Banggood Ürün Siparişi ve Takibi Nasıl Yapılıyor ?

Threadi daha önce okumamisim. Bakıyorum paypal falan diyor. Açıldı mı acaba diye bir an sevinç kapladı içimi. Meğerse 6 yıl önceki mesajlarmis...
Yok muhtemelen okudunuz :) Sistem belirle aralıklarla kullanıcı Cache sıfırlıyor ki sistem fazla kasmasın diye.

Sıfırlanınca daha önce okuduğumuz konular sanki hiç okunmamış durumuna geçiyor :D ve tıklayınca gerçekten okunmayan son mesaja değil de, konunun ilk mesajına gidiyor :saygilar:

Banggood dan verdiğim siparişimde, daha önce başıma gelmediği şekilde ürünler stoklarında tükenmiş. 18 gün sonra beklenen gönderim tarihi olarak geri sayım sayacı yapmışlar. Acelesi olmayan bir kaç parça siparişim vardı ama ilk defa karşılaştığım için sorma gereği duydum, 18 gün beklediğim zaman gönderim yapacaklar mı, yoksa kusura bakmayın deyip iptal ederler mi siparişi ?

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Banggood dan verdiğim siparişimde, daha önce başıma gelmediği şekilde ürünler stoklarında tükenmiş. 18 gün sonra beklenen gönderim tarihi olarak geri sayım sayacı yapmışlar. Acelesi olmayan bir kaç parça siparişim vardı ama ilk defa karşılaştığım için sorma gereği duydum, 18 gün beklediğim zaman gönderim yapacaklar mı, yoksa kusura bakmayın deyip iptal ederler mi siparişi ?
O gün geldiğinde eğer ürününüz kargolanmamışsa ( benimki kargolanmadı ) size seçeneklerin sunulduğu bir e-posta gönderiyorlar . Seçiminize göre hareket ediyorlar .

Bu karantina günlerinde, bangood üzerinden siparişte bir sıkıntı yaşanıyor mu ? Birçok kötü yorum okudum. Ve bu sebepten danışmak istedim. Ekspres kargo şeklinde gelicek kargo.

Aliexpress' de sorun yaşamadım. 5 6 parça ürün getirdim önceki aylarda. Teorik olarak arada fark olmamalı ama alış veriş yapanlar daha iyi bilirler.

Bu karantina günlerinde, bangood üzerinden siparişte bir sıkıntı yaşanıyor mu ? Birçok kötü yorum okudum. Ve bu sebepten danışmak istedim. Ekspres kargo şeklinde gelicek kargo.
Ben eğer mevcut ise hep Turkey Direct Mail seçeneğini kullanıyorum. Geliş süresi eskisi gibi ama Türkiye'de gümrükten çıktıktan sonra dağıtımı haftalar sürüyor. Yani sorun o tarafta değil bizim tarafta.

Aldığım ürünler hızlandırılmış kargo şeklinde gelmektedir (yani tek seçenek var zaten). Yurt dışından fazla alışveriş yapmıyorum. Hızlandırılmış kargo hakkında bilginiz var mı ?

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK
Başka başka başlıklar altında da benzer sorular soruluyor . Kumandalar Çin'den geldiğinde sorun olmuyor ama bu denk gelme meselesi . Aynı ürün avrupadan alınırsa sorun olabiliyor . Keza piller içinde geçerli .
Yani sizden öncekiler yüzlerce alışveriş yapmıştır sorun çıkmamıştır ama sizin ürünlerinizde sorun çıkabilir . Sorun dediğimizde aslında sorun falan değildir yasal prosedür uygulanır . Yasal vergiler rücu edilir ve bu değerlendirme gerçek değeri üzerinden yapılır . Paket üzerindekinden değil . Bazende alınan ürün memur tarafından incelenir ve sizi gümrüğe çağırıp izahat isterler . Bunun sebebi de ya memur ürünü hiç bilmiyordur ve görmemiştir , sınıfını belirleyemediği için işlem yapamıyordur ( bizim helikopterler gibi ve quadlar gibi ) yada ürünün kutusunu açar ve yazılı olan ürünle kutu içeriği bambaşkadır .

Aradaki meblağ belki ciddi değil ama şöyle de bir durum var.

Ben ingiltereden 100 poundluk (value added tax = kdv dahil) bir ürün alıyorum, ama ingilterede oturmadığım için vergisini oraya ödemiyorum. Vergi düşülüyor, cebimden 81 pound çıkıyor.

Buraya gelince, ürünün vergisini burada ödemem lazım. Haliyle ülkesine göre %18-20 bir vergi ödemem lazım. 81*0,2=16,2 pound ödenecek diyelim. Memur giriyor siteye bakıyor, ürünün kdv dahil fiyatını görüyor, benim cebimden çıkandan haberi olmadığı ve bu vergi düşüm muhabbetini bilmediği için 100*0,2=20 pound vergi kesip geçiyor. Miktar arttıkça bu haksız fazlalık da orantılı artıyor.