Align 3GX MRS & 3GX MR Flybarless (Alıcı Dahil) Unite

Türker Akgün

Moderator
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşlar,

Align micro modeller için yeni flybarless ünitesini piyasaya sürmek üzere. Alıcıda dahil olan sistem modelcileri özellikle alan sıkıntısı olan micro modellerde kablo karmaşasından kurtaracak gibi gözüküyor.
Ünite 500 sınıfına kadar destek verecek ve iki versiyon olarak piyasaya sürülecek.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

3GX MR sadece Futaba'nın S-FHSS haberleşme protokolüyle haberleşirken,
3GX MRS versiyonu ise S-FHSS, DSM2 ve DSMX protokollerini destekleyecektir.

Bu durumda Align; Futaba, JR ve Specktrum marka kumanda kullanan modelciler için bu ürünle ilgili bir kapı açmış durumda.

Ufak bir hatırlatma Futaba kullanıcıları kumandalarının S-FHSS olduğundan emin olmalılar ve malesef JR'ın yeni protokolü DMSS ünite tarafından desteklenmemektedir. :saygilar:

Oyle ya da boyle Align bu isi biliyor :thumbup: Bu urun tam ihtiyac duyulan bir sey ama bakalim basarisi ve ozellikle fiyati nasil olacak :laugh:

Ikisi de iyi olursa bu urun cok tutabilir %p

Align'ın fbl ünitesini birdaha asla modelime takmam adam gibi ünite çıkartmadıkları sürece 3 tane ünitesini kullandım 3GX lerden 1 tanesi adam gibi çalıştı , diğeri kendi kendine reset atıyor, bir arkadaşımızınkide havada reset attı ve modeli çakıldı, daha öncede 3G kullandım daha doğrusu kullanmaya çalıştım oda ayar tutmadı ve bir arkadaşımda trex500 üne taktı swash zırt pırt yana yatıyordu oda performans alamadı ve benim gibi tarot ZYX e geçti ikimizde çok memnunuz ben V4.o1 kullanıyorum bluetooth aparatı ile andoridli telefonumdan ayar yapıyorum miss gibi :D

Ynt: Align 3GX MRS & 3GX MR Flybarless (Alıcı Dahil) Unite

Bu arada 3gx in reset atma vidyosunu kendi forumumda paylaşmıştım , yarın bu konuyada eklerim.

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mesut AKIN' Alıntı:
Bu arada 3gx in reset atma vidyosunu kendi forumumda paylaşmıştım , yarın bu konuyada eklerim.
Evet Align genel olarak bu tür tutarsızlık problemleri var ne yazık ki :-\ Acaba en son 2-3 hafta çıkan son versiyon güncellemesi sonrası durum ne oldu ki :rolleyes:

Bu arada senin reset atma problemi daha önce konu olarak paylaşmıştın üstad. O soruna bir çözüm bulunmadı değil mi bu arada :rolleyes:

Align 3GX ilginç sorun

Yok abi bulamadım mağlesaf. Yabancı forumları alt üst ettim, bu sorunla karşılaşan birsürü kişi var ama çözümü yok

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mesut AKIN' Alıntı:
Yok abi bulamadım mağlesaf. Yabancı forumları alt üst ettim, bu sorunla karşılaşan birsürü kişi var ama çözümü yok
Hadi ya, işte en çok can sıkan arıza türü. Neden olduğu belli olmayan ve çözümsüz kalan bir sorun :-\

Bende bu uniteden var su anda 3gx te buyuk sikinti yasadim tarot a gecmeden once bu uniteyi denek istiyorum ama ayarlamalarini bilmiyorum haberi olan varmi acaba su an sadece kuyrugu ayarlayabildim :) geri kalan hicbirsey calismiyo kitapcigi cok karisik :)

safak bozdag' Alıntı:
Bende bu uniteden var su anda 3gx te buyuk sikinti yasadim tarot a gecmeden once bu uniteyi denek istiyorum ama ayarlamalarini bilmiyorum haberi olan varmi acaba su an sadece kuyrugu ayarlayabildim :) geri kalan hicbirsey calismiyo kitapcigi cok karisik :)
Sormadan geçemeyeceğim Şafak, allah aşkına nereden buluyorsun böyle enterans ve az kullanılan FBL ünitelerini :laugh: :D

Abi bu ünite 450 dfc pluslarla ve 250 lerle birlikte geliyor, ayarlaması aslında kolay ünite üzerinde ki ışıkları takip ediyorsun ama şu kadarını söyleyebilirim her 3 uçuştan birinde mutlaka yerde pili bağladığında tepkisiz kalıyor taki pil sök tak yapana kadar ama havada bi yamukluğunu görmedim. Sonrasında terkettim 3gx mrs yi.

