Banggood.com Ürün İadesi

pardus

Çalışkan Uye
Herkese selamlar :saygilar:

Banggood.com'dan satın aldığım v922'nin kumandası üretim hatalı çıktı ve bunun böyle olduğunu anlamam biraz uzun sürdü.

Daha sonrasında ürünün iadesi için banggood'la yazışmaya ve video paylaşmaya başladım.
İlk başta üretim hatalı olmasına rağmen ürünün raf ömrünü ( muhtemelen iade süresi anlamında ) doldurduğunu söylediler ve yardımcı olamayacaklarını bildirdiler.

Tabi ben konuşma üslubunu biraz değiştirince bu sefer kusura bakmayın ürünü değiştirelim dediler.

Diyeceğim o ki:
1- Eğer böyle bir işe girişirseniz muhakkak ( tabi hakkınız olduğunu düşünyorsanız ) ısrarcı olun ve yaptırımcı bir şekilde konuşun.
2- Bu adamlar biraz kıt oldukları için, ne demek istediğinizi tam anlamıyorlar. Bundan dolayı açık ve basit bir şekilde konuşun.
3- Hergün sadece 1 postaya cevap veriyorlar. Bundan dolayı karşı tarafa ne anlatmak istiyorsanız, ona göre açık ve özet olarak yazın. Yoksa yazışmalardan dolayı sürekli gün atıyor.

Gelelim esas konuya:
Tüm e-postalarım ve videolarım kumanda üzerineydi. Adamlar en son olarak bana dün attıkları postada, 'size kumandayı tekrar yollyacağız' dediler (SKU kodunuda vermişler, kontrol ettim. doğru). Bende kabul ettim.

Bugün sabah yeni sipariş numarasını verdiler ve kontrol ettim. Birde ne göreyim :D bana hazırladıkları sipariş 18$'lık yedek parça :D
Bende sustum. Yani hem daha fazla çorba olmasın hemde bu daha çok işimi görür nede olsa diye...

İade ile ilgili bir işlemde bulunacaksanız bunları göz önünde bulundurarak hareket edin derim.

:saygilar:

Banggood.com Ürün İadesi

Eline saglık Bulut gayet faydalı ve guzel bir paylaşım olmuş. Aslında isin asli şayet ingilizcemiz yeterli ise ve problemi guzel ifade edebiliyor isek, yurtdışı firmalar hatalarını yurtiçi firmalarına göre daha iyi tolere ediyorlar :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Banggood.com Ürün İadesi

Sanırım paypal'la almadınız yoksa bu kadar uğraşmanıza gerek yoktu.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Eline saglık Bulut gayet faydalı ve guzel bir paylaşım olmuş. Aslında isin asli şayet ingilizcemiz yeterli ise ve problemi guzel ifade edebiliyor isek, yurtdışı firmalar hatalarını yurtiçi firmalarına göre daha iyi tolere ediyorlar :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kesinlikle katılıyorum Mehmet Bey :agreed:

Ama yurtiçi firmalarınında şöyle bir avantajı var. Ürünün hatasını kabul etmezlerse gidip kavga dövüş halledebiliyoruz ;D

Berkay35' Alıntı:
Sanırım paypal'la almadınız yoksa bu kadar uğraşmanıza gerek yoktu.

Kredi kartı Berkay...

Banggood.com Ürün İadesi

Bundan sonra alışverişlerinizi paypalla yapmanızı öneririm en güvenli yöntem geçen bi elektronik ürün bozuk geldi hiç aldığım yere mail atmadım direk paypalda hak talebinde bulundum zaten satıcı direk bana mail attı bi video atar mısınız diye attım videoyu dediler kapatın hak talebini yenisini yollayalım yok dedim kapatmam ve bi üst seviyeye yükselttim talebi adamlar direk kargoya vermiş hemde ems ile 3 günde geldi :D istesem paypaldan para iadesi bile alırım ama ürün sağlam gelirse kapatıcam :D

Banggood.com Ürün İadesi

Berkay35' Alıntı:
Bundan sonra alışverişlerinizi paypalla yapmanızı öneririm en güvenli yöntem geçen bi elektronik ürün bozuk geldi hiç aldığım yere mail atmadım direk paypalda hak talebinde bulundum zaten satıcı direk bana mail attı bi video atar mısınız diye attım videoyu dediler kapatın hak talebini yenisini yollayalım yok dedim kapatmam ve bi üst seviyeye yükselttim talebi adamlar direk kargoya vermiş hemde ems ile 3 günde geldi :D istesem paypaldan para iadesi bile alırım ama ürün sağlam gelirse kapatıcam :D

Vayy, iyimiş. Dur bir dahakine bir paypal hesabı açıp deneyim ben %p

Ama şimdi benim bu yukarıda bahsettiğim durumda şöyle birşey söz konusu, ben ürünü aldıktan 20 gün sonra falan bu işe giriştim. Sanırım senin 'hak talebi' diye bahsettiğini belirli bir süre içerisinde yapman gerekiyor. Fakat yine güvenilir bir sistem. Teşekkürler. Bir dahakine oradan deneyim :agreed:

Banggood.com Ürün İadesi

Hak talebi açmak için aldığınız günden 40 gün süresi var bir de kredi kartını direk olarak vermiyorsunuz demi ? Sanal kart açtınız mı ?

Banggood.com Ürün İadesi

Berkay35' Alıntı:
Hak talebi açmak için aldığınız günden 40 gün süresi var bir de kredi kartını direk olarak vermiyorsunuz demi ? Sanal kart açtınız mı ?

