Banggood artık Türkiye'ye pil göndermiyor...

Zafer ŞAHİN

Mahna Mahna ...
İlgi Alanı
Multikopter
Bugün Banggood'da 250 sınıfı multi pillerini incelerken aşağıda gözüken mesaj dikkatimi çekti.

"This warehouse can not ship to your location. "

Artık 250 sınıfı multi sahipleri de pilllerine çok dikkatli bir şekilde baksınlar, çünkü yurtdışından alma seçenekleri gittikçe azalıyor gibi gözüküyor ...

NOT : Daha sonra Lityum iyon ve NiCd tipi pillere de baktığımda aynı mesajın çıktığını gördüm... Hiç bir tipte pili göndermiyorlar.

Bu durum uzun suredir Avrupa ve Amerika sitelerinde de vardi zafer hocam. Mesela Fast-lad pil aldiginizda artik sadece DHL ve UPS ile gonderim yapabiliyorlar :-\ Anlasilan benzer sikinti Uzakdoguda da yasanmaya baslamis ne yazik ki :'(

ben de pil sipariş ettim geçen ayın 15 inde halen taşımada diyor ama :D durum ne olacak merak ediyorum.

bangoddan mini pili aldım 1 ayda geldi takipsiz free sphing birtane daha aldım 20 gun once takıplı bakalım o nezaman gelıcek ,giant lipo hoşuma gitmişti iptal etmeleri kötü olmuş

Bu şubatın 27 sinde 2 tane giant 4s 65c 1500 mah sipariş etmiştim kargolanmış ama takip numarasını girdiğimde hala gözükmüyor, gözükmesini bekliyorum :D Az önce denedim gerçekten de artık Türkiye'ye göndermiyorlar. En ucuz pil satan banggooddu o da gitti :( Mehmet Abi'ninde dediği gibi imkanlarımız kısıtlanıyor. Özellikle yüksek C değerinde lipo bulmak zorken bide siteler artık göndermiyor :mad:

Zorla nitroya gecirtecekler[emoji2]

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eyvah tamda piller son durağa yaklaşırken hiç iyi bir haber olmadı.

Ben birşey merak ediyorum. Banggood ta satılan pili Aliexpressten aynı marka aynı modeli alsak çok bişey fark edermi. Diyelim zop power. Zaten tanınmış değil. Aliexpresste hala Türkiyeye kargolanıyor. Yani çakmanında çakması olurmu.Yada defolu ürün falan.

yurt dışından koliyle alan arkadaşlar var. yeni tanıştım. 2200 mah3s 20c turnigy 75tl ye aldım. tek tek alınca aşırı kargo biniyor. malum sebeplerden dolayı. 11 $ civarı normalde.

mehmet çağlar' Alıntı:
yurt dışından koliyle alan arkadaşlar var. yeni tanıştım. 2200 mah3s 20c turnigy 75tl ye aldım. tek tek alınca aşırı kargo biniyor. malum sebeplerden dolayı. 11 $ civarı normalde.

Turnigy pil 75 tl :eek: :) , hemen komşunuz olan ilde Gens pil vardı , hem 95 lira hem bekleme derdi olmadan.....
Gens olsun 20 lira pahalı olsun ;)

Geçtiğimiz ayın 25inde bnf helikopter ile 5x 200mh pil almıştım gelirmi acaba?? Şimdi bakıyorum turkiyeye gönderilmiyor diyor

Yüksek ''s'' li piller için birşey diyemem ama bende Hakan beye katılıyorum. Lionpower iyi pil işimi görüyor 47-50 tl arası. Bugün lion power2200mahla 17 dk turnigy 1300 mahla 7 dk uçuş yaptım. Yılbaşı indiriminde de 2200mah 25c gens lipoyu 61,60 a 1550 mah 4s 25c gens lipoyu 78,71 e almıştım şimdi 95 lira pahalı bir fiyat ama gens için çokta değil. Performas karşılaştırması yapamıyorum daha hiç kullanmadım :lol: hava ve iş şartlarından bir türlü rodaj yapamadım. evde duruyor. Pilot tr den alıma devam. :thumbup:

Durumun ne olduğu ve bir çözüm üzerinde çalışıp çalışmadıklarını sormuştum. Cevap olarak bildiğimizin ilanı olan bir cümleden başka bir şey gelmedi...

I'm sorry that now many shipping methods are restricted to ship batteries.

Yola çıkmış ürünlerin gelmemesi gibi bir durum olacağını sanmıyorum, sonuçta bandgood tan çıkmış mal, bundan sonrası için alternatif yerler bulmak lazım.

Ercan ÇINAR' Alıntı:
Yola çıkmış ürünlerin gelmemesi gibi bir durum olacağını sanmıyorum, sonuçta bandgood tan çıkmış mal, bundan sonrası için alternatif yerler bulmak lazım.

Hocam ürün daha yola çıkmadı stoklarına 5 8 gün içinde gelecekmiş bugun canlı destekle görüştüm inşallah uollarlar