Banggood Taksit İmkanı

Özgür Korkmaz

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Banggood ios uygulamasına güncelleme gelmiş, yenilikler bölümünde resimdeki 3. Yenilik -eğer doğruysa- bizim için tarihi bir olay olur diye düşünüyorum. Kredi kartım şuan dolu olduğu için deneme imkanı bulamadım. Bu yenilikten haberdar olan veya deneyebilenlerden bilgi alabilir miyiz acaba?
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Edit: Banggood live chat kullanarak bunu doğrulamaya çalıştım ama sağolsunlarönce düzgün ingilizce sonra hint ingilizcesi, çin ingilizcesi denememe rağmen anlamadılar ne demek istediğimi velhasıl live chat bildiğimiz gibi devam ediyor :)

Son düzenleme:
Merhaba bu gibi sitelerden aldığımız ürünlerin vergisi ve ödemesi nasıl oluyor bilgisi olan var mıdır?

Hayırlı olsun:) vade farkı 6 taksitte %9.72 olarak fazla olsada ödemelerde bizi rahatlatacaktır diye düşünüyorum. Ancak çoğumuzun bildiği üzere birşeyler alırken kendimizi kaybedip ayağımızın yorganı geçmesine izin vermeyelim :D

Abi teşekkür ederim ama daha almadım. Dikkat çekmek istediğim yer artık banggood’un kredi kartına taksit yapması. Fotonun alt taraflarında kredi kartı 6xtry214 yazıyor. Ona atıfta bulunarak gönderdim fotoyu

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Bu başlık altından bilgilendirme yapayım. Bugün fark ettim ki banggood Türkiye'ye pil gönderimini durdurmuş ve ilginç olan FPV gözlükleride göndermiyor artık . Belki eskisi gibi gümrükten geçiş garantisi veremediği içindir . Bilgi sahibi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim .

Banggood ios uygulamasına güncelleme gelmiş, yenilikler bölümünde resimdeki 3. Yenilik -eğer doğruysa- bizim için tarihi bir olay olur diye düşünüyorum. Kredi kartım şuan dolu olduğu için deneme imkanı bulamadım. Bu yenilikten haberdar olan veya deneyebilenlerden bilgi alabilir miyiz acaba?

Edit: Banggood live chat kullanarak bunu doğrulamaya çalıştım ama sağolsunlarönce düzgün ingilizce sonra hint ingilizcesi, çin ingilizcesi denememe rağmen anlamadılar ne demek istediğimi velhasıl live chat bildiğimiz gibi devam ediyor :)
Evet orada kredi kartı ile alışveriş imkanı var. Ama ürün yelpazesi çok küçük. Her aradığınızı bulamıyorsunuz AliExpress sitesindeki olduğu gibi.

Bu başlık altından bilgilendirme yapayım. Bugün fark ettim ki banggood Türkiye'ye pil gönderimini durdurmuş ve ilginç olan FPV gözlükleride göndermiyor artık . Belki eskisi gibi gümrükten geçiş garantisi veremediği içindir . Bilgi sahibi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim .
Pil tehlikeli ürün sayıldığı için yollamiyorlar. Çünkü ürün müşteriye ulaşmıyor ve müşterinin şikayeti sebebiyle satıcının puanı düşüyor. Bu mağaza itibari Çinli satıcılarda kesinlikle gurur meselesi. En son AliExpress sitesinden aldığım pili, dandik bir uzaktan kumandalı araba içinde yollamışlardi.

Pil tehlikeli ürün sayıldığı için yollamiyorlar. Çünkü ürün müşteriye ulaşmıyor ve müşterinin şikayeti sebebiyle satıcının puanı düşüyor. Bu mağaza itibari Çinli satıcılarda kesinlikle gurur meselesi. En son AliExpress sitesinden aldığım pili, dandik bir uzaktan kumandalı araba içinde yollamışlardi.
Tehlikeli olmasıyla bir ilgisi yok . 10 gün öncesine kadar yolluyordu banggood.Takip numarası ve gümrükten geçirme garantisiyle ve belçika havva yolları taşımacılığını kullanarak en fazla 15-20 gün içinde teslim ediyordu . Aliexpressteki pil fiyatlarından piline göre 5$ civarı daha uygun fiyatla alabiliyordun . Sanırım biraz son dönemdeki gümrük vergilerinin değiştirilmesi ile alakalı .Aliexpress satıcıları kargo takip numarası ve gümrüksüz geçirme garantisi vermediği için daha rahat hareket ediyor . Mevzu pil olunca banggood muhteşem hizmet veriyordu diyebilirim. Yakında bir çözüm üretir satışa yeniden başlar umarım.

Bu arada hatırlatma yapayım: Banggood'da Aliexpress gibi satıcı diye bir olay yok.Banggood'un farklı konumlarda depoları var ve kendi depolarından ürünleri gönderiyor.

Banggood Tuekey direct mail ile ağustos ayı kargolarında sıkıntı var . Benim siparişimde 8 ağustostan beri gümrükten çıkmış olmasına rağmen alljoy Türkiye kargo teslimatta beklemekte . Sanırım Yurtiçi kargo ile sorunlar var ve şikayetvar.com da okuduğuma göre herkes aynı şeyden şikayetçi . Ağustos ayı Turkey direct mail ile alışveriş yapan arkadaş var mı aramızda ?

Banggood Tuekey direct mail ile ağustos ayı kargolarında sıkıntı var . Benim siparişimde 8 ağustostan beri gümrükten çıkmış olmasına rağmen alljoy Türkiye kargo teslimatta beklemekte . Sanırım Yurtiçi kargo ile sorunlar var ve şikayetvar.com da okuduğuma göre herkes aynı şeyden şikayetçi . Ağustos ayı Turkey direct mail ile alışveriş yapan arkadaş var mı aramızda ?
Aynen benimde aynı şekilde kargom bekliyor,

Sorun bizim gümrükte, dün aylar önce aldığım 1 dolarlık şeye 12 tl gümrük ödedim, ayrıca hadi gümrük vergisini anladık, bir de gümrük sunum vergisi var, meyveli tabakta falan sunuyorlar sanırım ?

• Kızdım
Tepkiler: Hakan Ülgenalp