Tapatalk ile gönderildi

Mrs nin kirmizi isikta kalmamasi icin gaz sitigini bi yukari asagi yaptiginda direk yesil yaniyorda sikinti ilk ayar asamasinda cok cektim durmadan link istiyor saniyordum delirmistim :)
Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Sormadan geçemeyeceğim Şafak, allah aşkına nereden buluyorsun böyle enterans ve az kullanılan FBL ünitelerini :laugh: :D
Mehmet abi vala gonul ister ikon kullanicisi olmak ama ucuza guzel uniteler kesfetmeye calisiyorum bu arada e bar kullandim ayarlari falan kullanimi 3gx den kat kat iyi kuyruk ve gyrolarda mm kayma yok e bar bence 3gx ten kat kat mukemmel ama 13 ve 8 derece acilarini veremedim bi arkadastan yardim aldim olmafogini soyledigim halde olsi sorun yok dedi ve patlattim :) neyse bi yerden bi gun ikon denk gelicek o zaman uniteyle beraber 500 u de degistiririm dususte 3 servoda gitti bende cozum olarak bozuk 515 in kabini 510 a taktim

Bu ufak tefek kirimlar beni bayagi saglam tamirci yapti cok titiz calismalar sergiliyorum :) hihi

safak bozdag' Alıntı:
.....Mehmet abi vala gonul ister ikon kullanicisi olmak ama ucuza guzel uniteler kesfetmeye calisiyorum bu arada e bar kullandim ayarlari falan kullanimi 3gx den kat kat iyi kuyruk ve gyrolarda mm kayma yok e bar bence 3gx ten kat kat mukemmel ama 13 ve 8 derece acilarini veremedim bi arkadastan yardim aldim olmafogini soyledigim halde olsi sorun yok dedi ve patlattim :) .....
Desene Şafak, bu kırım sonrası IKON parasının bir kısmı yedeklere gitti :-\

safak bozdag' Alıntı:
...
Bu ufak tefek kirimlar beni bayagi saglam tamirci yapti cok titiz calismalar sergiliyorum :) hihi
Şafak'çım tamir işlerini öğrenmek falan çok güzel de :-\ bu gereksiz kırımlar bence boşa zaman ve para kaybı kardeşim... :rolleyes: Heli işinde ne zaman sana birşey olmaz derslerse genellikle hep birşey olur. :laugh:

Sen sen ol modelinden ve ayarından emin olmadan kalkma. :RCKolik:

Ynt: Ynt: Align 3GX MRS & 3GX MR Flybarless (Alıcı Dahil) Unite

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Desene Şafak, bu kırım sonrası IKON parasının bir kısmı yedeklere gitti :-\

Türker Akgün' Alıntı:
Şafak'çım tamir işlerini öğrenmek falan çok güzel de :-\ bu gereksiz kırımlar bence boşa zaman ve para kaybı kardeşim... :rolleyes: Heli işinde ne zaman sana birşey olmaz derslerse genellikle hep birşey olur. :laugh:

Sen sen ol modelinden ve ayarından emin olmadan kalkma. :RCKolik:
Kirim yasadim ama yedeklerle sifir para cikmadan hallettim servolari metal yaptim isallah sikinti cikartmaz palleri degistirdim tamam bide adam gibi unite buldukmu soyle kimsenin kullabmadigi deilde herkezin memnun kalip kullandigi tamamm . Zaten gecen gun karar aldim kendi ayarlarim cok iyi olmustu baskasindan neden yardim aldim sonradan dedim abi su ayari yanlis yaptin boyle olmasi lazim a evet bende neden soyle oluyo diyordum muhabbeti gecti :) 500 ustu bir model olsaydi eminim daha yoparlanamazdim uzun bi zaman bu uniteyidr ayarlayamadim adamlar kitapciginda expo ayarlarina kadar yazmis heseyini ama 500 model secme menusune gecmiyor uzerine 1 isik koymuslar koy 4 5 tane batmadinya align tasarrufun bu kadari :)