Banggood Ürün Siparişi ve Takibi Nasıl Yapılıyor ?

abdullah sapmaz

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Heli
Merhabalar. Banggood'dan bikaç parça sipariş vericem ordan hiç bi ürün almadım. Nasıl alacağımı bilmiyorum yardımcı olabilirmisiniz..

Banggood Ürün Siparişi ve Takibi Nasıl Yapılıyor ?

abdullah sapmaz' Alıntı:
Merhabalar. Banggood'dan bikaç parça sipariş vericem ordan hiç bi ürün almadım. Nasıl alacağımı bilmiyorum yardımcı olabilirmisiniz..
Banggood Sitesinden alısveris yapımını gösteren video ekledir.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

İsa arkadaşımız tarafından hazırlanan daha detaylı video ise :

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu arada PAYPAL alısveriş metodunu google üzerinden öğrenmeni tavsiye ederim. Zira en güvenli ödeme şeklidir.
Mal gelmeyince 45 gün içinde itiraz ederek paranı iade alabilirsin. Bunun için PAYPAL üye olup, bir banka kredi kartını o hesaba tanımlıyorsun. Sadece Banggood için değil tüm internet üzerinden alışverişlerde PAYPAL tercih et. Hatta PAYPAL ödemesi kabul etmeyen yerlerden alısveriş yapma derim.

NOT: Video söylemi unuttuğumuz bir konuyu ilave edelim. Şayet Banggood sipariş ettiğiniz paketin toplam değeri $20 altında ise, kargonuza Takip Numarası (Tracking Numnber) verilmemektedir.

$20 altındaki siparişlerinize Tracking Number alabilmeniz için ilave olarak $1.7 daha ödemeniz ve kargo seçeneği olarak "Airmal" yerine "Air Parcel Register" seçmeniz gerekmektedir.

[attachimg=1]

----------------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Banggood Siparişi Ürün Takibi Nasıl Yapılır

Şimdi Banggood sitesinden siparişleriniz kısmına bakıyorsunuz (My Acccount - Order Tracking) . Orada söz konusu siparişiniz eğer SHIPPED edildi ise, size TRACKING (Takip numarası) vermiş olmaları lazım.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu numarayı kullanarak önce yurtdışı sonra da yurtiçi durumlarını sorguluyorsunuz. Daha fazla detay için :

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rasin Ozturk kardesimize ilave bilgiler icin tesekkurler

Ben burda naçizane bir iki düzeltme yapayım.

Banggood kafasına göre sonradan bölme yapmıyor. Ürünleri sepete eklediniz, en sonra sepete tıkladınız işte ödemeyi yapacaksınız falan. Bu ekranda, yani sepet ekranında toplam siparişi kaça böleceğini gösteriyor almadan önce. Bölmesinin sebebi farklı depolardan çıkacak kargolar. Tabii her biri için farklı kargo seçebiliyorsunuz bu ekranda, yani birinci parça standart air mail ile gelsin, diğer parça ems ile gelsin gibi...

Takip no konusuna gelirsek, 20 dolar altındaki kargolarda takip kodu verilmiyor, takipsiz olarak geliyor. Yani o 12 dolarlık parça için takip kodu verilmeyecek. (ama gelir, gelmediğini görmedim. yine de aradan 45 gün geçer hala gelmezse banggooda başvurur paranızı geri alırsınız.) (bir dipnot daha vereyim. ben anahtarlık kamera aldım 7 dolar fiyatı. Başka şeyler de aldım kamerayı ayrı göndereceğim dedi, tamam dedim... ilk parça geldi kamera ortada yok, neyse başvurdum adamlara, 7 dolarımı iade ettiler. sonra günlerden bir gün kamera geldi, içim rahat etmedi dedim adamlara 7 doları gift olarak iade edeyim. bu sefer mesajıma geri dönüş yapan olmadı, ben de hediye olarak kabul ettim :) )

v977, yedekleri ve lipoları alırken lipoları ayırdı, gerisi bir parça lipolar ayrı bir parça... tabii 19,55 dolar gibi bir fiyatı olduğundan takipsiz gelecekti. Ben ücretli kargoyu seçtim 19,55 yerine 22 dolar verip takip kodlu aldım. heli ve yedekler ise zaten 20 dolar üstü olduğundan otomatik olarak takip kodlu geliyordu.

