Banggood artık Türkiye'ye pil göndermiyor...

Zafer SAHIN' Alıntı:
Durumun ne olduğu ve bir çözüm üzerinde çalışıp çalışmadıklarını sormuştum. Cevap olarak bildiğimizin ilanı olan bir cümleden başka bir şey gelmedi...
Banggood pil alan arkadaşlara geçmiş olsun :-\ Bilgilendirme için de teşekkürler Zafer hocam :)

çağlar yılmaz' Alıntı:
Yüksek ''s'' li piller için birşey diyemem ama bende Hakan beye katılıyorum. Lionpower iyi pil işimi görüyor 47-50 tl arası. Bugün lion power2200mahla 17 dk turnigy 1300 mahla 7 dk uçuş
yaptım. Yılbaşı indiriminde de 2200mah 25c gens lipoyu 61,60 a 1550 mah 4s 25c gens lipoyu 78,71 e almıştım şimdi 95 lira pahalı bir fiyat ama gens için çokta değil. Performas karşılaştırması yapamıyorum daha hiç kullanmadım :lol: hava ve iş şartlarından bir türlü rodaj yapamadım. evde duruyor. Pilot tr den alıma devam. :thumbup:

rodaj gerçekten etkilimidir? tam deneme imkanınız oldumu?

mehmet çağlar' Alıntı:
rodaj gerçekten etkilimidir? tam deneme imkanınız oldumu?
Bir cok uretici artik pillerin icine koyduklari kagitta rodaj isleminin yapilmasini tavsiye ediyor. Kesinlikle zarari olmadigina gore bence yapilmasinda fayda var ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bir cok uretici artik pillerin icine koyduklari kagitta rodaj isleminin yapilmasini tavsiye ediyor. Kesinlikle zarari olmadigina gore bence yapilmasinda fayda var ;)

teşekkürler mehmet bey. Doğru hemen okuyup uygulamalı.

Mehmet çağlar bey işin aslı rodaj pek bilmiyorum ama firma yapın diyor Mehmet Küçüksarı beyde açıklama yapmış. Piller iyi bakılması gereken malzemeler hem fiyat olarak hem yapısı olarak. Malum alım da zorlaştı. İyi bakmak lazım.

Çağlar bey haklısınız uygulamaya başladım. :saygilar:

Dun aliexpressten lipo almistim hongkong post ile gonderimi oldugunu gosteriyordu bugun satici mesaj atmis ulkenize gonderimi yok diye...
Galiba pil kaynaklari giderek azaliyor.

Arkadaşlar ben de banggood tan 17 Ocak ta V977 + 6 in 1 battery almıştım. 22 Ocakta kargoya verildi. Acaba bizim gümrük mü engel koydu bu lipo pil girişlerine de bu yüzden siteler iptal etmeye başladı gönderimi. Benim piller be heli sizce ne olur gümrükte özel izin vs işi çıkartır mı bana ? :(

Gearbest den dün bir tane 4s pil aldım, bugün Hollanda postası ile göndermişler.
Paket ufacık, ukime uğramaz bile, takılmadan eve gelir muhtemelen.

BG Yollamazsa HK var arkadaşlar EU deposundan alın yanı 23 dolar kargosu var ona da yapcak birşey yok tek seferde ikişer kişi alırsanız daha da iyi olur kargo için :D

Berke Karlı' Alıntı:
Bu şubatın 27 sinde 2 tane giant 4s 65c 1500 mah sipariş etmiştim kargolanmış ama takip numarasını girdiğimde hala gözükmüyor, gözükmesini bekliyorum :D Az önce denedim gerçekten de artık Türkiye'ye göndermiyorlar. En ucuz pil satan banggooddu o da gitti :( Mehmet Abi'ninde dediği gibi imkanlarımız kısıtlanıyor. Özellikle yüksek C değerinde lipo bulmak zorken bide siteler artık göndermiyor :mad:

Şubatın 27' sinde Banggood'dan aldığım, Mart'ın 3'ünde kargolanan 2 adet pilimin parasını geri iade edecekler. Gümrükte sıkıntı çıkıyormuş. Nerdeyse 20 gündür bekliyorum. Bilseydim hiç almazdım. Şöyle bir e posta geldi:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ben 13 şubatta ali Express ten 2 adet lipo almıştım. O günden sonra ne istediysem geldi lipo şarj ortada yok? Biraz daha bekleyelim bakalım.

Sent from my SM-G900FQ using Tapatalk

Arkadaşlar bence şuan aldığınız site tarafından gönderilmiş fakat henüz bir haber olmayan lipo pil içeren siparişleriniz ile ilgili satıcılar ile irtibata geçin. Benim de durum aynı, 18 gündür TR ye giriş yapamadı. Forumdan Fatih Balaban arkadaşımızın da TR ye giriş yapmadan geri gittiği görünüyor. Belliki hali hazırda gönderilmiş ürünler bile lipo yüzünden ret yemiş görünüyor.