Banggood Ürün Siparişi ve Takibi Nasıl Yapılıyor ?

Banggood son zamanlarda bu bölme işini yapmaya başladı. Neden ve nasıl böldüğünü net olarak ben de bilmiyorum. Tracking numarası olsa bile sorgulamalarda çıkması bazen 7-10 gün bulabiliyor, bu nedenle acele etmeyin.

Numarasız kargonuz için de biraz bekleyin. Büyük ihtimal henüz kargo firmasına verilmediği için bu numara henüz işlenmemiş durumda :)

Erken olduğunun farkındayım şimdi kayıt çıkmaması normal ama farklı trackin numara vermelerinin ve ayırmalarının sebebini anlamadım.

Ben burda naçizane bir iki düzeltme yapayım.

Banggood kafasına göre sonradan bölme yapmıyor. Ürünleri sepete eklediniz, en sonra sepete tıkladınız işte ödemeyi yapacaksınız falan. Bu ekranda, yani sepet ekranında toplam siparişi kaça böleceğini gösteriyor almadan önce. Bölmesinin sebebi farklı depolardan çıkacak kargolar. Tabii her biri için farklı kargo seçebiliyorsunuz bu ekranda, yani birinci parça standart air mail ile gelsin, diğer parça ems ile gelsin gibi...

Takip no konusuna gelirsek, 20 dolar altındaki kargolarda takip kodu verilmiyor, takipsiz olarak geliyor. Yani o 12 dolarlık parça için takip kodu verilmeyecek. (ama gelir, gelmediğini görmedim. yine de aradan 45 gün geçer hala gelmezse banggooda başvurur paranızı geri alırsınız.) (bir dipnot daha vereyim. ben anahtarlık kamera aldım 7 dolar fiyatı. Başka şeyler de aldım kamerayı ayrı göndereceğim dedi, tamam dedim... ilk parça geldi kamera ortada yok, neyse başvurdum adamlara, 7 dolarımı iade ettiler. sonra günlerden bir gün kamera geldi, içim rahat etmedi dedim adamlara 7 doları gift olarak iade edeyim. bu sefer mesajıma geri dönüş yapan olmadı, ben de hediye olarak kabul ettim :) )

v977, yedekleri ve lipoları alırken lipoları ayırdı, gerisi bir parça lipolar ayrı bir parça... tabii 19,55 dolar gibi bir fiyatı olduğundan takipsiz gelecekti. Ben ücretli kargoyu seçtim 19,55 yerine 22 dolar verip takip kodlu aldım. heli ve yedekler ise zaten 20 dolar üstü olduğundan otomatik olarak takip kodlu geliyordu.

Forumda 20 doların altında takip numarası vermediğini okumuştum..Kargoları ayıracaklarına dair hiçbir ibare olmadığından dolayı yada ben görmedim dikkat etmedim..Ama şimdi anladım...Gelmeme ihtimali daha düşük ..Geç olur güç olur ama gelir diyorlar banggood için :coolxf:...Umarım benim siparişlerde gelir..Teşekkür ederim hocam...

Rasimin dediklerine aynen katılıyorum. Aynı şey banada olmuştu. Pilleri ayrı yedek parçaları ayrı bir paket olarak gönderdiler. Piller standart shipping diğer parçalarda air mail ile geldi. Aralarında ise tam olarak 50 gün oynadı :)
Pillerin süresi 60 günü geçinde Banggood yetkilileri ile yazışmalarım sonucu bana 1.40 dolar fark ödersem pilleri tekrardan fakat airmail ile gönderebileceklerini söylediler. parayı yolladım ürünü kargoladılar. fakat dün pillerim geldi. Adamlara yazıp bu pillerinde parasını ödicem, ama azcık burunları sürtsün istiyorum.

[attachimg=1]

Banggood sepet ekranı... Henüz ödeme yapılmamış... Seçilen ürünleri iki parçaya ayırdığı görülüyor. Burda her birinin altında hangi kargo ile gelmesini istiyorsanız seçebiliyorsunuz. Standart air mail takipsiz, 20 dolar altı default olarak onunla geliyor. Onu air mail register yaparsanız 1,6 dolar daha alıyor ve takip kodu veriyor.

Ptt sayfası için kod önemli, yoksa insanın içinde hep bi şüphe oluyor :laugh: yine de gelir diyorum ben ;)

Ekli dosyalar

• Adsýz.png
    Adsýz.png
    134.3 KB · Görülme: 138

İntikam bizim ruhumuzda var hocam. :lollol:.Burunları sürtsün tabi..50 gün az bir zaman değil..Umarım benimki o kadar gecikmez..

