Align T-rex 500 dfc kırım :(

safak bozdag' Alıntı:
tamam abim ben detaylı yazarım alirim simdilik yurtdısından hicbirsey almıyorum o zaman sizden alıyım ? ozelden mesaj atarım size cok tesekkurler

Safakk konustuk ama yinedee gecmis olsun :( bu arada yedekler ile ilgili konusmustuk yorma kendini bende var zaten hepsi sen listeyi cikarmaya bak ;)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

geçmış olsun kardeşim gerçekten kötü bir durum. benim de pal tutan kollar ilk sıkılıkları yok hatta şu an boşluk var içlerindeki ince bilyalar zamanla yuvalarını aşındırıp boşluk oluşturuyor tahminimce

Merhaba arkadaslar sanırım biraz bakım yaptim ve eksik olab birkac parcayı sizinle paylasmak ıstiyorum kalıteli cok iyi PAL 3g modele uygun 3 adet servo kolu 1 tane dfc uyumlu kısa ana saft

mehmet abi bendekii swashplatenin yan durumda elimde sıfır swash var ama onun linkleri dık konumda onları kullanmam sorun yaratırmı ? :embarras: :RCKolik:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

bundan var bende :) Olurmu kullansam

safak bozdag' Alıntı:
bundan var bende :) Olurmu kullansam
Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi Align eski swashplate'nin DFC kafada kullanılabilmesi için 2 tane Linkage Ball değiştirilmesi öneriyor. Eğer Tarot klone olarak buna birebir uyuyor ise, link değişimi yeterli olacaktır ;)

Kuyruk destek çubukları (Tail Boom Brace) ile ilgili yapıştırma sorusunu anlamadım. Genel mantık ne ise bunu uygulaman gerekiyor. Şöyle ki gövdeye giren vidalar plastik vidası. Eğer girdikleri yuvada sıkıntı yoksa hiç bir şey kullanmadan vidala. Eğer yerinde sıkıntı var ise az miktar CA kullanarak vidalama işlemini gerçekleştir.

Kuyruk tarafında vida ise metale geliyor. Bu durumda mavi loctite kullanman gerekiyor ;)

Model toplama konusunda dikkat edilmesi gereken ana konuları aşağıdaki bölümde özetlemiştik. İstersen bir kez daha bir göz at Safak ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi Align eski swashplate'nin DFC kafada kullanılabilmesi için 2 tane Linkage Ball değiştirilmesi öneriyor. Eğer Tarot klone olarak buna birebir uyuyor ise, link değişimi yeterli olacaktır ;)

Kuyruk destek çubukları (Tail Boom Brace) ile ilgili yapıştırma sorusunu anlamadım. Genel mantık ne ise bunu uygulaman gerekiyor. Şöyle ki gövdeye giren vidalar plastik vidası. Eğer girdikleri yuvada sıkıntı yoksa hiç bir şey kullanmadan vidala. Eğer yerinde sıkıntı var ise az miktar CA kullanarak vidalama işlemini gerçekleştir.

Kuyruk tarafında vida ise metale geliyor. Bu durumda mavi loctite kullanman gerekiyor ;)

Model toplama konusunda dikkat edilmesi gereken ana konuları aşağıdaki bölümde özetlemiştik. İstersen bir kez daha bir göz at Safak ;)

kesinlikle süper oldu bu benoım icin sadece korkum cıkmasından dı heralde cıkmaz . oradakilerin cogunu yaptım kararı yapıstırmakta aldım tail boom brace yazan parcaların icini kuyrugu dengeledigini dusunuyorum ?

Neyi nereye yapistiriyoruz ben bir şey anlamadım Safak ?? Helide yapıştırıla olayı olmaz ki.

Sent from my iPhone using Tapatalk

:embarras: :embarras: derdini anlatamayan birisiyim kendime acıdım kucukken topum insaata kacmıs sanırım :)

safak bozdag' Alıntı:
:embarras: :embarras: derdini anlatamayan birisiyim kendime acıdım kucukken topum insaata kacmıs sanırım :)
Tamam resimlerden net olarak anlaşıldı ;) Bu kısımları CA ile güzelce yapıştırıyoruz ki bir daha çıkmıyor %p Bu arada benzetme gerçekten güzeldi :laugh:

kırımdan sonrakı ilk ucusum ne yazıkkı kırım ıyıkı yasamadım servoların vidasını takmayı unutmusum evde farkettim :) yardımı dokunan arkadaslara cok teşkkürler : )

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

safak bozdag' Alıntı:
kırımdan sonrakı ilk ucusum ne yazıkkı kırım ıyıkı yasamadım servoların vidasını takmayı unutmusum evde farkettim :) yardımı dokunan arkadaslara cok teşkkürler : )
Kırımsız uçuşlar Şafak, ucuz atlatmışsın ama. :laugh:

Türker Akgün' Alıntı:
Kırımsız uçuşlar Şafak, ucuz atlatmışsın ama. :laugh:

ever turker abi dedigin gibi ucuz atlattım :) ama bu hep tezcanlılıgımdan dolayı oluyor ankaradaki bulut ve ogulcan arkadasımda benım gibi tez canlı bakalım sonumuz ne olacak :)

safak bozdag' Alıntı:
ever turker abi dedigin gibi ucuz atlattım :) ama bu hep tezcanlılıgımdan dolayı oluyor ankaradaki bulut ve ogulcan arkadasımda benım gibi tez canlı bakalım sonumuz ne olacak :)
Ahhh ahhh siz şu gençler yokmusunuz :D İçinizdeki heyecan inşallah hiç bitmesin ama azıcık dizginlensin :laugh:

Model gayet iyi toplanmış gibi, tebrikler Safak :thumbup: Ama servo kolların vidalarının eksik olması gerçekten büyük bir süpriz :eek: Neyse ki bir şey olmamız ;)
Uçuş öncesi alınan güvenlik önlemleri (baret) gözümüşten kaçmadı :D
Yanlız invert çıkışlar hala burundan. Bu nedenle model çıkışta aşağıya doğru irtifa kaybediyor :-\

safak bozdag' Alıntı:

Benim raptorda plastik parça karbon parçaya vida ile tutturuluyor. Diyelim ki yapıştırdın. Sadece plastik parçanın kırılması durumunda nasıl çıkarılıyor.