Banggood sepet ekranı... Henüz ödeme yapılmamış... Seçilen ürünleri iki parçaya ayırdığı görülüyor. Burda her birinin altında hangi kargo ile gelmesini istiyorsanız seçebiliyorsunuz. Standart air mail takipsiz, 20 dolar altı default olarak onunla geliyor. Onu air mail register yaparsanız 1,6 dolar daha alıyor ve takip kodu veriyor.

Ptt sayfası için kod önemli, yoksa insanın içinde hep bi şüphe oluyor :laugh: yine de gelir diyorum ben ;)

Zafer Şahin kardesimize ilave bilgiler icin tesekkurler

En çok kullanılan ve hakkında en çok soru gelen sitelerden biri olan BANGGOOD'un durumu şu şekilde:

Öncelikle belirtmem gerekir ki BANGGOOD'un sitesindeki stok durumları gerçekçi değil. Web sitelerinde var gözüken ürünler, stoklarında olmayabilliyor ya da "out of stock" gözüken ürünler yarım gün içinde paketlenip kargoya verilebiliyor. Bu durum çok büyük bir ihtimalle, BANGGOOD firmasının kullandığı stok takip sisteminin, kendi web siteleri ile tam entegre çalışmamasından kaynaklanıyor. Ama bu tür gecikmeler ile ilgili, kendilerine kibar bir dille başvurduğunuzda en geç 1 - 2 gün içerisinde durumla ilgili size geri dönüş yapıyorlar.

Kargolama prosedürleri yukarıda belirttiğim stok takip sistemleri ile ilgili problemden etkileniyor. Tek siparişiniz içerisinde bir çok kalem ürün varsa 1 - 2 ay kadar bile bekleyebilirsiniz. Eğer stokta olmayan bir üründen dolayı sizi bekleteceklerse, GENELLİKLE siparişi bölmek isteyip istemediğinizi soran bir mail atıyorlar. Onay verirseniz, öncelikli olarak ellerinde var olan ürünleri gönderiyorlar.

Eğer ürünler ellerinde varsa, GENELLİKLE 6 saat - 1 gün içerisinde paketinizi hazırlayıp kargoya veriyorlar. Ve bildiğim kadarı ile birçok kargo firması ile anlaşması olan bir aracı kurum vasıtası ile kargolama işlemlerini yürütüyorlar. Kargo takip numaranız belli olduktan sonraki kısım iyice karışık. Normal şartlarda 2 - 3 gün içerisinde KARGO TAKİP numaranız hem PTT hem de 17track sitesinde, gözükmeye başlıyor. 15 gün içerisinde Türkiyeye giriş yapıyor ve gümrüğe takılmazsa sonraki 3 - 4 gün içerisinde de elinizde oluyor.

Kargo takip numarası normal şartlarda 2 - 3 gün içerisinde hem PTT hem de 17track sitesinde gözükmeye başlıyor diye belirtmiştim. Ama 10 - 12 gün boyunca sistemlerde gözükmeyen numaralar da oluyor. Yani 2 - 3 gün içerisinde sorgulama yapamadınız diye panik yapmaya gerek yok. Sadece biraz sabır gerekiyor.