Ödeme sistemi nasıl oluyor..Kredi kartımı kontrol ettim hala ödeme gerçekleşmedi...Teslimden sonra falanmı ödeme oluyor?

FERHAT GÜLPAK' Alıntı:
Ödeme sistemi nasıl oluyor..Kredi kartımı kontrol ettim hala ödeme gerçekleşmedi...Teslimden sonra falanmı ödeme oluyor?

Kredi kartı ile doğrudan ödeme yapmıyorum ben. Paypal her zaman tercihim. Ürün eksik, kusurlu gelir veya hiç gelmez. Bir koruma mekanizması lazım. O bakımdan Paypal öneriyorum. Gerektiği durumlarda Dispute, Claim gibi haklarım saklı dursun.
Banggoodda bir sıkıntı olmaz büyük ihtimal ama, prensip olarak her zaman paypal kullanırım.

Banggood'a login olun, my orders kısmında bahsi geçen alışverişin detaylarını açın, "Payment confirmed" olması lazım eğer ödeme başarılı olduysa...

Kredi kartı için de bankanızın online işlemler sayfasında Dönemiçi hareketleri kontrol edin, hemen dönemiçine yansımaz, ödeme "açık provizyonlar"da kalır bir süre dolar olarak, birkaç gün içinde tl olarak dönemiçi işlemlere düşer. Bende öyle oluyor en azından...

Rasim Öztürk' Alıntı:
Kredi kartı ile doğrudan ödeme yapmıyorum ben. Paypal her zaman tercihim. Ürün eksik, kusurlu gelir veya hiç gelmez. Bir koruma mekanizması lazım. O bakımdan Paypal öneriyorum. Gerektiği durumlarda Dispute, Claim gibi haklarım saklı dursun.
Banggoodda bir sıkıntı olmaz büyük ihtimal ama, prensip olarak her zaman paypal kullanırım.

Banggood'a login olun, my orders kısmında bahsi geçen alışverişin detaylarını açın, "Payment confirmed" olması lazım eğer ödeme başarılı olduysa...

Kredi kartı için de bankanızın online işlemler sayfasında Dönemiçi hareketleri kontrol edin, hemen dönemiçine yansımaz, ödeme "açık provizyonlar"da kalır bir süre dolar olarak, birkaç gün içinde tl olarak dönemiçi işlemlere düşer. Bende öyle oluyor en azından...

Paypaldan yaptım hocam alışverişi zaten..Fakat hala paypal checkout bekliyor..

Merhaba Arkadaşlar Phantom 2 ve çantasını sipariş verecem yaklaşık 900 $ tutuyor siparişlerimin tamamı Banggood sitesinden sipariş etsem sizce ne kadar doğru veya sipariş edersem gelirmi...Elime ulaşırmı bu arada paypaldan sipariş verecem...Acil bilgi şimdiden teşekkür ederim...

TARIK ORAN' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar Phantom 2 ve çantasını sipariş verecem yaklaşık 900 $ tutuyor siparişlerimin tamamı Banggood sitesinden sipariş etsem sizce ne kadar doğru veya sipariş edersem gelirmi...Elime ulaşırmı bu arada paypaldan sipariş verecem...Acil bilgi şimdiden teşekkür ederim...

Evet gerçekten kayıt sonrası özelden gelen mesajı oluyup, bir TANISMA konusu açılamayacak kadar ACIL bir durum söz konusu Tarik Bey :rolleyes: :(p

Mesaji tasinmistir.

TARIK ORAN' Alıntı:
Banggood siparişleri elinize ulasir ama bazen stoklarda olmadi icin ya da kullanilan kargodan dolayi sure epey uzun olabiliyor.

Alacaginiz urunun boyutlari dikkate alinirsan, urun uzakdogudan geldigi icin %100 gumruk inceleme girer. Fatura bedeli dusuk olsa da icin de kumanda olmasi ve urunun artik bilinen bir urun olmasi nedeniyle bence kesinlike gumruk bedeli odemek zorunda kalırsınız. Gumruk isi biraz sans, kesin bir sey soylemek zor. Yeriniz de olsam gümrük odeme ihtimalini de düşünerek maliyet hesabi yapar, eger hala uygun ise oyle siparis verirdim.

MALMO UTR/MMAH,Sverige, The item has been dispatched from Sweden Post, Direct Link's international terminal for onward transport abroad
Local mail tracking
Bunlarin ne demek olduğunu bilen bir varsa rica etsem aciklayabilirler mi? :)
Sweden posttu içinde pil yoktu(v911) :thumbup:

Edit:Gerek kalmadı sagolun Turkiyeye giriş yaptı. 28 gün order in transit ten sonra 5 günde Türkiye de.inanılmaz se post hızı( bir oncekini kaybetmişti)
Teşekkürler