Anladım. Onu araştırıcam detaylı. Tabi sanal kart kullanıyorum :D Berkay'cım teessüf ettim seni, teknoloji düşmanıymışım gibi davranma lütfen :D

Banggood.com Ürün İadesi

Bulut' Alıntı:
Anladım. Onu araştırıcam detaylı. Tabi sanal kart kullanıyorum :D Berkay'cım teessüf ettim seni, teknoloji düşmanıymışım gibi davranma lütfen :D
Estağfurullah :saygilar: :D

arkadaşlar merhaba.
geçen ay bende 28 dolarlık alışveriş yapmıştım banggood'dan. 2 adet 2600mah ve 5600 mah usb güç bankası ve lamba siparişi vermiştim.toplam 4 parça.eve geldi baktımki ne göreyim, :) pil şarj aleti çıktı içinden.alakasız bir ürün geldi yani. :D sonra mesaj attım yanlış ürün geldi diye.video çektim,resim çektim gönderdim.tekrar gönderin diye.direttiler göndermediler.bende itiraz yaptım paypaldan.soruşturma açıldı.yine mesaj gönderdim,tekrar aynı ürünlerimi istiyorum diye.yine banamısın demediler bende son çare olarak hak talebine yükselttim ve 28 dolar para iadesi istedim.kabul etmişler ve para iadesini yapmışlar.
ama elime geçen yanlış gönderdikleri ürün hala bende durmakta. :D istemediler yani.

Banggood.com Ürün İadesi

Ahmet IŞIK' Alıntı:
arkadaşlar merhaba.
geçen ay bende 28 dolarlık alışveriş yapmıştım banggood'dan. 2 adet 2600mah ve 5600 mah usb güç bankası ve lamba siparişi vermiştim.toplam 4 parça.eve geldi baktımki ne göreyim, :) pil şarj aleti çıktı içinden.alakasız bir ürün geldi yani. :D sonra mesaj attım yanlış ürün geldi diye.video çektim,resim çektim gönderdim.tekrar gönderin diye.direttiler göndermediler.bende itiraz yaptım paypaldan.soruşturma açıldı.yine mesaj gönderdim,tekrar aynı ürünlerimi istiyorum diye.yine banamısın demediler bende son çare olarak hak talebine yükselttim ve 28 dolar para iadesi istedim.kabul etmişler ve para iadesini yapmışlar.
ama elime geçen yanlış gönderdikleri ürün hala bende durmakta. :D istemediler yani.

Evet öyle bir enteresanlıkları var. Benden de kumandayı geri istemediler. Ama bu sefer akıllandım, paketi videolu bir şekilde açıcam :agreed:

Banggood.com Ürün İadesi

arkadaşlar aynı sorun benim başıma geldi bende v977 simülatorlü versiyon aldım kumanda 15 dakika içinde arıza yaptı arızası sol stick sola ve sağa çevirdiğimde hiçbir hareket etmiyordu ve değiştirilmesi konusunda videolu mail attım bana gelen cevap şu yönde idi

Dear friend,

Sorry for the inconvenience.

But in the video,we can see it is normal used and there is no problem.

The left stick is throttle and the lowest position is the throttle to zero.

So it shows zero.

When left stick in the middle position, no matter you are to the left or right,its display will not change.

To sum up, the left stick as long as in the lowest position is zero, at the highest position is 100% .

I hope you can understand.

Thank you.

Best regards,
Josh

burada hiçbir sorun olmadığını belirttiler ve ikinci bir mail attım başka bir sağlam kumanda ile bozuk olanı yanyana koyup bozuk olan kumandayı izah etmeye çalıştım ve başarılı oldum 1 gün beklediler tamam bunlar bozuk olduğunu anladılar ve yenisi ile değiştirecekler yada iade alacaklar derken az önce bir mail geldi gelen mail ise şöyle

Dear friend,

Sorry to bother you again.

To be honest,the two transmitter is provided by different suppliers.

So it maybe have something different.

Can it be used normal?

Maybe you should try to use it.

Thank you.

Best regards,
Josh

şimdi ben bunlara ne tür bir üslup ile bir mail gönderebilirim bu şekilde kullanın tarzında cevap vermişler

Banggood.com Ürün İadesi

Aynı üslupla, sıkıntı olduğunu tekrardan dile getir bence. Anlayışlı olurlar. Ama geç cevap verdikleri ve biraz anlama sıkıntıları olduğu için, yalın bir dille ve özetle ısrarcı ol derim.

Banggood.com Ürün İadesi

Bulut' Alıntı:
Aynı üslupla, sıkıntı olduğunu tekrardan dile getir bence. Anlayışlı olurlar. Ama geç cevap verdikleri ve biraz anlama sıkıntıları olduğu için, yalın bir dille ve özetle ısrarcı ol derim.

mahkemeye falan vereceğim desem acaba birşey değişirmi ? yoksa verirsen ver mahkemede orada sende orada tarzında bir cevapmı gelir :)

allah aşkına sizde bakın şu videoda kumandanın arızalı olduğu açık açık görülmüyormu daha nasıl bir video çekmem gerekiyor arılı kumandayı anlatabilmem için anlasınlar diye elimlede gösteriyorum :)

Banggood.com Ürün İadesi

Şöyle bir şey gönderebilirsin Mert ;

Dear Friend,

I don't know and care which transmitter is provied by which company. But technically they have some function.So that reason, I CAN NOT USE this faulty one , there is no way.

I am kindly asking you to start the change procedure. I don't want to lose any more time.

Best Regards,