Align T-rex 500 dfc kırım :(

SafakB

Çalışkan Uye
evet arkadaslar takla atarken pal parcalandı ve sonuc bildigin havada pal kırıldı cok kotu durum bazı parcalara ihtiyacım var elinde trex parcaları olan varsa alabilrim :)

metal servo kolu
align 3g dayanıklı pal daha dorusu palde sert hareketlere dayanacak pal onerisi alabilirim :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ynt: Align T-rex 500 dfc kırım :(

Geçmiş olsun Şafak bey valla bu Pal işini bi türlü anlamadım çok mu sert bastin acaba?

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hayır normal ayarındaydı tam takla atarken koptu resmen darbe almıs olabilir kırıldıgında yerde servo kolu kırıktı plastık servo kolu kırıldıktan sonra pali parcalamısta olabilir cok deisik bi durum ama yere yakın dustu fazla sorun cıkmadı elimde olan parcalar kırıldı :)

Gerçekten değişik bir durum olmuş Şafak, geçmiş olsun :-\ Acaba bu pallerle küçük de olsa daha önce bir kırım yaşamış mıydın. Yani aslında hasar görmüş ama fark etmemiş olabilir misin :rolleyes:

Bir de resimleri yüklemek için mesaj yazdığımız kutunun hemen altına RESIM YÜKLE diye yeni bir buton var. Onunla resimleri çok daha kolay yükleyip link paylaşabilirsin. Şayet resimleri imageshack yükleyip paylaşmak istersen de aşağıdaki konudaki gibi linkleri paylaşman gerekiyor. Ben senin yerine 1.mesajda değiştirdim mesela ;)

Dikkatli baktım da boru falan kopmuş, acaba Kırılan pallin DFC linki yerinden çıkıp hem kendini hem de boruya mı hasar verdi ??

teşekkürler abim oncelikle :) pal bildigin fırladı abi ters donerken boru tam kopmamıstı havaya kaldırdım oyle koptu :) abim yerde kaldırdıgımda servonun dislisi ve servo kafası kırıktı acaba yerdemi havadamı kırılmıstır birde helinin uzerinde o kadar ball linkten sadece 1 tane kalmıs sasırtıcı bir durum .

Geçmiş olsun şafak'cım. Gerçekten çok üzüldüm :( Belki pal önceden içten bir yerden çatlamış ve sen dönerken de zorlanıp patlamış olabilir derim ben.

bende aynı kanattayım herkez cok sert kullandıgımı söyluyo biraz yavas ve sakın hareketler yapmam lazımmmıs :)

ama gelisi fena olcak helimin 300 dolarlık mal cekcem eger bulabilirsem :lollol: :lol:

Geçmiş olsun.
DFC kafaların kronik problemi , kollara çok yük bindiği için rotor içinde bulunan dumper denen lastiklerin aşınması ve pallerin yukarı aşağı esneme hareketlerinin artmasıdır. Bu aşağı yukarı salınım sert hareketler esnasında pallerin kuyruk borusuna çarpmasına , boruyu ve pali kırmasına sebep olur. Uzun süreli kullanılmış , yumuşak dumperlar , dfc kafa , sert hareketler vs bunu akla getiriyor. Palin durup dururken kırılması daha önce duyduğum birşey değil. Align pallerde kötü paller değildir.

Bu arada elimde eski bir trex 500 projesinden kalma malzemeler var , 500 esp gövdesine dfc kafa ve pro kuyruk takmıştım. İhtiyaçlarınızı bir liste olarak mesaj atarsanız , uygun parçalar varmı diye bakarım. 425 mm pal yok ama baştan söyliyim :) Onlar peynir ekmek gibi gidiyor.

yok 15 20 pil anca kullandım dumperler saglam sallanma yoktu bildigin pal kırıldı bence ufak bi catlak olurtu taasımadan farkedemedim patladı diye dusunuyorum .metal servo kafaları varmı ?

İlker Sönmez' Alıntı:
Geçmiş olsun.
DFC kafaların kronik problemi , kollara çok yük bindiği için rotor içinde bulunan dumper denen lastiklerin aşınması ve pallerin yukarı aşağı esneme hareketlerinin artmasıdır. Bu aşağı yukarı salınım sert hareketler esnasında pallerin kuyruk borusuna çarpmasına , boruyu ve pali kırmasına sebep olur. Uzun süreli kullanılmış , yumuşak dumperlar , dfc kafa , sert hareketler vs bunu akla getiriyor. Palin durup dururken kırılması daha önce duyduğum birşey değil. Align pallerde kötü paller değildir.
Ilker hocam eline sağlık güzel bir açıklama olmuş %p Ben de yeni başlayan arkadaşlar için bu olayın adını da koyalım ve video ile örnekleme yapalım :thumbup:

Yukarıda açıklanan kazaya BOOM STRIKE denir ve olay şu şekilde olur. Allah kimseye yaşatmasın :embarras:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

amaaaaan tanrım aynısı işte beni cekmisler aynıssııııı :D eli opulesi insanlarsınız artık bu bana ders olur :) onun kadar ucamasamda aynı harekette aynı sekilde patladı :)

Servo kafası derken servo kolumu diyorsunuz? Eğer metal servo kolu diyorsanız onlardan kullanmıyorum , tavsiyede etmem zira kırılmadığı için bütün hasarı servoya direkt yansıtırlar. İyice sökün bakın ne lazımsa align parça numaraları ile yazarsanız karışıklık olmaz. Trex 500'ün bir kısım parçası masamın altındaki kutuda paketli şekilde duruyor. Projem trex 500 stretch yapıp 475 pal takmaktı. İtalyadan uzun kuyruk borusu , tt vs getirttim ancak gelen malzemenin özellikle tork tüpün kalitesi beni memnun etmeyince vazgeçtim , modeli hiç uçmadan yeniden parçalara ayırdım.

tamam abim ben detaylı yazarım alirim simdilik yurtdısından hicbirsey almıyorum o zaman sizden alıyım ? ozelden mesaj atarım size cok tesekkurler

Ynt: Align T-rex 500 dfc kırım :(

Geçmiş olsun