Kargoların Türkiye'ye varışı ise normal şartlarda 10 - 15 gün sürüyor. Ama kargonuzun içerisinde LiPo pil varsa bu süre rahatlıkla 1 ayı buluyor. LiPo pilsiz kargolarınız GENELLİKLE Çin üzerinden gelirken içinde Lipo pil olanlar GENELLİKLE İsveç üzerinden geliyor. Kargolarınız tamamen aynı yöntemle gönderilse bile aynı sürede geleceklerinin bir garantisi yok. RCXXXXXXXXXCN formatındaki kargo takip numarası(baştaki ve sondaki iki harf birbiri ile aynı ise teorik olarak aynı yolu takip ederek gelmeleri gerekir) ile yola çıkan hemen hemen aynı tarihteki iki siparişimden birisi 13 günde elimde olurken diğerinin gelmesi 53 gün sürdü. Bu süre boyunca PTT veya 17track sitelerinde, "ürün müşteriden teslim alındı" bilgisi dışında bir hareket gözükmeyebiliyor. Hareket gözükmedi diye de panik yapmaya gerek yok...

Elinizde öyle ya da böyle bir kargo numarası varsa, burada da yapılacak tek şey sabretmek. Ama tabii ki 45 güne yaklaşan siparişlerde banggood ya da paypal ile iletişime geçerek ücret iadesi talep edebilirsiniz.

Banggood'dan şimdiye kadar 56 siparişim, dolayısı ile yüzlerce kalem siparişim olmuş. Bu ürünler elime minimum 13 günde maksimum ise 81 günde ulaştı. Ama hepsi ulaştı. Bu yüzlerce kalem içerisinde sadece bir tane kalemde problem oldu. 808#9 model bir anahtarlık kameranın kutusunun içi boş çıktı. Tüm kargo paketleri ulaştığı zaman onların fotoğrafını çekmek gibi bir alışkanlığım vardı(banggod kargolarının fotoğrafını artık çekmiyorum, söyleyeyim). Bu fotoğrafı onlara ilettim ve anahtarlığın kutudan çıkmadığını onlara ilettim. Biraz komik bir şekilde de olsa ilgilendiler ve kamerayı bana gönderdiler.

Son olarak burada dikkat edilmesi gerektiğini düşündüğüm bazı hususlar var. Banggood 25 dolar altı siparişlere takip numarası vermiyor. Bu durumda ekstar 2 dolar kadar daha ödeyip takip numarası almanız faydanıza olacaktır. Takip numarasız kargolar TAKİP EDİLEMİYOR. Bunun hiç bir yolu yok. Takip edemediğiniz bir kargo için tamamen eliniz kolunuz bağlı olacaktır. Nereden alırsanız alın, takip numarası kullanın. Bir de ödemeyi PayPal ile yapın. Bu durum gene Banggood için değil tüm yurtdışı alışverişleri için geçerli. Öyle yada böyle paranızı garantiye alan bir kurum vasıtası ile alışveriş edin. Haklı iseniz, elinizde kanıt varsa(takip numarası) ve düzgün bir dille kendinizi ifade ediyorsanız, PayPal size eninde sonunda para iadesi yapacaktır.

Banggod çalışanı değilim, Çinli ya da Hongkonglu da değilim, sadece hala ilginç cihazlarla hala upraşmayı seven bir hobiciyim :). Yukarıda anlattığım durumlarla ilgili, birbirinin aynı yüzlerce mesaj gördüğüm(henüz burada değil :) ) ve görmeye devam ettiğim için bu durumları belirtme ihtiyacı duydum. Umarım okuyan arkadaşların işine yarar.

Ekli dosyalar

• Banggood Tracking.jpg
    Banggood Tracking.jpg
    38.1 KB · Görülme: 1,094
Ynt: Ynt: banggood

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
abdullah sapmaz' Alıntı:
Birazdan nasıl yapıldıgını açıklayan hızlı bir video çeker yüklerim ;)

Bu arada PAYPAL alısveriş metodunu google üzerinden öğrenmeni tavsiye ederim. Zira en güvenli ödeme şeklidir.
Mal gelmeyince 45 gün içinde itiraz ederek paranı iade alabilirsin. Bunun için PAYPAL üye olup, bir banka kredi kartını o hesaba tanımlıyorsun. Sadece Banggood için değil tüm internet üzerinden alışverişlerde PAYPAL tercih et. Hatta PAYPAL ödemesi kabul etmeyen yerlerden alısveriş yapma derim.
paypal'a üye oldum bile zaten:) teşekkür ederim mehmet abi videoyu bekliyorum.. %p

Ynt: Banggood Ürün Siparişi Nasıl Yapılıyor ?

