraklı' Alıntı:
İrfan abi özellikle kurulum çok hoşuma gitti :saygilar: Uçuşunu havanın müsait olduğu bir hafta sonunda canlı olarak izlemek isterim :)
Ucusunu bende canli olarak izlemek icin can atiyorum :)
Hosuna gittigine sevindim. Ucuslarimin neredeyse hepsini universite icerisindeki piknik alanin hemen arkasindaki model ucak pistinde pazar gunleri saat 13:00-17:00 civarlarinda yapiyorum. Tabi hava ve hanim muhalefeti olmazsa :lol:

Test ucusu

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

irfan hadi hayırlı olsun :D 00:18 de model nereye gitti :lol: :lol: çok tatlı görünüyor maşallah :)