Baslangic icin kumanda

Merhabalar biraz aradim ama bu soru sanirim forumda yok. Maddi limit kisitlari yüzünden ucuz bir kumanda buldum ilkkez rcye başlicam sorum ise
Flysky i6 ve flyskyt6 farki, hangisi daha iyi veya bu marka alinir mi
Yabanci siteler (bangood ebay amazon) guvenilir midir ordan alsak ?
İsterseniz linklerini de koyarim.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Radiolink AT9 araştırmanızı öneririm. Kumanda hakkında bilgim yok. Ebaydan alışveriş yapamıyoruz. Paypal yüzünden sanırım. Banggood'dan alışverişlerim oldu hiç sıkıntı yaşamadım. Amazondan amerikadayken birşeyler getirmiştim ama Türkiye'de Amazonu hiç kullanmadım. Ayrıca hobbyking, aliexpress towerhobbies, fast-lad bunlarda alışveriş yaptığım güvendiğim diğer siteler.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Doğuş' Alıntı:
Radiolink AT9 araştırmanızı öneririm. Kumanda hakkında bilgim yok. Ebaydan alışveriş yapamıyoruz. Paypal yüzünden sanırım. Banggood'dan alışverişlerim oldu hiç sıkıntı yaşamadım. Amazondan amerikadayken birşeyler getirmiştim ama Türkiye'de Amazonu hiç kullanmadım. Ayrıca hobbyking, aliexpress towerhobbies, fast-lad bunlarda alışveriş yaptığım güvendiğim diğer siteler.

Doğuş bey baktigim kumandadan 2 kat daha pahali tr de 300 400 bangood da 200 250 tl arasi butcemi zorlar. Ayrica baslangic icin dediginiz kumanda fazla bile 9ch lik ustalasana kadar kim ole kim kala gibi bir durum

Yerinde olsam bu durumda kumanda alma isini biraz erteler daha sonda alırdım.

Bu isin temel tası ve demirbaşı kumandadir. Modeller değişir kırılır ama kumanda sorunsuz oldugu müddetçe yıllarca kullanılır.

Ya da ingilizcen var ve beklemek istemezsen bu durumda soz konusu kumandaları araştırman gerekecek. Zira forum ortamında bu modelleri kullanan hic yok.

Ben son olarak bekleyip en azından orta kalite bir model almani öneririm. Ama son tercih elbette sana kalmış.

Baslangic icin kumanda

Mehmet bey ayrica helidemi ucaktami kullanacaksinmiz bilmiyorum ama genelde tercih edilen bir kumanda olmasi gerek ayar konusunda gerekse sorun yasadiginizda cevaplayacak birilerinin bulunmasi acisindan her zaman avantajlidir, ayrica satmak istediginizde elinizden cikarmasi cok daha kolay olur bunu da dusunmek gerekiyor. Ben de ilk etapta ekonomik olarak turnigy t9x dusunmustum. Turnigy 9x F&P olarak basarili ve tutulan bir kumanda ama demirbas olacak tavsiyeleri uzerine hitec aurora 9 almistim. Kumanda kaliteli olmasina ve Turkiyede kullanicilari olmasina ragmen kumandayi tam cozemedim :D Turkce video sikintisi yasadim yasiyorum... Spectrum, Futaba, Turnigy 9x bircok turkce videosu bulunabilecek kumandalar.

Baslangic icin kumanda

Mehmet bey kumandayı hangi rc model için kullanacaksınız.Bence kumandan iyi olmaz ise modelin heba olur.dediğin kumandaları azda olsa kullandım ama çok iyi kumandalar değil.fiyat olarak ucuz olabilir ucuz etin yahnisi yenmez :) Siz bence biraz acele etmeden en azından fiyat performans olarak iyi kumandalar alın.radiolink at9 ,Turnigy 9x gibi fiyatları yurtdışında 300 tl yi geçmez..

mustafa baydaş' Alıntı:
Mehmet bey kumandayı hangi rc model için kullanacaksınız.Bence kumandan iyi olmaz ise modelin heba olur.dediğin kumandaları azda olsa kullandım ama çok iyi kumandalar değil.fiyat olarak ucuz olabilir ucuz etin yahnisi yenmez :) Siz bence biraz acele etmeden en azından fiyat performans olarak iyi kumandalar alın.radiolink at9 ,Turnigy 9x gibi fiyatları yurtdışında 300 tl yi geçmez..
Mustafa bey o zaman disimi sıkıp radiolink t9 mu ne onu alayim max ona sabrederim 300 500luk cok zor

Baslangic icin kumanda

Turnigy 9X V2 tavsiye ederim.Hem bütçenizi fazla sarsmaz, hep ihtiyacınızı fazlasıyla karşılar.

Tamer Öztürk' Alıntı:
Turnigy 9X V2 tavsiye ederim.Hem bütçenizi fazla sarsmaz, hep ihtiyacınızı fazlasıyla karşılar.
Tamer bey ne kadar bu kumanda ve kapsama alani ? Nette 55 euro gibi fiyatlar var

Baslangic icin kumanda

Mehmet bey, benim aldığımda bu kumanda $60 idi kargo ile beraber toplamda $84-86 arası olmuştu.Üzerindeki stok modülü ile kullanmıştım herhangi bir problem yaşamadım.Şuan FrSky DJT 2.4 GHZ modül ile kullanıyorum.Ortalama 3km menzili var.Eğer fpv uçuşu yapmayacaksan üzerindeki stok modül işini fazlasıyla görecektir.Kullanıp memnun kaldığım bir kumanda.Tavsiye ederim.Unutmadan, kumandayı sipariş verirken, ekran aydınlatma da almayı unutmayın.Kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: Nazmi Karazeybek