Video 2.mesaj ilave edilmiştir ;)

Mehmet Hocam Banggood dan 26 şubatta order status shipped gözüküyor

verilen tracking numarasla hiç bi şekilde kargo takibi yapamıyorum kendilerine email attım bi barkod numarası verdiler

hala durum bu ?

2013/3/5 0:00:00

Received & Dispatched(Processed in the Flyt mail terminal )

HK

Ynt: Ynt: Banggood Ürün Siparişi Nasıl Yapılıyor ?

Eralp' Alıntı:
Mehmet Hocam Banggood dan 26 şubatta order status shipped gözüküyor
Bence 1 hafta daha bekleyin. Banggood 2 ayda ürün alanlar var. Eninde sonunda %100 geliyor ama bazen biraz gec ne yazık ki :embarras:

Aldım bile :D v922 alıyorum derken v911in iniş takımı tamamen gitti baya parça aldım o beni baya idare eder herhalde v922yi de aldıktan sonra 911i fazla kullanmam diye düşünüyorum. ayrıca bişey sorcam taksit yapamadım ben aldığım ürünlerde fazlada aramadım gerçi pek bişey tutmuyodu ama 922yi alınca yapmam lazım..:)

mehmet abı supersın bende ogrenmıs oldum :)

abdullah sapmaz' Alıntı:
Aldım bile :D v922 alıyorum derken v911in iniş takımı tamamen gitti baya parça aldım o beni baya idare eder herhalde v922yi de aldıktan sonra 911i fazla kullanmam diye düşünüyorum. ayrıca bişey sorcam taksit yapamadım ben aldığım ürünlerde fazlada aramadım gerçi pek bişey tutmuyodu ama 922yi alınca yapmam lazım..:)
Bankalar özel olarak yapmaz ise yurtdısı alısverişlerinde TAKSIT imkanı yok. Belki bir ihtimal PAYPAL kendisi yapıyor olabilir ama çok küçük bir ihtimal :embarras:

hadi yaa.. Asgarilere devam o zaman yapacak bişey yok :D

Banggood Ürün Siparişi Nasıl Yapılıyor ?

kumanda alıcam mesela fakat 145 dolar.bunu hediye gibi gösterme şansımız yok mu banggood da?

İ.ERİNÇ SALMAN' Alıntı:
kumanda alıcam mesela fakat 145 dolar.bunu hediye gibi gösterme şansımız yok mu banggood da?
Hediye de olsa mutlaka fatura isteniyor. Burada sormak istediğin Banggood'da faturayı düşük gösterebilir miyiz olmalı.

Ben sipariş sırasında böyle bir seçenek görmedim :rolleyes:

evet aynen oyle:) netcez kesin gumruk odicez o zman:) abi bu arada emanet var sana vermem gereken hafta sonu bi goruselim olur mu?

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bankalar özel olarak yapmaz ise yurtdısı alısverişlerinde TAKSIT imkanı yok. Belki bir ihtimal PAYPAL kendisi yapıyor olabilir ama çok küçük bir ihtimal :embarras:
mehmet abi bende banggoog dan alışveriş yaptım paypal aracılığı ile. 10.02.2014 te. (v922 ve yedek parçaları 130 dolar) bankayı bizzat aradım ( işbankası ) yurtdışından alışveriş yaptım ve taksitlendirme olmasını istiyorum diye.fatura kesim tarihi gelmeden aradım dün ve 3 taksit yaptılar.
diğer arkadaşlara yardımı olur belki diye buraya yazmak ve paylaşmak istedim.bankanın internet sitesinden taksit olmadı,bende bizzat bankayı aradım.
fatura kesim tarihi gelmeden ararlar ise bankayı mutlaka taksit yaparlar diye düşünüyorum.
sevgiler,,,saygılar,,,selamlar............... :saygilar: